Būsimos profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių ir daug ateityje lemiančių žmogaus sprendimų, todėl, siekiant padėti mokiniams atrasti savo kelią, mūsų mokykloje kasmet vyksta tradicinė Karjeros savaitė, skirta pažintinei, praktinei veiklai, kai sudaromos sąlygos mokiniams apsilankyti įvairiose darbovietėse.

Šiais metais Karjeros savaitė, kuri vyko sausio 27- 31 dienomis, prasidėjo IIg, IIIg ir IVg klasių mokinių išvykomis į logistikos įmonę „Lotos Baltica“, kur mokiniai buvo supažindinti su įvairių profesijų atstovais dirbančiais šioje srityje. Daug kam žodis „logistika“ asocijuojasi su tolimųjų reisų vairuotojo darbu, bet ne visi žino, kad čia dirba įvairaus profilio darbuotojai: vadybininkai, buhalteriai, autošaltkalviai, mechanikai, dispečeriai ir kt. Dalis gimnazistų važiavo į TRIBONIŲ PASIENIO UŽKARDĄ, kur pamatė, koks sudėtingas ir atsakingas yra pasieniečio darbas, susipažino su ne ką prastesniu  keturkoju darbuotoju – tarnybiniu  šunimi.

Sausio 28 d. 5-6 klasių mokiniai važiavo į Parudaminos girininkiją. Mokiniams papasakota apie urėdo darbo specifiką, ten pat pamatė medžio drožėją, kuris papasakojo ir parodė savo darbus.

Trečiadienį sausio 29d., mokykloje vyko karjeros diena, mokytojai vedė pamokas į ugdymo turinį integruodami veiklas, susijusias su ugdymu karjerai, atvykęs MRU atstovas supažindino mokinius su studijų galimybėmis.

Ketvirtadienį 7 ir Ig klasės mokiniai iškeliavo į Šalčininkų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, o 8 klasės mokiniai ėjo į UAB „JUMIKA“ įmonę, teikiančia nestandartinių bei tipinių baldų gamybos paslaugas. Pradinukai penktadienį vyko į paštą, kur pamatė ir sužinojo, kaip keliauja laiškas arba siunta.

Būrelio „Fotoreportažas“ vadovė  N. Rasiukiavičienė suorganizavo IIIg klasės mokinės E. Stepanovos nuotraukų parodą, taip supažindindama su fotografo profesija.

Mokiniams yra akcentuojama, kad svarbiausia išsikelti tikslą ir jo siekti, nebijoti išeiti iš komforto zonos ir daug dirbti su savimi. Po visų vizitų mokiniai paruošė plakatus ir pristatė gimnazijos bendruomenei.

UK koordinatorė G. Raimavičienė

2024 m. kovo mėn.