Gegužės 30–31 dienomis mūsų gimnazijos 1–5 ir 7 klasės mokiniai leidosi į pažintinę dviejų dienų išvyką į Klaipėdos kraštą. Ši kelionė suteikė daug naujų žinių, įspūdžių ir nepamirštamų emocijų.

Vienas svarbiausių lankytų objektų buvo Lietuvos jūrų muziejus. Čia mokiniai susipažino su Baltijos jūroje ir kituose pasaulio vandenyse gyvenančiais gyvūnais. Apžiūrėdami akvariumus jie stebėjo įvairias žuvis ir kitus vandens gyventojus, sužinojo daug įdomių faktų apie jų gyvenimo būdą, mitybą bei prisitaikymą prie aplinkos. Didelį įspūdį vaikams paliko pingvinai ir ruoniai – mokiniai su susidomėjimu stebėjo jų elgesį, sužinojo apie šių gyvūnų ypatumus ir gyvenamąją aplinką. Ne mažesnį įspūdį paliko apsilankymas Delfinariume. Mokiniai su dideliu susidomėjimu stebėjo delfinų ir jūrų liūtų pasirodymą, žavėjosi jų gebėjimais. Ši edukacinė veikla padėjo geriau suprasti gamtos saugojimo svarbą ir atsakingą žmogaus santykį su aplinka.

Mokiniai taip pat apsilankė Laive-muziejuje Sūduvis. Čia jie susipažino su karinio laivyno istorija, apžiūrėjo laivo vidaus patalpas, įrangą ir sužinojo, kokias funkcijas laivas atliko tarnaudamas jūroje. Apsilankymas suteikė galimybę iš arčiau pažinti jūrininkų kasdienybę.

Kelionės metu mokiniai taip pat lankėsi Babilono sodai, kur turėjo galimybę susipažinti su garsiausių pasaulio stebuklų miniatiūromis. Vaikai išvydo įspūdingus architektūros statinių modelius, susipažino su jų istorija ir reikšme pasaulio kultūrai. Ši pažintinė veikla leido tarsi apkeliauti pasaulį per vieną dieną.

Mokiniai taip pat dalyvavo ekskursijoje su gidu po Klaipėdos senamiestį. Jie susipažino su miesto istorija, architektūra ir svarbiausiais lankytinais objektais. Ekskursijos metu mokiniai apsilankė ir Klaipėdos Visų Šventųjų cerkvėje, kur susipažino su stačiatikių tradicijomis, cerkvės architektūra bei jos reikšme vietos bendruomenei. Vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis mokiniai galėjo pajusti išskirtinę miesto atmosferą ir daugiau sužinoti apie Klaipėdos kultūrinį bei istorinį paveldą.

Pati smagiausia kelionės dalis buvo apsilankymas prie Baltijos jūros. Mokiniai braidė jūros pakrantėje, žaidė įvairius žaidimus, mėgavosi grynu jūros oru ir nuostabiais gamtos vaizdais. Laikas, praleistas prie jūros, suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų.

Nakvynė praėjo jaukiai, draugiškai ir organizuotai. Vakare mokiniai bendravo, dalijosi dienos įspūdžiais, stiprino tarpusavio ryšius ir puikiai praleido laiką kartu.

Ši dviejų dienų kelionė į Klaipėdos kraštą tapo puikia galimybe ne tik pagilinti žinias apie Lietuvos istoriją, kultūrą ir gamtą, bet ir susipažinti su pasaulio architektūros stebuklais, įvairiais jūrų gyvūnais, Lietuvos jūriniu paveldu bei Klaipėdos krašto kultūra. Mokiniai grįžo namo kupini įspūdžių, gerų emocijų ir gražių prisiminimų, kurie išliks dar ilgai.

Pradinių klasių ir anglų kalbos vyr. mokytoja Oksana Kondrackaja

Birželio 2 d. mūsų gimnazijoje vyko Šalčininkų rajono mokyklų mergaičių Vasaros tinklinio turnyras. Turnyre dalyvavo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos, Turgelių kun. P. K. Bžostovskio gimnazijos, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos ir mūsų gimnazijos mergaičių tinklinio komandos. Turnyras tikrai pavyko, komandos atkakliai kovėsi. Mūsų komandos geriausia žaidėja pripažinta 8 klasės mokinė Jelena Liachova. Džiaugiamės, kad tokia sporto šventė įvyko ir dėkojame komandoms už gražią ir garbingą kovą.

Fizinio ugdymo mokytojas D. Bezuyeuski.

Kalbų metodinės grupės organizuotas renginys „Žodžių sodai“ subūrė 5–12 klasių mokinius į netradicinę mokymosi aplinką – parką, kuriame kalbų mokymasis virto kūrybiška, aktyvia ir bendradarbiavimu grįsta patirtimi. Renginio tikslas – skatinti mokinių kalbinę, kūrybinę bei bendradarbiavimo kompetenciją, sudarant galimybes praktiškai ir kūrybiškai vartoti lietuvių, rusų ir anglų kalbas.

Renginys prasidėjo komandų prisistatymu. Mokiniai kūrė originalius komandų pavadinimus, kuriuose susijungė visos trys kalbos, piešė savo komandų herbus ir pristatė juos kitiems dalyviams. Tai tapo puikia galimybe parodyti kūrybiškumą, originalumą ir komandinę dvasią.

Toliau mokiniai įsitraukė į įvairias kalbines bei kūrybines veiklas. Apšilimo užduotis skatino greitai mąstyti, kūrybiškai atsakyti į klausimus ir bendradarbiauti tarpusavyje. Smagių situacijų netrūko, kai komandos, sujungusios skirtingus atsakymus, kūrė netikėtas istorijas.

Dalyviai taip pat išbandė savo kalbinį pastabumą ir žodyno turtingumą – iš ilgo žodžio sudarinėjo kuo daugiau naujų žodžių, sprendė kryžiažodžius bei atliko įvairias užduotis, reikalaujančias greitos reakcijos, žinių ir kūrybiško mąstymo.

Ypatingo susidomėjimo sulaukė užduotys, kuriose reikėjo ne tik žinoti, bet ir improvizuoti. Komandos be žodžių vaidino greitakalbes, stengėsi jas perteikti judesiais ir mimikomis, o vėliau kartu jas tarė garsiai. Dar daugiau emocijų sukėlė pasakų inscenizacijos trimis kalbomis – mokiniai kūrybiškai interpretavo gerai žinomas istorijas, o žiūrovai turėjo atspėti, kokia pasaka buvo vaizduojama.

Viso renginio metu mokiniai ne tik gilino kalbų žinias, bet ir lavino bendravimo, bendradarbiavimo bei problemų sprendimo įgūdžius. Veiklos skatino mokytis vieniems iš kitų, drąsiai reikšti mintis ir ieškoti kūrybiškų sprendimų.

Renginio pabaigoje vyko refleksija, kurios metu mokiniai dalijosi savo įspūdžiais, aptarė patirtis ir įvardijo, kas jiems labiausiai įsiminė. „Žodžių sodai“ tapo puikiu pavyzdžiu, kad kalbų mokymasis gali vykti ne tik klasėje – mokytis galima kūrybiškai, aktyviai ir su džiaugsmu.

Kalbų MG

Gegužės 15 d. mūsų gimnazijoje vyko šventinis koncertas, skirtas Šeimos dienai paminėti.

Renginyje susirinko mokiniai, mokytojai, tėvai ir kiti bendruomenės nariai, kuriuos apgaubė jauki ir šilta atmosfera. Scenoje pasirodė įvairių klasių mokiniai – jie dainavo, šoko, skaitė eilėraščius bei pristatė kūrybinius pasirodymus, skirtus šeimos, meilės ir rūpesčio temoms. Kiekvienas numeris buvo parengtas su dideliu atsidavimu ir žiūrovams dovanojo daug teigiamų emocijų.

Salė atlikėjus palaikė gausiais plojimais, o žiūrovų veiduose netrūko šypsenų ir susižavėjimo. Šventė tapo gražia proga pabūti kartu, pasidžiaugti vaikų talentais ir sustiprinti bendruomeniškumo jausmą.

Koncertas buvo šiltas, jaukus ir įsimintinas. Jis dar kartą priminė, kaip svarbu branginti savo artimuosius, skirti laiko bendravimui ir puoselėti šeimos vertybes.

Dėkojame visiems mokiniams, mokytojams ir tėvams, prisidėjusiems prie šios gražios šventės kūrimo.

Mamos dienos proga gimnazijoje jau trečius metus iš eilės buvo surengta ypatinga popietė – į ją pakviestos mamos kartu su vaikais praleisti laiką kūrybiškai. Renginio metu dalyviai dekoravo stiklines vazas, leisdami atsiskleisti savo fantazijai ir kūrybiškumui.

Ypatingai džiugino tai, kaip mamos ir vaikai įsijautė į kūrybą – jie dalijosi idėjomis, padėjo vieni kitiems, kartu sprendė, kokius raštus ar spalvas pasirinkti. Buvo galima matyti nuoširdžias šypsenas, susižavėjimo kupinus žvilgsnius ir tikrą bendrystės jausmą.

Ši popietė tapo ne tik kūrybine veikla, bet ir gražia emocine patirtimi – tai buvo šiltas, jaukus ir prasmingas laikas kartu. Tokios akimirkos stiprina ryšį tarp vaikų ir mamų, kuria gražius prisiminimus ir primena, kaip svarbu skirti laiko vieni kitiems.

Renginio pabaigoje mamų laukė jautrus siurprizas – vaizdo įrašas, kuriame vaikai išreiškė savo meilę mamoms. Ši akimirka ne vienai mamai sukėlė šypseną ir jaudulio ašaras.

Su nekantrumu lauksime šios gražios tradicijos tęsinio ir brangiųjų mamyčių ir kitais metais.

Džiaugiamės galėdami dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurios tikslas – supažindinti mokinius su akvakultūra, žuvininkystės sektoriumi, tvarios maisto gamybos principais bei sveikos mitybos svarba. Ši programa suteikia galimybę jaunimui iš arčiau pažinti žuvų auginimo procesus, sužinoti apie Lietuvoje vystomą akvakultūrą ir atrasti naujas mokymosi bei karjeros galimybes.

Šiandien mūsų gimnazijoje įvyko pirmasis susitikimas su programos lektoriumi, kuris mokiniams pristatė akvakultūros pasaulį ir supažindino su pagrindinėmis šios srities veiklomis. Paskaitos metu mokiniai sužinojo, kas yra akvakultūra, kuo ji skiriasi nuo tradicinės žvejybos ir kodėl ši sritis tampa vis svarbesnė siekiant užtikrinti tvarų maisto tiekimą ateities kartoms.

Lektorius įdomiai papasakojo apie Lietuvoje auginamas žuvų rūšis, jų gyvenimo ciklą, priežiūros ypatumus bei modernias technologijas, kurios padeda užtikrinti kokybišką ir aplinkai draugišką žuvų auginimą. Mokiniai taip pat sužinojo, kaip akvakultūra prisideda prie gamtos išteklių tausojimo ir kokią svarbią vietą žuvies produktai užima sveikoje mityboje.

Pirmasis susitikimas tapo puikia pradžia naujai pažinčiai su akvakultūra, o ateityje laukia dar daugiau edukacinių veiklų, kurios padės gilinti žinias ir plėsti akiratį.

Balandžio 17 d. ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai turėjo integruotą lietuvių kalbos pamoką „Margučių magija“. Pamokos metu vaikai dalyvavo diskusijoje apie Šv. Velykų prasmę, tradicijas ir papročius. Sužinojo, kokiais būdais galima marginti margučius, kaip išgauti natūralias dažų spalvas. Kūrybinės užduoties metu lavino ne tik kūrybiškumo kompetenciją, bet ir pažinimo, komunikavimo kompetencijas – pasirinkdami skirtingas kūrybines priemones (pvz., sagos, kriauklės, kaladėlės, geometrinės figūros) puošė savo velykinius margučius.

Laikas praleistas kartu leido trumpam įkvėpti Šv. Velykų dvasios ir dar kartą prisiminti gražiausios pavasario šventės prasmę.

Balandžio 15 d. mūsų gimnazijoje vyko smagi mokinių tarybos organizuota akcija „Diena be kuprinių“. Kuprinės buvo paliktos namuose, o jas pakeitė įvairiausi ir netikėčiausi daiktai, kuriuose mokiniai atsinešė savo mokymosi priemones. Koridoriais riedėjo lagaminai, pirkinių krepšiai, dėžutės – mokinių išradingumui nebuvo ribų.

Akcija ne tik pralinksmino visus, bet ir paskatino bendruomeniškumą bei leido laisviau pažvelgti į įprastą mokyklos dieną.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, prisidėjusiems prie šios nuotaikingos dienos.

Šalčininkų miesto gatvės vienai dienai tapo gyva istorijos klase. Integruoto istorijos ir priešmokyklinio/ikimokyklinio ugdymo grupės užsiėmimo metu vaikai leidosi į pažintinę kelionę po Šalčininkus, kur ne tik stebėjo aplinką, bet ir mokėsi suprasti, ką „pasakoja“ miesto paminklai.

Prie Adomo Mickevičiaus paminklo mokytojos papasakojo apie žymaus poeto gyvenimą, kūrybą ir paminklo atsiradimo istoriją. Ypatingo susidomėjimo sulaukė trumpa pasaka „Tylusis poetas“, kuri padėjo vaikams suprasti, kad paminklai gali „kalbėti“ apie vertybes – gerumą, svajones ir pagalbą kitiems.

Prie Konstantino Kalinausko atminimui skirto paminklo vaikai sužinojo apie šią istorinę asmenybę ir jo reikšmę istorijai. Mokymasis vyko per patirtį – vaikai dalyvavo vaidybiniuose žaidimuose, trumpam „tapdami paminklais“. Jie kūrė savo istorijas, bandė perteikti jausmus ir mintis, kurias galėtų „pasakyti“ paminklas. Žaidime „Surask paminklo žodį“ jie mokėsi reaguoti į tokius žodžius kaip „drąsus“, „geras“, „draugiškas“, išreikšdami juos judesiais. Šios veiklos ne tik lavino vaikų kūrybiškumą, bet ir skatino emocinį suvokimą bei bendradarbiavimą.

Tokie užsiėmimai skatina vaikų smalsumą, ugdo pilietiškumą ir padeda nuo mažens suprasti savo miesto bei šalies istoriją.

Istorijos vyr. mokytoja: N. Podcholzina

priešmokyklinio/ikimokyklinio grupės mokytoja N.Voroneckienė

Balandžio 10 d. mūsų gimnazijoje vyko integruota biologijos, anglų kalbos ir geografijos pamoka „Žalioji misija“. Pamokos metu buvo nagrinėjama aktuali problema – aplinkos tarša ir netinkamas atliekų tvarkymas bei jų poveikis gamtai ir ateities kartoms.

6 ir 7 klasių mokiniai dirbo grupėse, analizavo atliekų skaidymosi trukmę, susipažino su atliekų rūšiavimo sistema Lietuvoje bei mokėsi taikyti tris svarbiausius principus: Reduce (mažink), Reuse (pakartotinai naudok), Recycle (perdirbk). Mokiniai atliko įvairias praktines užduotis, stiprino anglų kalbos žinias ir lavino kritinį mąstymą.

Didelio susidomėjimo sulaukė kūrybinė veikla – mokiniai piešė ant marškinėlių, kurie tapo jų asmeniniu aplinkosauginiu kūriniu ir priminimu apie atsakingą elgesį su aplinka.

Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir kūrybiškumu!

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Gimnazija dalyvauja Vaisių, daržovių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje
Sveikatą stiprinančia mokykla
Kalendorius
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!