Informacija atnaujinta 2021-10-27

 

Mokykloje dirbančio psichologo veiklos sritys:

Mokyklos psichologo pagalbos tikslas yra „stiprinti mokinių (vaikų) psichologinį atsparumą ir psichikos sveikatą, prevencinėmis priemonėmis skatinti saugios ir palankios ugdymuisi aplinkos mokykloje kūrimą, padėti mokiniams (vaikams) atgauti dvasinę darną, gebėjimą gyventi ir mokytis, aktyviai bendradarbiaujant su jų tėvais (globėjais, rūpintojais)“ 2.

I. Konsultavimas

Tai „mokinio asmenybės ir ugdymosi problemų nustatymas, tiesioginio poveikio būdų numatymas, darbas su mokiniu taikant psichologinio konsultavimo technikas, bendradarbiavimas su tėvais (globėjais, rūpintojais), mokytojais ir kitais su mokinio ugdymu susijusiais asmenimis, rekomendacijų jiems teikimas, jų konsultavimas“ 2.

„Pagalba Mokykloje mokiniui teikiama, kai kreipiasi:

  • mokinys (savarankiškai) (neturint 16 metų, prašomas raštiškas tėvų sutikimas);
  • mokinio tėvai (globėjai, rūpintojai);
  • mokytojai, gavę mokinio tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą;
  • Vaiko teisių apsaugos tarnyba.”3

II. Psichologinis įvertinimas

Tai „mokinio asmenybės ir ugdymosi problemų, galių ir sunkumų nustatymas, psichologinis mokinio įvertinimas atliekant pirminį specialiųjų ugdymosi poreikių vertinimą“4

III. Švietimas

Tai „mokinių, tėvų (globėjų, rūpintojų), mokytojų švietimas vaiko raidos psichologijos, pedagoginės ir socialinės psichologijos klausimais“5.

IV. Psichologinių problemų prevencija

Tai „psichologinių problemų prevencijos poreikio įvertinimas (Mokyklos bendruomenės grupių tyrimas), prevencinių priemonių bei programų rengimas ir įgyvendinimas, psichologinių krizių prevencija, intervencija ir postvencija“ 6.

 

1,2,3,4,5,6 Psichologinės pagalbos teikimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 5d. įsakymu Nr. 1215.

Kokiais atvejais mokinių tėvai gali kreiptis į mokyklos psichologą?

  • Kai pakinta vaiko emocijų raiška, elgesys, ir tai Jums kelia nerimą.
  • Kai šeimoje ar vaiko asmeniniame gyvenime įvyksta staigūs pokyčiai, vaikas su Jumis nenori dalintis išgyvenimais ir jūs nežinote kaip tokiu atveju elgtis.
  • Įvairiais gyvenimo atvejais, kai esate sutrikęs ir nežinote, kaip su vaiku kalbėtis bei elgtis.