Archive for the ‘Bibliotekos naujienos’ Category

Rugsėjo 27d. aplankėme gimnazijos biblioteką, skaityklą, knygų saugyklą. Priešmokyklinio/ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai susipažino su bibliotekininko profesija.
Ugdytinius maloniai pasitiko ir apie biblioteką, jos veiklą bei knygelių naudojimosi taisykles papasakojo bibliotekininkė Jadvyga Butrimovič. Vaikai sužinojo, kad knyga turi autorių, dailininką, leidyklą. Pamatė didžiausią ir mažiausią knygas, spalvingas knygas, susipažino su paslaptingu knygų pasauliu „Pradinukų kampelyje“, labai apsidžiaugė, kad galės „skolintis“ knygelių ir parsinešti į namus.
Bibliotekininkė palinkėjo vaikučiams kuo greičiau išmokti skaityti, dažniau lankytis bibliotekoje ir padovanojo kiekvienam po spalvinimo knygelę.
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Natalja Voroneckienė
Lapkričio 26 d. mūsų gimnazijos pradinukai bei priešmokyklinukai linksmai paminėjo mėgstamiausio pliušinio žaisliuko – Meškiuko – dieną. Jau nuo seno visi žino, kad pliušiniai meškiukai yra patys geriausi vaikų draugai, kurie gali mus pralinksminti ir paguosti sunkiu metu.
Visą savaitę į mokinukų klases rinkosi atnešti iš namų pliušiniai žaislai, o pirmadienį vaikai savo žaislinius draugus atnešė į aktų salę. Gimnazijos bibliotekininkė Jevgenija Rogal pristatė pliušinio meškiuko sukūrimo istorijas. Pagal vieną istoriją pirmas meškiukas buvo pasiūtas JAV, pagal kitą – žaislo kūrėja gyveno Vokietijoje. Kaip ten bebūtų, šiam mielam pliušiniam žaisliukui jau per 100 metų.
Visi šventės dalyviai savo minkštiems numylėtiniams skyrė gražiausias eiles, antrokai padovanojo dainą bei smagiai pašokę. 3 klasės mokiniai su klasės auklėtoja paruošė PowerPoint pristatymą eilėraščiui „Kiek yra meškų pasaulyje“ ir visus susirinkusius vaišino mėgstamiausiu meškos maistu-medumi. Renginiui besibaigiant, visi vaikai linksmai pažaidė su meškiukais. Gimnazijos fojė buvo surengta mokinių darbelių bei piešinių paroda.
Tikimės, kad šventė ilgai išliks mūsų auklėtinių atmintyje.
Pradinio ugdymo vyr. mokytoja M.Ptašinskaja
2017 m. gruodžio 22 d. žymiam vaikų rašytojui Eduardui Uspenskiuj sukako 80. Patys mėgstamiausi jo kūrinių veikėjai: Dėdė Fiodoras, paštininkas Pečkinas, Kulverstukas ir Krokodilas Gena. Visi jie stipriai įėjo į mūsų gyvenimą. Kiekvienas suaugęs ir vaikas mėgsta šias knygas, sukurtas autoriaus plunksna ir fantazija.
Šios datos pro šalį nepraleido ir Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bibliotekininkė Jevgenija Rogal ir 8 klasės vadovė Elena Spiridenkova. Jos paruošė ir pravedė klasės valandėlę, taip perkeldamos aštuntokus į vaikystę. Mokiniai susipažino su E. Uspenskio gyvenimu ir kūryba, jo knygų paroda, sužinojo apie jo matematinius gabumus. Dalyvavo vaizdo viktorinoje ir prisiminė žinomiausius posakius iš animacinio filmo „Trejetas iš Rūgpienių kaimo“.
Lapkričio 24 dieną mūsų gimnazijoje vyko renginys ,,Mikė Pūkuotukas ir jo draugai", skirtas paminėti pasaulinei ,,Meškiukų dienai".
Renginio metu gimnazijos foje mokiniai pademonstravo savo rankdarbius. Taip pat gražius darbelius pristatė anglų kalbos mokytoja Luiza Michailovskaja. Visus sužavėjo jos rankomis kurtas mielas Mikė Pūkuotukas iš plastikinių butelių.
Bibliotekininkė J. Rogal supažindino mokinius su rašytojo biografija ir jo parašytomis knygomis. Vaikai pristatė savo meškiukus. Taip pat mokiniai deklamavo eiles, dainavo dainas, skaitė ištraukas iš rašytojo knygų. 2 klasės mokiniai visus susirinkusius vaišino mėgstamiausiu Mikės Pūkuotuko maistu – medumi.
Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.
Sveikiname visus, kurie myli meškiukus!
Žodis „Biblioteka“ atėjo iš graikų kalbos („biblio“- „knyga“, „teka“ – „saugykla“) „Išmonės pastogė“, „Sielos vaistinė“, „Išminties namai“, „Literatūros šventykla“, „Lentelių namai“ – taip, skirtingais laikais ir skirtingose pasaulio vietose buvo vadinama biblioteka.
Spalio 23 d. minima Tarptautinė mokyklinių bibliotekų diena. Moksleiviui biblioteka atveria begalinį knygos pasaulį, suteikia galimybę susipažinti su žymiais meninės literatūros kūriniais, skiepiją meilę skaitymui.
Tą dieną, pagal senas tradicijas, gimnazijos mokiniai rinkosi skaitykloje užsiėmimui, kur buvo kalbama apie biblioteką ir mokyklos bibliotekininką. Pagrindinė bibliotekos veikla yra knygų fondo pristatymas per parodas.
Bibliotekoje organizuojamos įvairios parodos skirtos sukaktims ir minėjimams. Taip pat yra nuolat veikiančios knygų parodos, kurios reguliariai atnaujinamos.
Renkant medžiagą šioms parodoms, stengiamės supažindinti ne tik su šventės istorija, įdomiais faktais, bet ir pasiūlyti parodos literatūrą bei pabendrauti su skaitytojais. Ypatingas dėmesys skirtas rašytojams – sukaktuvininkams. Skaitytojai supažindinami su trumpąja sukaktuvininko biografija, reprezentuojamos to rašytojo knygos. Bibliotekininkai veda bibliotekų valandėles, skaitymo akcijas.
Taip pat tą dieną organizuotas knygų skirtukų konkursas ir paroda „Dovana mėgstamai knygai“. Skirtukus gamino gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Taip pat visų laukė saldžioji staigmena.
Mokyklų bibliotekininkai stengiasi kuo labiau suaktyvinti skaitovų aktyvumą, taikant įvairius tai veiklai skirtus būdus.
Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bibliotekininkė
Jevgenija Rogal
«Моим стихам, как драгоценным винам, настанет свой черёд.»
М. Цветаева
8 октября мир поэзии отпраздновал большую дату – 125 лет со дня рождения одной из самых любимых, проникновенных и тонких поэтесс – Марины Ивановны Цветаевой. В нашей гимназии прошло мероприятие, посвящённое этому юбилею. Это был краткосрочный проект «Если душа родилась крылатой…» Проект подготовили учителя русского языка С. Чернявская, Г. Петраускене, библиотекарь Е. Рогаль и учащиеся гимназиальных классов.
Презентацию о жизни и творчестве М. Цветаевой подготовил Иван Поддубный.
Рябина зажглась.
Падали листья.
Я родилась.
Спорили сотни
Колоколов.
День был субботний:
Иоанн Богослов.
Мне и доныне
Хочется грызть
Жаркой рябины
Горькую кисть.
Так написала о дне своего рождения Марина Цветаева – одна из неугасимых звезд на небосклоне русской поэзии. Рябина навсегда вошла в геральдику ее поэзии. Пылающая и горькая, на излете осени, в преддверии зимы, она стала символом судьбы, тоже переходной и горькой, пылающей творчеством и постоянно грозившей зимой забвения.
Стихи поэтессы мелодичны, задушевны и музыкальны. К ним обращаются композиторы, и тогда они превращаются в удивительные по красоте романсы. По этой теме презентацию представила Карина Рымпо.
Учащиеся читали стихи Марины Цветаевой Исполнилось пророчество поэтессы, что ее стихам “настает свой черед”. Сейчас они вошли в культурную жизнь мира, в наш духовный обиход, заняв высокое место в истории поэзии.
Библиотекарь гимназии „Сантарвес“ Евгения Рогаль
«Чтение — это окошко, через которое
дети видят и познают мир и самих себя».
В.А.Сухомлинский
Balandžio mėnesį švenčiama Tarptautinė vaikų knygų diena ir tradiciškai mūsų gimnazijoje minima Vaikų knygos savaitė. Šiais metais knygos savaitė skirta K. Čiukovskio – 135-osioms gimimo metinėms.
Kovo mėnesis buvo pavadintas „Skaitymo mėnuo“. 1-5 klasių moksleiviai pasakojo klasiokams apie perskaitytas knygas po pamokų. Bibliotekoje perskaitytos knygos buvo žymimos ant ramunės žiedlapių.
Knygų savaitės renginiuose dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir 1-5 klasių mokiniai. Bibliotekoje buvo paruoštos kelios tematinės knygų parodos. Paskutinę dieną pradinių klasių mokiniai vėl susirinko aktų salėje. Bibliotekininkė Jevgenija Rogal parengė viktoriną, skirtą К. Čiukovskio pasakoms. Mokiniai aktyviai minė mįsles ir atsakinėjo į keblius klausimus. Priešmokyklinukai ir pirmokai nupiešė šios pasakos spalvingas iliustracijas. Antros klasės mokiniai ne tik deklamavo linksmuosius K. Čiukovskio eilėraščius, bet įsijautę į knygos veikėjus, parodė mini spektaklį.
Knygų savaitės kulminacija – geriausių bibliotekos skaitytojų apdovanojimai padėkos raštais. Visi dalyviai buvo taip pat apdovanoti saldžiosiomis dovanėlėmis. Ši šventė praplėtė mokinių žinias apie К. Čiukovskio kūrybą ir dar kartą visiems leido pasidžiaugti pasakų skleidžiama šviesa ir išmintimi.
Bibliotekininkė Jevgenija Rogal
Gimnazijos bibliotekininkė Jevgenija Rogal kartu su kalbų mokytojų metodinės grupės pirmininke Ana Domulevičiene inicijavo akciją „Skaito visa gimnazija“, skirtą Bibliotekų metams paminėti. Spalio 17-28 d. vykusios akcijos tikslas – propaguoti skaitymo kultūrą ir ugdymą skaitant, kelti skaitymo prestižą, augančios kartos domėjimąsi knygomis. Gimnazijoje buvo susitarta, kad antros pamokos pradžioje bus skaitomi įvairiausi kūriniai, jų ištraukos, poezija, net mokytojų ir mokinių kūryba. Pasirinktą tekstą balsu galėjo skaityti mokytojas arba mokiniai. Tokiu būdu mokiniai turėjo galimybę paklausyti, kokie kūriniai patinka mokytojams, o mokytojai – paklausyti skaitomiausių mokinių kūrinių. Tad šį kartą gimnaziją sujungė ir suvienijo tiesiog skaitymas. Viliamės, kad ši akcija paskatino domėjimąsi knygomis. Juolab, kad gimnazijos bibliotekoje visi esame labai laukiami.
Ačiū, kad skaitėte.
Gimnazijos bibliotekininkė J. Rogal
Lietuvių kalbos mokytoja, kalbų mokytojų metodinės grupės pirmininkė A. Domulevičienė
Книги – корабли мысли, странствующие по волнам времени и
бережно несущие свой драгоценный груз от поколения к поколению.»
Ф. Бэкон
Spalio 24 diena „Santarvės“ gimnazijoje buvo organizuotas užsiėmimas „Apteka dlia duši“, skirtas Tarptautinei mokyklų bibliotekų dienai. Aktų salėje susirinko 1-5 klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės vaikai.
Bibliotekininkė Jevgenija Rogal papasakojo apie šventės atsiradimo istoriją. Moksleiviai sužinojo daug įdomios informacijos apie bibliotekas, bibliotekininko profesiją, savo gimnazijos bibliotekos istoriją. Mokiniai aktyviai dalyvavo šiame renginyje. Vaikai išsprendė kryžiažodį, atsakinėjo į viktorinos klausimus, aptarė kaip reikia tvarkingai elgtis su knygomis. Mokiniai pagamino knygų skirtukus ir apsikeitė jais. Užsiėmimas sukėlė didelį mokinių susidomėjimą.
Parengė bibliotekininkė Liudmila Masel