Archive for gruodžio, 2015
Gruodžio 11, 17 dienomis gimnazijoje Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo edukacines paskaitas 6, 8, IG-IIIG kl. mokiniams. Biuro lektorius Andrejus Černovas paskaitų metu kalbėjo apie fizinio aktyvumo naudą, šiaurietiškąjį ėjimą, vitamino D ir kalcio svarbą jauname amžiuje, mokino mokinius šiaurietiško ėjimo technikos. Norintys galėjo išbandyti vaikščioti su lazdomis.
Sveikatos priežiūros specialistė N.Šilkienė
Mokykloje priimta minėti šimtą dienų iki egzaminų. O „Santarvės“ gimnazijos 1 klasėje vyko neeilinė pamoka-šventė „100 dienų gimnazijoje“. Šioje šventėje pirmokėliai skaitė eilėraščius, dainavo, dalijosi įspūdžiais, sėkmių ir nesėkmių istorijomis, atliko įvairias užduotėles. O pirmokėlių tėvams teko rungtis, kuris pagamins įdomesnį darbelį kurio simboliu būtų skaičius 100. Šią šventę organizavo pradinių klasių vyr. mokytoja Tatjana Frolova ir muzikos vyr. mokytoja Tatjana Kibutė.
Gruodžio 7-11 dienomis mūsų gimnazijoje vyko Etnografinių regionų savaitė. Kiekvieną dieną mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos regionų tradicijomis, papročiais. Piešė įvairių regionų tautinius drabužius.
Trečiadienį pradinių klasių ir 5-8 klasių mokiniai kartu su mokytojais aplankė etnografinį namelį "Pasagėlė", kuris yra šalia Jano Sniadeckio gimnazijos. Ketvirtadienį IIIG ir IVG važiavo į Poškonių etnografinį muziejų, keliavo po Dieveniškių apylinkes. Šios kelionės tikslas buvo pažinti savo regioną.
Penktadienį vyko visos savaitės apibendrinimas. Per pamoką visi 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniai susirinko aktų salėje. Visi turėjo galimybę pasiklausyti keturių tarmių, susipažinti su įvairių regionų tradiciniais patiekalais, kartu padainavome dvi liaudies dainas. Vyko trumpa viktorina. Po pamokos gimnazijos fojė kartu pasimokėme šokti ratelį.
Ačiū visiems už dalyvavimą.
Lietuvių kalbos mokytoja Gražina Komiagienė
2015-12-01 Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos II-IVG. klasių mokiniai sudalyvavo protmūšyje „Aids geriau žinoti“, kurį organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Gruodžio 1 d. – pasaulinė AIDS diena nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!
Nelikime abejingi…
Paminėjimą ir promūšį gimnazijoje organizavo: IVG.kl vadovė L. Michailovskaja, soc.pedagogė N. Rasiukevičienė, sveikatos priežiūros specialistė N. Šilkienė.
2015 m. gruodžio 2 dieną mūsų gimnazijos 4-7 klasių mokiniai ir jų mokytojos Marina Ptašinskaja, Teresa Gurskaja, Elena Spiridenkova ir Tatjana Kibutė keliavo į Molėtų rajoną. Aplankėme Videniškių vienuolyno muziejų. Senajame vienuolyno pastate mus pasitiko muziejininkė ir įdomios ekskursijos metu supažindino su Baltųjų Augustijonų vienuolių ordino istorija, muziejaus eksponatais, išlikusiomis senovinėmis freskomis.
Toliau važiavome į Mindūnų kaimą. Ten atidarytas Antano Truskausko medžioklės ir gamtos muziejus. Koks dar kaimas gali didžiuotis net penkiuose žemynuose medžiojusio vilniečio trofėjų ekspozicija? Lietuvis yra sumedžiojęs liūtą, dramblį, raganosį, leopardą ir buivolą – gyvūnus, kuriuos Afrikoje nukauti sunkiausia. A.Truskausko kolekcijoje – ir šiaurinis elnias, nušautas Kanadoje, ir liūtas – Tanzanijoje, elniaožė gazelė – Argentinoje, sidabrinis ožys ar meška – iš Sibiro. A.Truskauskas buvo pirmasis lietuvis, 2002 metais sumedžiojęs afrikinį dramblį. Vilnietis yra akį ir ranką miklinęs ir Kamerūne, ir Pietų Afrikoje, ir Rusijoje, ir Amerikoje, ir kaimyninėje Baltarusijoje, ir, žinoma, gimtojoje Lietuvoje.
Molėtų krašto amatų centre edukacinės pamokos metu moksleiviai mokėsi iš drebulės balanų pinti nedidelį ir nesudėtingą krepšelį uogoms. Tai buvo tikrai smagus užsiėmimas vaikams ir mokytojoms. Be to, nusipintą krepšelį galėjo parsivežti namo. Sužinojo, kad pynimas – vienas seniausių lietuviams būdingų amatų. Pinti daiktai nuo seno žavi lengvumu, patogumu, puikia išvaizda ir įvairove. Pagrindinė medžiaga pynimui buvo karklai. O vertingiausia – vytinis gluosnis. Vytinis gluosnis auga vandens suneštose ir pelkėtose vietose. Iš liepų karnų protėviai pindavo vyžas, dugnus sietams. Blindė labai tiko lazdoms. Iš lazdyno plėšų pindavo kubilus, kraiteles rankdarbiams ir kraites nuotakų turtams sudėti.
Nors ir pavargę, bet pilni įspūdžių popiet grįžome į Šalčininkus.
4 klasės auklėtoja Marina Ptašinskaja
Žmogaus teisių diena minima gruodžio 10-ąją dieną. Lietuvoje žmogaus teisės saugomos, remiantis Jungtinių Tautų Visuotine žmogaus teisių deklaracija, Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija, Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, Lietuvos Respublikos Konstitucija.
Mūsų gimnazijos IIg-IVg klasių mokiniais susitiko su teisės praktikais, kurie kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo Ministerija vykdo projektą „Aš žinau savo teises“. Jie kalbėjo apie žmogaus teises, pareigas. Mokiniai sužinojo, kad žmogus turi teisę ne tik į laisvę, nuosavybę, privatumą, bet ir į vardą, atvaizdą bei kitas teises.
Teisės praktikai paaiškino, kas gali būti skiriama nepilnamečiams už baudžiamosios teisės pažeidimus, už administracinius pažeidimus. Akcentavo, kad nepilnamečiai nuo 14 iki 18 metų gali savarankiškai disponuoti savo uždarbiu arba stipendija; savarankiškai atsakyti už kitiems padarytą žalą; įgyvendinti savo autorines ir išradėjų teises. Nepilnamečiai turi saugoti savo asmeninus duomenis.
Buvo kalbama apie vartotojų teises. Paminėjo pagrindines įstaigas, į kurias galima kreiptis, jei teisės yra pažeidžiamos. Mokiniai suprato, kad teisė – tai pareiga, kad svarbu ne tik ginti savo pažeistas teises, bet ir pačiam siekti nepažeidinėti kitų žmonių teisių.
Susitikimo metu visi mokiniai atliko kelias užduotis. Pabaigoje svečiai pateikė tris klausimus ir trys mokiniai, kurie buvo atidūs ir į juos atsakė, gavo po dovanėlę. Neliko nuskriausti ir kiti mokiniai – visi susitikimo dalyviai gavo rašiklį ir knygelę užrašams.
Lietuvių kalbos mokytoja Gražina Komiagienė
Š.m. lapkričio 30 dieną gimnazijoje lankėsi Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lektorė Jovita Šeputytė – Kratkovskienė. Lektorė 3, 5 klasių mokiniams skaitė paskaitą apie kūdikio vystymąsi ir gimimą pasitelkiant Cory Silverberg knygą „Kaip atsiranda vaikai“. 7-8 klasių mergaitėms kalbėjo apie lytiškumą, higieną bei kaip padėti sau paauglystės laikotarpiu.
Sveikatos priežiūros specialistė N. Šilkienė
2015-11-25
Jau antrus metus iš eilės mūsų gimnazija dalyvauja Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse “Vitaminizuotas 2015”, kurio tikslas – suteikti vaikams žinių apie tinkamą, visavertę mitybą. Lapkričio 25 dieną 4 klasės mokiniai kartu su kl. auklėtoja Marina Ptašinskaja gamino vaisių salotas “SMALIŽIUS”. Gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Nina Šilkienė aiškino mokiniams apie sveikos mitybos naudą augančiam organizmui.
Pridedu mūsų gamintų salotų receptą, gal kas norės pagaminti: salotas „SMALIŽIUS“