Archive for spalio, 2018

„Žinios kaip apetitas – auga bevalgant

Spalio 25 dieną Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje atsidarė „Kavinė MIF 2018“, kuri sukvietė 7, 8, IG ir IIG klasių mokinius. Intelektualinį žaidimą paruošė ir pravedė gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojai.

Renginio tikslas: dirbant grupėse, ugdyti gebėjimą formuoti ir išreikšti mintis, ugdyti išradingumą, įžvalgumą ir kūrybiškumą, sudominti mokinius gamtos, geografijos ir tiksliaisiais mokslais.

Mokiniams buvo pasiūlytas ypatingas meniu iš sekančių užduočių:

• Salotos „MIF mišrainė“,
  • Pirmasis patiekalas „Matematinė žuvienė“
  • Antrasis patiekalas „Geografinis troškinys“,
  • Desertas „Pyragaitis su įdaru „Didelis žodynas“ (biologija),
  • Gėrimai „Fizinių bandymų kokteilis“,
  • Firminis patiekalas: kepiniai (IT).

Apibendrinimo metu mokiniai „Skundų ir pasiūlymų knygoje“ rašė tokias mintis apie renginį: „labai patiko“, „pirmą kartą mūsų gimnazijoje vyko tokia viktorina“, „norėtume, kad būtų daugiau tokių renginių“, „labiausiai patiko fizikos bandymai“, „norėtume lengvesnių matematikos užduočių“, „patiko žaidimas geografinis troškinys“, „labai patiko visi patiekalai“, „dėkojame mokytojams – padavėjams“, „restoranui skyriame 5 žvaigždes“.

Dėkoju mokytojams – dalykininkams, „Kavinė MIF 2018“ padavėjams 🙂 Ingai Marciševskai, Teresai Gurskai, Irenai Tumidaj, Angelinai Naruševičienei, Alicijai Bobin už bendradarbiavimą, pagalbą ruošiantis ir renginio pravedimą.

Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės pirmininkė,

„Kavinė MIF 2018“ virtuvės šefas 🙂 Elena Spiridenkova

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje jau penkti metai vyksta pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“.

Šio svarbiausio mūsų šalies dokumento sukūrimo dienai paminėti visoje Lietuvoje organizuojama pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“, į kurią įsitraukė ir mūsų gimnazijos bendruomenė.

Nuo spalio 15 iki 23  dienos pilietiškumo pamokose buvo nagrinėjamos Konstitucijoje išdėstytos nuostatos, laisvės, teisės ir pareigos. Akcija vyko spalio 24 d. gimnazijos fojė pertraukos metu.

Akcijos metu skambėjo  daug gražių eilėraščių   apie pagarbą ir meilę tėvynei. Labiausiai kūrybingumo reikalaujanti buvo, turbūt, praktinė užduotis: padaryti  gėles trijų spalvų  (geltonos, žalios, raudonos), tos spalvos  simbolizuoja mūsų Tėvynės vėliavą.  Iš padarytų  gėlių buvo surengtos gražios puokštės. Visų klasių mokiniai kartu su klasės vadovais su šia užduotimi puikiai susitvarkė. Taip pat šia tematika buvo surengta piešinių paroda.

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Natalja Podcholzina

Spalio 5 diena – Tarptautinė mokytojų diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Šią gražią dieną pamokas gimnazijos mokiniams vedė abiturientai ir mokinių tėvai. Pasibaigus pamokoms visa mokyklos bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti šventiniame renginyje. Koncerto metu visus sužavėjo įvairiausi mokinių pasirodymai – dainos, šokiai, vaidinimai, eilės. Šią dieną netrūko gražiausių žodžių ir padėkų mokytojams už jų darbą, kantrybę ir geranoriškumą.

Organizatoriai

IMG_7633Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Tai nėra tik Europos kalbų šventė, tai visų kalbų šventė! Europos kalbų diena „Santarvės“ gimnazijoje buvo minima angliškai, rusiškai, vokiškai, baltarusiškai, ukrainietiškai ir, be abejo, lietuviškai.

Diena prasidėjo nuo smagios akcijos visiems gimnazijos mokiniams „Skirkime 15 min. kalboms“. Pirmosios pamokos metu visi aptarė kalbų svarbą, sužinojo įvairių ir labai netikėtų faktų apie kalbas, renginio organizatoriai prisegė mokiniams ir mokytojams Kalbų dienai skirtas emblemas.

Gimnazijos fojė buvo išmarginta spalvingais užrašais, pasaulio šalių vėliavėlėmis. Buvo išleisti informaciniai stendai.

Šiemet vietoj tradicinių pamokų vyko kūrybinės dirbtuvės. Projektinėje veikloje dalyvavo 5-IVG klasių mokiniai, dalykų mokytojai ir gimnazijos bibliotekos darbuotojai.

Visų akį traukė IG ir IIIG kl. pagaminti spalvingi keliautojų lagaminai, ant kurių galima rasti pačių įvairiausių faktų apie Europos šalis, jų tradicijas, tradicinius patiekalus, įspūdingiausias lankytinas vietas, gyventojų skaičių ir t.t.

6, 7 kl. mokiniai gamino Europos šalių vėliavas, iš kurių sukūrė Europos kalbų medį.

8, IVG kl. mokiniai pristatė žemėlapį, kuriame atsispindėjo pagrindiniai šalį reprezentuojantys akcentai: vėliava, žodžiai, kultūrinis unikalumas.

5, IIG kl. mokiniai įvairiausius žodžius skirtingomis kalbomis rašė ant balionų, rinko gražiausias citatas apie kalbų mokėjimo svarbą ir sukūrė  fotoreportažą.

Štai koks įkvepiantis pavyzdys, kaip mokymąsi galima paversti prasmingu ir smagiu užsiėmimu!

Linkime visiems surasti savo priežastį mokytis kalbų!

Anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja

IMG_5071IMG_5081

Spalio 4 diena Litexpo parodų rūmuose vyko Tarptautinė aukštojo ir vidurinio ugdymo paroda „Išsilavinimas ir karjera 2018“. Parodą aplankė mūsų gimnazijos IVG klasės mokiniai. Parodos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su studijų galimybėmis užsienyje, kalbų kursais, stovyklų įvairovę Lietuvoje ir užsienyje bei išklausyti motyvuojančių pranešimų. Šį renginį organizuoja edukacinė bendrovė „KALBA“. Prieš parodą mūsų gimnazijoje svečiavosi šios įmonės atstovas Daniel Murzin, kuris pristatė I-IVG klasių mokiniams įmonės veiklos sritis bei parodos reikšmę ir naudingumą būsimiems abiturientams.

IVG klasės vadovė Angelina Naruševičienė

IMG_5049Spalio 2 dieną gimnazijoje prasidėjo tradicija jau tapusi rudens šventė. Visą savaitę mokyklos fojė galima grožėtis rudeninės parodos „Visos rudens spalvos“ darbeliais. Visi darbeliai pagaminti iš rudeninių gėrybių – daržovės, kankorėžiai, kaštonai, sudžiūvę lapai ir t.t. Džiugu, kad parodos  darbelius atliko ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, mokinių tėvai. Dėkoju visiems už dalyvavimą!

Biologijos ir chemijos mokytoja Angelina Naruševičienė

2018 m. spalio mėn.