Archive for liepos, 2021

Mokinių vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Birželio 28– liepos 2 dienomis Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje  buvo organizuota pažintinė, kūrybinė, meninė  stovykla 5-8 klasių mokiniams „Žalias vasaros eksperimentas“. Stovyklos metu jaunieji stovyklautojai prasmingai ir turiningai leido savo laisvalaikį.

Mūsų vasaros stovyklos vaikai ypatingai smalsūs: noriai tyrinėjo, kasdien išbandydami naujus, jiems nežinomus dalykus, stebėjo, eksperimentavo su aplinkoje esančiais daiktais. Norėdami suvokti dalyko esmę, vaikai turėjo veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir pažinti juos supantį pasaulį. Per įgautą patyrimą jie patyrė įvairių išgyvenimų ir plėtojo pažintinę patirtį. Tyrinėjimų bei eksperimentavimo dėka vaikai lavino savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą, lavėjo akies – rankos koordinacija, išmoko ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdėsi sumanumą, lavino reakciją, kaupė patirtį, diskutavo, samprotavo, stiprino savo kritinį mąstymą, išmoko spręsti problemas, pradėjo geriau suvokti juos supantį pasaulį. Taip ir prabėgo pačios smagiausios dienos stovykloje: sportuojant, kuriant, tyrinėjant ir eksperimentuojant!

Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis. Atsisveikindami su stovykla, stovyklautojai padėkojo stovykloje dirbusioms vadovėms už įdomiai ir įsimintinai kartu praleistas dienas.

Mums, stovyklos organizatoriams, labai džiugu, kad vaikai stovykloje įgijo ir gerino asmenines, socialines, kultūrines kompetencijas. Dėkojame stovyklautojams, soc. pedagogei N. Rasiukevičienei, biologijos vyr. mokytojai G. Silko, IVG klasės mokiniui I. Poddubnyy už aktyvią veiklą, pagalbą ir gerą nuotaiką.

Tikimės, jog stovyklautojai dar ilgai savyje nešiosis stovyklos “Žalias vasaros eksperimentas” prisiminimus! Iki susitikimo kitais metais!

Norime išreikšti nuoširdžią padėką Šalčininkų rajono savivaldybei už suteiktą paramą organizuojant vaikų vasaros stovyklą.

Linkime visiems smagios ir saugios vasaros!

Stovyklos vadovės: muzikos mokytoja metodininkė Tatjana Vencus

Anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja

Tikybos mokytoja Jadvyga Butrimovič

Šalčininkų ,,Santarvės“ gimnazijoje nuo 2021 birželio 17 dienos iki 2021 birželio 23 dienos vyko vaikų vasaros poilsio stovykla pradinių klasių mokiniams „Žalias vasaros eksperimentas“.

Stovyklos metu mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Lobio paieška Šalčininkų parke“, susitiko su  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiais, dalyvavo saugaus eismo dienos užsiėmime „Kai žinai, esi saugus“ . Jo metu mokiniai prisiminė ir praktiškai pritaikė kelių eismo taisykles, suvokė,  kaip svarbu visur ir visada laikytis eismo taisyklių.

Stovyklautojai turėjo progą patyrinėti gamtą, atlikti nesudėtingus eksperimentus, žaisti, kurti ir mokytis atlikdami „Įdomiosios laboratorijos“ užduotis prie Šalčininkų ežero.

Sportas – tai sveikata, žino visi, maži ir dideli. Kiekvieną rytą mokiniai atlikdavo mankštą, dalyvavo estafetėse ir įvairiuose sportiniuose žaidimuose.

Mokinius labai sužavėjo edukacinė – pažintinė išvyka į „Levandų uostą“. Jos metu mokiniai sužinojo, kaip auga levandos, ką iš jų galima pagaminti, paragavo levandų limonado.

Džiugu, kad pavyko įgyvendinti visus tikslus ir uždavinius. Mokiniai tyrinėjo, eksperimentavo, aktyviai veikė bei domėjosi, kas, kaip ir kodėl vyksta gamtoje, lavino savo kūrybinius įgūdžius, skatino empatijos jausmą, domėjosi krašto istorija ir kultūra, sportavo ir žaidė.

Pradinukai dėkojo už puikiai praleistą laiką stovykloje. Iki susitikimo kitais metais!

Pradinių klasių vyr. mokytoja Jadvyga Polonis

2021 m. liepos mėn.