Archive for gegužės, 2022

Gegužės 16 dieną šeštos klasės mokiniai apsilankė Šalčininkų miesto viešojoje bibliotekoje. Sužinojome, kad mūsų miesto bibliotekoje yra kompiuteris, skirtas akliesiems, knygelės, spausdintuvas, kuris spausdina tekstus Brailio raštu, yra 3D spausdintuvas… Bet didžiausią įspūdį paliko virtualios realybės akiniai. Mokiniai suprato, kad šiuolaikiška biblioteka tai ne tik knygos ir žurnalai, bet ir daug galimybių tobulėti, o jei norisi po pamokų smagiai praleisti laiką, tai galima tiesiog ateiti ir pažaisti.
(Nuotraukos: Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka)

2022 m. balandžio 25-29 dienomis mūsų gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis“. Labai džiugu, kad kiekvienoje klasėje yra nemažai mokinių, kurie dailiai rašo ranka ir kruopščiai prižiūri sąsiuvinius. Šis konkursas gimnazijoje tapo tradiciniu, nes organizuojame jį nuo 2018 metų. Jis skatina moksleivius tvarkingai prižiūrėti sąsiuvinius, atsakingai ir sistemingai atlikti paskirtas užduotis, kreipti dėmesį į rašto kultūrą.

Vertinimui buvo pateikti mokinių gimtosios kalbos, lietuvių kalbos ir matematikos sąsiuviniai. Iš visų pradinukų nugalėtojais tapo – 11. Gražiausiai ir tvarkingiausiai rašantiems mokiniams, kurių tarpe daug berniukų, buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės.

Gražus ir tvarkingas raštas – raktas į taisyklingą rašymą!

Konkurso organizatorė – pradinių klasių vyr. mokytoja Marina Ptašinskaja

Septintos klasės moksleiviai, padedami biologijos mokytojos Gražinos Silko bei klasės vadovės Luizos Michailovskajos, dalyvavo respublikiniame ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė – 2022“. Iš didžiulio augalų asortimento išrinko savo palangei tinkamus augalus ir sukūrė nuostabią gėlių mozaiką. Visą kovo – balandžio mėnesį septintokai intensyviai darbavosi. Pirmiausia mokiniai sėklas rūšiavo, skaičiavo, stengėsi įsiminti sodinamų augalų pavadinimus. Augalų sėjimui ir sodinimui mokiniai spalvingai nudažė vazonėlius, numatė palangės apipavidalinimo aspektus bei elementus. Patys sėjo: darželinę verbeną, geltonžiedę ešolciją, kvapųjį pelėžirnį, didįjį žioveinį, trispalvę giliją, kininį ratilį, rugiagėlę. Pasėjus augalus, jais rūpinosi. Sulaukė pirmųjų daigelių.

Vykdoma praktinė veikla padėjo septintokams ugdyti gamtojautą, atsakomybę gamtai, kūrybiškumą, savarankiškumą, padėjo lavinti komandinio darbo bei augalininkystės (augalų priežiūros) įgūdžius.

Biologijos vyr. mokytoja G. Silko, 7 klasės vadovė L. Michailovskaja

2022 m. gegužės mėn.