Archive for spalio, 2022

Akimirkos iš šventės.

Rugsėjo 26- Europos kalbų diena. Kasmet norime šią dieną paminėti kuo įvairiau. Šiais metais, manome, mums ir vėl pavyko organizuoti prasmingas ir patrauklias veiklas. Rugsėjo 26 dieną buvo užsakyta edukacija iš Kultūros paso „Pasisveikink su Europa”. Mokiniai piešė ant tekstilinių maišelių, kurie liko jiems kaip smagus prisiminimas. Vyko integruota lietuvių ir anglų kalbos pamoka „Pirmyn po Europą”. Pamokoje dalyvavo IIIG ir IVG kl. mokiniai. Pagrindinis pamokos tikslas buvo per įvairias veiklas supažindinti mokinius su įdomiais faktais apie Europos kalbas, skatinti mokytis gimtosios ir užsienio kalbų, ugdyti meilę ir pagarbą kalbai. Mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus, kūrė, atliko įvairias užduotis, vaidino. Pamokos pabaigoje buvo refleksija (kiekvienas mokinys pasisakė apie pamoką) ir įsivertinimas. Pamoką organizavo anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza M. ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina K.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina K.

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, Vilniaus geto likvidavimo 79-osios metinės. Rugsėjo 21, 22 dienomis, mūsų mokykloje vyko pilietinė iniciatyva ,,Atminties kelias“, kurioje dalyvavo mokyklos mokiniai, kartu su istorijos mokytojomis Česlava L. ir Natalja P. Šiemet pilietinė akcija buvo integruojama į istorijos bei pilietiškumo ugdymo turinį. 5-8, IG-IVG klasių mokiniai per istorijos ir pilietiškumo pamokas, minint šią dieną, žiūrėjo tokius filmus, kaip: „Žydų gyvenimas iki Holokausto“, „Kodėl Hitleris nekentė žydų. Istorija trumpai“, taip pat susipažino su 1941-1943 m.m. Vilniaus gete gyvenusių žydų kultūrine veikla, emociniais išgyvenimais bei masinių žudynių vietomis. Be to, buvo pristatyta Eišiškių žydų istorija ir tragiškas šių žmonių likimas, apžvelgtos genocido pasekmės Lietuvos valstybei ir šalies kultūrai. Pamokos metu mokiniams priminėme, jog nužudyti žmonės tai ne vien skaičius, o konkrečios asmenybės, individai, kurių svajonėms bei siekiams nebuvo lemta išsipildyti. Tokios pilietinės iniciatyvos metu, šalia istorijos kabineto buvo surengta ekspozicija „Apie žydus Eišiškėse primena tik senos nuotraukos“ ir IIIG klasės mokinės Aurelijos S. piešinių paroda. Šios veiklos padėjo suprasti, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir apmąstyti, kaip nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kad tai, kas įvyko Holokausto metu, daugiau nepasikartotų.

Istorijos mokytoja Natalja

Nuo pavasario mūsų gimnazija vykdo projektą „Mažais žingsneliais po Lietuvą”. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos tautinių mažumų departamentas. Mūsų partneriai yra Maišiagalos Juzefo Obrembskio gimnazijos mokiniai ir mokytojos. Pavasarį jau įvyko vienas susitikimas nuotoliniu būdu, o rugsėjo 20 d. mums pavyko susitikti!!! Sulaukėme svečių!!! Turėjome progą parodyti savo miestą, susipažinti su mokiniais ir mokytojomis, pabendrauti, žodžiu, mažais žingsneliais keliaujame po Lietuvą. Tikimės malonaus ir smagaus bendradarbiavimo, o spalio mėnesį yra suplanuota išvyka į Maišiagalą.

2022 m. spalio mėn.