Archive for lapkričio, 2023

Lapkričio 17 d. naudodamiesi Kultūros paso paslauga mūsų gimnazijos 1-7 klasių mokiniai dalyvavo Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA organizuotame  edukaciniame užsiėmime ,,Muilo gamyba”. Užsiėmimo metu dalyviai galėjo išsirinkti sau norimą muiliuko spalvą, kvapą.  Visa kūrybinė erdvė kvėpė įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką gardinome eteriniais kvapniaisiais aliejais. Dalyviai pasigamino švelnius, mėgstamų spalvų, bei įdomios formos muiliukus. Edukacija atskleidė kiekvieno mokinio meninius gabumus. Pačių pagamintas muilas su pasirinktais kvapais buvo puiki dovana sau ar artimiesiems.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja Marina Ptašinskaja

Spalio 19 d. mūsų gimnazijos priešmokyklinukai ir  1-4  kl. mokiniai kartu su klasės auklėtojais svečiavosi natūralių gėrimų ir kūdikių maisto gamybos fabrike, kuri  įsikūrusi D. Baušių kaime. Vyr. technologė Veslava M. labai įdomiai pristatė įmonės veiklą.  Ekskursijos metu mokiniai sužinojo, kaip natūralios vaisių sultys ir vaisinės, daržovinės tyrelės  kūdikiams atkeliauja ant mūsų stalo. Turto ir resursų valdymo skyriaus viršininkas Igor S. papasakojo, kad UAB „Straikas“ yra vienas didžiausių ir pažangiausių natūralios beržų sulos gamintojų Europoje. Metinis

beržų sulos surinkimo ir apdorojimo pajėgumas yra 2 000 000 L.

Šiuo metu UAB „Straikas“ vykdo eksportą į Latviją, Estiją, Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Italiją, Jungtinę Karalystę, Suomiją, Pietų Korėją, Ukrainą, Omaną, Japoniją, Slovėniją, Kiprą. Pabaigoje įmonės virtuvėje mokinių laukė staigmena: gaivūs beržų sulos įvairių skonių gėrimai. 

Dėkojame UAB „Straikas“ vyr. technologei Veslavai M. už ekskursijos pravedimą!

                                                       

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja M. Ptašinskaja

Rugsėjo 29 dieną Šalčininkų “Santarvės “gimnazija įsitraukė į Twinschools projekto veiklas. Projektas skirtas suartinti Lietuvos ir Ukrainos kultūras, supažindinti mokinius su bendradarbiaujančių šalių tradicijomis, papročiais, gyvenimo būdu, paskatinti ieškoti ir atrasti kultūrinių panašumų, problemų sprendimo būdų, sukurti palaikymo tinklą ir užmegzti draugystę bei bendradarbiavimą visam gyvenimui.

Twinschools projekte -platformoje, 8 savaičių socialinės-edukacinės programos metu nuotoliniu būdu susitiksime ir kūrybiškai bei įtraukiančiai kartu leisime laiką su Ukrainos moksleiviais.

Jau įvyko 4 susitikimai su savo dvynės mokyklos Фастівський ліцей №4 Фастівської Mіської ради Київської області moksleiviais. Mūsų gimnaziją atstovauja 5 mokinių komanda. Programos metu mokiniai dirba grupėse. Pagal išlanksto numatytas temas, ruošia pristatymus, tuomet jungiasi Zoom platformoje. Projekto kalba – anglų kalba.

Kiekvienas susitikimas tai tikra komunikavimo, pažintinės, kultūrinės, skaitmeninės kompetencijų ugdymo pamoka.

Spalio 26 dieną, mūsų gimnazijos 7, 8 ir Ig klasių mokiniai vyko į Trakus pagal projektą „Mažais žingsneliais iki mažosios Lietuvos”. Išvykos tikslas buvo ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas, atskleisti mūsų šalies tautinių mažumų išskirtinumą. Mokiniai turėjo galimybę vienos edukacijos metu nupiešti sau tekstilinius maišelius, kuriais galės naudotis apsipirkimo metu ir tokiu būdu prisijungti prie ekologijos puoselėjimo, mažiau naudosis plastikiniais maišeliais. Kitos edikologijos metu turėjome progą ne tik paragauti kibinų, bet ir sužinojome jų istoriją bei patys praktiškai išbandėme kibinų pynimo techniką. Nežiūrint į žvarbų orą puikiai praleidome dieną buvusioje sostinėje, Trakuose.

Spalio 25-oji – LR Konstitucijos diena. Šio svarbiausio mūsų šalies dokumento sukūrimo dienai paminėti visoje Lietuvoje organizuojama pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“. Iniciatyvą palaikė ir Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija. Pilietiškumo ir istorijos pamokose buvo aptariamos pagrindinės Konstitucijos nuostatos. Dirbdami grupėmis mokiniai išsirinko, jų nuomone, reikšmingiausius teisės ir laisvės aspektus. Svarbiausius Konstitucijos teiginius, linkėjimus, pasižadėjimus Lietuvai, mokiniai užrašė ant savo iš popieriaus iškirptos rankos taip norėdami pasakyti visiems, kad jie yra Lietuvos piliečiai, žinantys, kas yra Konstitucija. IIIG klasės mokiniai tą dieną buvo pakviesti dalyvauti Konstitucijos egzamine. Visą gimnazijos bendruomenę sužavėjo surengta IVG klasės mokinės Aurelijos S. piešinių paroda, skirta Konstitucijos dienai paminėti.

Prisiminti šią dieną turėtume kiekvienas, nes ja pažymime pagrindinio įstatymo, nusakančio piliečių santykį su valstybe, reikšmę.

Istorijos mokytoja Natalja P.

Spalio 16-20 dienomis gimnazijoje vyko dailaus rašto konkursas „Auksinė plunksna”. Konkursą organizavo Kalbų MG. Konkurse dalyvavo 5-8, Ig-IVg klasių mokiniai. Mokiniai rašė eilėraščius lietuvių, rusų ir anglų kalba. Šiandien vyko nugalėtojų apdovanojimai, o jų darbai puoš gimnazijos stendą, kurį kartu su mokiniais padarė technologijų mokytoja Renata B.

Sveikiname pirmos vietos nugalėtojas: 7 klasės mokinę Viktoriją C. ir IIIg klasės mokinę Iryną Hą. Antros vietos nugalėtojas: 7 klasės mokinę Joaną P. ir IIIg klasės mokinę Enriką N.. Trečios vietos nugalėtojas: 7 klasės mokinę Arianą A. ir IIg klasės mokinę Ariną B.

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, kuri Lietuvoje minima jau nuo 1994-ųjų metų.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos IIIG ir IVG klasių mokiniai prisidėjo prie pilietinės akcijos „Atminties kelias“. Rugsėjo 19 dieną Eišiškių žydų kapinėse vyko istorijos pamoka, skirta žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti.

Pamokos tikslas – prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, nueiti masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę.

Žydų žūties vietose mokiniai padėjo akmenėlius su užrašytais vardais bei vietovėmis, kuriose gyveno žydai ir iš kurių buvo suvaryti į nužudymo vietas. Akmenys su žmonių vardais primins, jog nužudyti žmonės buvo ne skaičius, o gyvas žmogus, turintis vardą. Po to vyko ekskursija po Eišiškių miestą, tema „Eišiškės ir jo gyventojai žydai: istorija ir likimai“. Eišiškės – viena seniausių žydų gyvenamųjų vietų. Ekskursijos metu mokiniai sužinojo apie Eišiškėse išlikusius žydų nekilnojamo paveldo objektus ir jiems būdingus bruožus. Edukacinės pamokos metu mokiniai atliko pateiktą užduotį.

Labai svarbu, kad mokiniai suvoktų, jog masinis žydų žudymas nėra vien Paneriai, Kauno IX fortas ar kita masinė žydų žudynių vieta. Holokaustas, kaip tragedija, yra netektis mūsų valstybei – netekome piliečių, gyvenusių Lietuvoje, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir pačią kultūrą.

Istorijos mokytoja Natalja P.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Kalendorius
2023 m. lapkričio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”

error: Content is protected !!