Archive for birželio, 2025
Birželio 12 dieną mūsų gimnazijoje vyko Olimpinė diena – tai ypatinga šventė, skatinanti mokinius aktyviai leisti laiką, bendradarbiauti, stiprinti fizinę sveikatą ir ugdyti komandinio darbo įgūdžius. Įvairios sportinės estafetės paskatino sveiką konkurenciją bei komandų tarpusavio palaikymą. Tuo pat metu dalis mokinių dalyvavo mini šaškių turnyre, kur čia reikėjo ne tik logikos, bet ir greito mąstymo. Vėliau visi įsitraukė į vystymo žaidimus. Buvo galima išbandyti rankos taiklumą žaidžiant „Smiginį“, pasitelkti mąstymą sprendžiant „Difference“ ar dėliojant 3D dėliones. Didelio susidomėjimo sulaukė ir žaidimai „Ištrauk žuvį“, „Pelėkautai“ bei „Kubic“. Šie žaidimai pareikalavo ir kantrybės, ir strateginio mąstymo.
Olimpinę dieną užbaigėme refleksija. Mokiniai pasidalino savo įspūdžiais, pasidžiaugė smagia diena ir aktyviai praleistu laiku su draugais. Visi sutarė, kad tokios dienos ne tik linksmina, bet ir padeda kurti bendruomenišką, draugišką atmosferą gimnazijoje.
Tikimės, kad Olimpinė diena taps gražia tradicija, kuri įkvepia judėti, bendradarbiauti ir augti kartu!












Istorijos vyr. mokytoja N. Podcholzina
Fizinio ugdymo vyr. mokytojas D. Bezuyeuski
Gimnazijos psichologė I. Miloš
Technologijų vyr. mokytoja R. Bartkevič
Tradiciškai kiekvieno pavasario pabaigoje mūsų gimnazijoje vyksta 1-4 klasių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis“. Šis konkursas tapo tradiciniu (vyksta nuo 2018 m.) ir skatina tvarkingai prižiūrėti sąsiuvinius, atsakingai ir sistemingai atlikti paskirtas užduotis, rašto darbuose palaikyti tvarką ir švarą. Sąsiuvinių tvarkingumas buvo vertinamas pagal keletą kriterijų: užrašo ant sąsiuvinio viršelio taisyklingumą, paraščių laikymąsi ir bendrąją rašto kultūrą. Tvarkingai gimtosios kalbos, matematikos bei lietuvių kalbos sąsiuviniuose rašo: Adrian Balkė -1 klasės mokinys, Edvin Žukauskas – 2 klasės mokinys, Tichon Pristavko – 3 klasės mokinys ir Mariia Mochulska – 4 klasės mokinė. Laimėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.





Konkurso organizatorė: pradinių klasių vyr.mokytoja Marina Ptašinskaja
Vykdant projektą „Čiurlionio pėdsakais Lietuvoje“, kurį iš dalies finansuoja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybė, mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo virtualiame susitikime su projekto partneriais – Viečiūnų progimnazijos mokiniais ir mokytojais. Susitikimo metu abi mokyklos pristatė savo bendruomenes, dalijosi, kaip pažįsta ir interpretuoja M. K. Čiurlionio asmenybę bei kūrybą. Kartu buvo kuriamas žemėlapis, žymint svarbias vietas, susijusias su menininko gyvenimu. Ši veikla padėjo pasiruošti numatytai pažintinei išvykai.






2025 m. gegužės 27–28 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo dviejų dienų pažintinėje išvykoje – Palanga–Šventoji–Plungė. Išvykos tikslas buvo gilinti mokinių žinias apie Lietuvos kultūrinį paveldą, M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, ugdyti pilietinį sąmoningumą. Palangos gintaro muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Gintaro savybės“, kurioje per penkis žmogaus pojūčius – regą, klausą, uoslę, lytėjimą ir skonį – gilinosi į gintaro pasaulį. Vėliau mokiniai aplankė Palangos botanikos parką, sužinojo apie parko istoriją ir reikšmę miestui, užkopė į legendinį Birutės kalną – svarbią istorinę ir mitologinę vietą, kurioje, pasakojama, gyveno kunigaikštienė Birutė. Plungėje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Žirgelių edukacija“ Oginskių dvaro žirgyne, sužinojo apie žirgų priežiūrą ir jų svarbą dvaro gyvenime bei susipažino su tradicinėmis dvaro veiklomis. Po edukacijos mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti Plungės Oginskių dvarą – kuris yra svarbi Lietuvos kultūros paveldo dalis. Šiuo metu dvare eksponuojama ypatinga M. K. Čiurlionio darbų paroda, atvežta iš Kauno Nacionalinio muziejaus. Paroda suteikė mokiniams unikalią progą iš arčiau susipažinti su garsiojo menininko kūryba, pamatyti jo paveikslus, kurie atspindi Lietuvos dvasinį ir kultūrinį palikimą.




Kiekvienais metais gegužės 31-ąją dieną minima Pasaulinė diena be tabako. Šiandien mūsų gimnazijos mokiniai vykdė akciją „Pūsk balionus, o ne dūmus“.
Rašytojas A. Diuma jaunesnysis rašė: „…aš padėjau į šoną cigaretę ir prisiekiau, kad niekada neberūkysiu. Priesaikos niekada nesulaužiau, nes žinau, kad tabakas kenkia smegenims taip pat kaip ir alkoholis“. Tai žala, kuri daroma ne tik rūkančio žmogaus organizmui, bet ir jo artimam žmonių ratui. Kartais padarytą žalą sunku arba neįmanoma atitaisyti, todėl būkime sąmoningi ir atsakingi.
Linkėjimus ir priminimą rūpintis savo ir savo artimųjų sveikata siunčia 11 klasės mokiniai su socialine pedagoge Maja Jaržinskiene bei sveikatos specialiste Nina Šilkiene.
Gegužės 23 d. Kalbų metodinės grupės iniciatyva įvyko išskirtinis renginys – „Mūzos ir įkvėpimo diena“. Tai – kūrybiška ir įtrauki mokinių veikla, kurios metu atsiskleidė ne tik vaikų meniniai gebėjimai, bet ir bendradarbiavimo, kultūrinio sąmoningumo bei komunikavimo kompetencijos.
Renginys prasidėjo jaudinančiu eilėraščių deklamavimu. Skambėjo eilės, kuriose atsispindėjo jausmai, svajonės, gamtos grožis bei vidinės mūzos paieškos. Ši veikla padėjo vaikams ugdyti viešojo kalbėjimo ir raiškos įgūdžius.
Vėliau mokiniai kūrė meniškus koliažus tema „Mano Mūza – tai…“. Kūrybinio proceso metu atsiskleidė jų vaizduotė, estetiniai gebėjimai bei gebėjimas reflektuoti apie tai, kas juos įkvepia. Kiekvienas darbas buvo tarsi langas į vaiko vidinį pasaulį.
Renginio metu netrūko ir vaidybinės raiškos – mokiniai vaidino įvairias situacijas, kuriose reikėjo kūrybiškai spręsti iššūkius, komunikuoti ir bendradarbiauti. Tai padėjo stiprinti ne tik meninę kompetenciją, bet ir socialinius įgūdžius.
Ypatingo susidomėjimo sulaukė pasakojimų kūrimo užduotis, kurioje vaikai turėjo naudoti patarles. Ši veikla skatino kultūrinį sąmoningumą, kūrybinį mąstymą ir kalbos turtingumo suvokimą.
„Mūzos ir įkvėpimo diena“ užsibaigė refleksija – kiekvienas dalyvis turėjo progą pasidalyti savo įspūdžiais, emocijomis bei išmokimais. Refleksijos metu ypač išryškėjo asmeninė, pažinimo ir komunikavimo kompetencijos – vaikai atvirai kalbėjo apie tai, kas juos įkvėpė, kas buvo sunku ir kuo didžiuojasi.
Renginys dar kartą įrodė, kad kūrybiškumas – tai ne tik menas, bet ir kelias į gilesnį savęs ir pasaulio pažinimą. Dėkojame visiems 5-8 ir IG-IVG klasių mokiniams už prasmingą ir įkvepiančią dieną!












2025 m. gegužės 16 dienos rytą PUG, 1-5 kl. mokiniai leidosi į smagią ekskursiją po Kauno miesto lankytinas vietas.
Pirmiausiai aplankė Kauno zoologijos sodą. Mokiniai apžvelgė atsinaujinusias erdves, susipažino su naujai atvykusiais ir pasiilgtais senbuviais zoologijos sodo gyvūnais, aplankė naujai įkurtą egzotariumą.
Po to lankėsi Lietuvos aviacijos muziejuje. Apžiūrėjome jau tarnybą baigusius lėktuvus, sužinojome jų istorijas. Pasikėlę į apžvalgos aikštelę stebėjome didžiulį pakilimo taką, bei pakylančius ir nusileidžiančius lėktuvus. Į namus visi ekskursijos dalyviai grįžo kupini įspūdžių ir džiugių emocijų.






Ekskursijos organizatorė – pradinio ugdymo vyr. mokytoja Marina Ptašinskaja