Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė iškilmingai paminėjo

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną

IMG_3546Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė kovo 10 dieną paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ta proga gimnazijoje įvyko pilietinė akcija „Gyvasis tautos žiedas“. Į gimnaziją mokiniai ir mokytojai susirinko pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų rūbais, o nurodytą valandą, sustoję į gėlės žiedo, Lietuvos vėliavos formas bei skanduodami žodį LIETUVA, įsiliejo į akciją.

Siekdami kuo prasmingiau paminėti šią dieną gimnazijos istorijos mokytojai Natalja Podcholzina ir Viktor Bocevič organizavo nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“. Šiame konkurse dalyvavo 7, IIG-IVG klasių mokiniai. Mokinių komandos galėjo pasitikrinti tautos istorijos, geografijos ir kt. žinias. Daugiausiai taškų surinko IVG klasės mokinė Nadežda Fedotova ir IIG klasės mokinys Aleksej Kornakov. Dalyvavimas konkurse skatino domėtis ne tik istorija, bet ir plėsti akiratį.

IMG_3487Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kalbėta apie šios dienos reikšmę visai valstybei ir kiekvienam piliečiui. Taip pat skambėjo ir poezija. Lietuvių kalbos vyr. mokytojos Ana Domulevičienė ir Gražina Komiagienė parengė 6-8, IG-IVG klasių mokiniams ir mokytojams pamoką, skirtą poeto Justino Marcinkevičiaus atminimui. Neatsitiktinai pasirinkta ši diena, nes kaip tik kovo 10 dieną J. Marcinkevičius būtų šventęs 87-ąsias gimimo metines. Manau, be šio Laisvės ir Santarvės šauklio eilių neapsieina nė viena valstybinė šventė. J. Marcinkevičius yra sakęs: „Laivė yra dalykas, kuris niekada neišsemiamas. Yra daug jos pavidalų, sakykime, politinė, ekonominė, religinė, moralinė laisvė. Jei žmogus gauna vieną kurią nors laisvę, jis jau mano, kad jis yra laisvas. Tačiau taip nėra, ir eiti į laisvę yra ilgas žmonijos kelias“. Tad  kaip niekad nuoširdžiai mokiniai deklamavo poeto eiles apie Tėvynę, laisvę, žmogų tėvynėje ir pasaulyje, taip pat dainavo daina tapusį poeto eilėraštį „Laivė“. Dainą atliko 8 klasės mokinė Eva Marciševska. Mokytoja Gražina Komiagienė deklamavo eilėraštį „Aš visą gyvenimą“, o deklamavimą lydėjo iliustracijos, kurias parinko šiam eilėraščiui IVG klasės mokinė Nadežda Fedotova. Žiūrėjome vaizdo įrašą, kuriame poetas kalba apie skaitymo bei apskritai knygos svarbą. Taip pat klausėmės garso įrašų, kuriuose Justinas Marcinkevičius skaito savo eiles. Poeto deklamuojamą eilėraštį „Tai gražiai mane augino“ šnabždėjo visi renginio dalyviai.

Parodyti vaizdžiai gimtosios šalies žemėlapį, jos etnografinius regionus bei regionų tautinius rūbus nutarė soc. pedagogė Natalja Rasiukevičienė ir muzikos vyr. mokytoja Tatjana Kibutė bei IIIG-IVG klasių mokiniai. Jie pagamino koliažą tema „Mūsų Lietuva“, kuriuo žavisi visa gimnazijos bendruomenė. Taip pat turime galimybę grožėtis piešinių paroda, kurios tema „Lietuva ir aš“.

Viliuosi, kad mokytojų įdėtos pastangos organizuojant valstybinę šventę nebuvo bergždžios ir dalyviai suprato, kad svarbiausia žmogui – Tėvynė ir žmonių gerovė joje.

IMG_3583 IMG_3578 IMG_3570 IMG_3556 IMG_3517 IMG_3497

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Ana Domulevičienė