IMG_4150Kovo 19-23 d. visa Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė sudalyvavo nacionalinėje iniciatyvoje „Veiksmo savaitė be patyčių 2018“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Šia iniciatyva siekiama sumažinti ne tik žeminamo elgesio paplitimą mokyklose, bet taip pat siekiama, kad visuomenė būtų nepakantesnė vaikų ir suaugusių žmonių užgauliojimui ir žeminimui visur, ir bet kada.

Mūsų gimnazija prisidėjo prie šios svarbios iniciatyvos veiklomis, kuriomis buvo siekiama paskleisti draugiškumo, tolerantiškumo, supratingumo virusą:

Visą savaitę buvo vedami užsiėmimai/klasių valandėlės įvairių klasių mokiniams pagal „Vaikų linijos“ parengtas rekomendacijas.

Antradienį gimnazijoje pertraukų metu vyko emocijų dirbtuvės. Šiomis dirbtuvėmis siekėme parodyti, kad nėra blogų ar negerų emocijų, visos jos yra svarbios. Išmokus atpažinti ir įvardinti emocijas, tai palengvina mums sprendimų priėmimą, padeda teisingai reaguoti įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Ketvirtadienį socialinė pedagogė N. Rasiukevičiene kartu su psichologe I. Miloš „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu diskutavo su gimnazijos mokinių taryba gerosios mokyklos vizijos tema. Buvo diskutuojama įvairiomis, gimnazijos bendruomenei svarbiomis temomis: apie saugią mokyklą, gerus santykius mokykloje, idealius mokytojus ir kt. Svarbu pažymėti, kad kalbant apie gerosios mokyklos viziją, mokiniai pažymėjo, kad vieni svarbiausių dalykų gimnazijoje yra saugumas ir geri tarpusavio santykiai.

Iniciatyvos metu gimnazijos stendus papuošė ne tik gražios mokinių ir mokytojų mintys apie žmonių tarpusavio santykius, bet ir svarbi informacija, susijusi su emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ veikla. O gimnazijos mokinių taryba sukūrė elgesio taisykles, kurios kabėjo ant gimnazijos klasių durų, primindamos geranoriško, draugiško bendravimo ir bendradarbiavimo principus.

O penktadienį pertraukų metu II aukšto fojė buvo rodomos socialinės reklamos ir kita video medžiaga skirta patyčių prevencijai.

Šią savaitę buvo pradėtas kurti emocijų edukacinis kampelis, kuriame kiekvienas mokinys galės atsipūsti, įvardinti savo jausmus ir pabandyti atrasti geriausią savo arba draugo problemos sprendimą. O kartais tiesiog kelias minutėles atsikvėpti vienumoje…IMG_4153

Nesitikime per kelias dienas išspręsti patyčių problemos, bet stengiamės, dirbame, judame ta linkme kartu su visais, kad mūsų visuomenėje neliktų vietos patyčioms.

Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga."

Justinas Marcinkevičius

Natalja Rasiukevičienė vyr. socialinė pedagogė