„Ne kiekvienas didelis darbas yra geras, bet kiekvienas geras darbas yra didelis.“

Demostenas

Pasaulis kasmest spalio 4 dieną pažymį Pasaulinę gyvūnų dieną.  Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės. Mūsų gimnazija ne išimtis – taip pat prisidėjome prie šios dienos minėjimo. Mokyklos fojė surengėme nuotraukų parodą „Mūsų augintiniai“. Naminių gyvūnų nuotraukomis pasidalino ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Visą spalio mėnesį vyko gerumo akcija. Akcijos metu buvo siekiama surinkti pinigėlius beglobiams gyvūnams. Už surinktas lėšas beglobiams gyvūnams nupirkome būtino maisto ir skanėstų. Taip pat nepamiršome ir apie rankšluoščius ir patalynę, kuri būtina gyvūnams šalčių metu. Visas savo dovanas nusprendėme paaukoti vienai iš didžiausių gyvūnų globos organizacijų „SOS gyvūnai“. Apsilankymo metu organizacijos direktorė Ilona Reklaitytė-Mezenceva supažindino mokinius su globos namų veikla, darbo ypatumais bei teikiama pagalba gyvūnams. Nuo savo veiklos pradžios ši organizacija išgelbėjo daugiau nei 8000 gyvūnų. Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamaitinti gyvūnus, paglostyti ir pažaisti su jais.

Mokiniai, dalyvaudami Pasaulinės gyvūnų dienos minėjime, ugdėsi svarbias moralines vertybes. Juk gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančių. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Labai dėkoju visiems mokytojams, mokiniams ir jų tėvams už aktyvų dalyvavimą surengtoje akcijoje, už jų nuoširdumą ir neabejingumą. Ypatingą ačiū tariu aktyviausiems dalyviams – 4 klasės mokiniams ir jų klasės vadovei Tatjanai Frolovai.

Biologijos ir chemijos mokytoja

Angelina Naruševičienė