Dabartinės mokyklos pradinio ugdymo bendrosios programos, vadovėliai, metodinė medžiaga skatina ir sudaro galimybes integruoti įvairius dalykus.

2019 m. gruodžio mėn. 4 klasėje buvo pravestas technologijų, lietuvių kalbos ir etninės kultūros pamokų ciklas tema „Sveikinimo atvirukas popierine menine lankstymo/dėliojimo technika (Iris Folding).“

“Iris folding” lenkimo technika yra kilusi iš Olandijos. Ši technika yra smagus ir ypatingo kruopštumo reikalaujantis būdas padaryti įspūdingus sveikinimo atvirukus.

„Iris folding“ metodu meno dirbiniai gaminami naudojant popierinę lankstymo – dėliojimo techniką. Tam reikia 4 rūšių raštuoto popieriaus, žirklių, klijų arba dvipusės lipnios juostos, liniuotės, kalkės, trafareto (modelio) bei rėmelių. Sukurti darbai panašūs į akies rainelę arba fotoaparato „akį“.

Ciklo pamokų metu ketvirtokai pratęsė darbą su spalvotu popieriumi; patobulino praktinius įgūdžius dirbant popierine menine lankstymo/dėliojimo technika (Iris Folding) ir pasigamino sveikinimo atviruką tėveliams, kurį įteikė 2019-12-19 Kalėdinės vakaronės metu. Dirbant poruose buvo ugdomi kruopštumas ir meninis pojūtis; kūrybiniai ir praktiniai mokinių gebėjimai, kuriuos galima pritaikyti gyvenime ar vėliau profesinėje veikloje.

Mokiniai susipažino su Šv. Kalėdų papročiais ir tradicijomis, suteikiant teigiamų emocijų.

Lietuvių kalbos ir etnokultūros pamokų metu, vaikai sužinojo, kaip atsirado kalėdinių sveikinimų tradicija, aptarė sveikinimų kalbinę raišką, išmokė rašyti kalėdinį sveikinimą. Kadangi pamokų ciklas vyko 4 klasėje, darbą pradėjome tradiciškai nuo gražių pasakojimų, apie šv. Kalėdas, stebuklus ir žmonių tikėjimus. Pamokos eigoje, po truputį išryškėjo jos idėja – kalėdinis sveikinimas, būtent jis ir yra svarbiausias Kalėdų akcentas. Savo sveikinimus moksleiviai adresavo svarbiausiems žmonėms pasaulyje – TĖVAMS. Ketvirtokams labai patiko iš atskirų žodžių bei savo minčių dėlioti sakinius, kurių dėka vėliau galėjo sudaryti nuostabų sveikinimą. Tokia vaikų patirtis, padeda jiems labiau suvokti, kam yra reikalingi sveikinimai ir kaip svarbu artimiausiems savo žmonėms skirti ypatingą dėmesį.

Integruojant lietuvių kalbą, technologijas ir kitus dalykus, mokymo procesas tampa natūralus, vaikai patiria daug malonių išgyvenimų, jausmų.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja M. Ptašinskaja

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja M. Dorniak