Kovo 11-oji – tai diena, kai privalome tarti nuoširdų „ačiū“ už neįkainojamą vertybę – galimybę būti savimi, savo valstybėje, tiems, kurie drąsiai visam pasauliui pareiškė „norime būti laisvi“.

Šią gražią šventę paminėjo ir Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui skirti renginiai prasidėjo jau nuo pirmadienio.

Kovo 6 d., pirmadienį, mūsų gimnazijoje vyko Šaškių turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Varžėsi 5-8 klasių ir II-IVG klasių mokiniai. Jauniausiųjų turnyre I-ąją vietą iškovojo Daniel Siliuk – 7 klasė, II-oji vieta atiteko Nazarui Yudenko – 6 klasė, III-oji vieta Hilda Kozar – 7 klasė. Mokinius paruošė geografijos vyr. mokytoja Vida Kiselevskienė

Vyresnių klasių mokinių grupėje I-ąją vietą iškovojo Maksimilian Siliuk – IVG klasė, II-oji vieta atiteko Pavel Gusev – IVG klasė, III-ąją vietą užėmė Monika Koza IIIG klasės mokinė.

Kovo 7d., antradienį, per 4-5 pamokas, vyko istorijos ir gimtosios kalbos integruotas užsiėmimas-projektas „Gedimino laiškai“, kuriame dalyvavo 5-6 klasės mokiniai.

Kovo 9 d. visa gimnazijos bendruomenė susirinko aktų salėje, kur visi kartu dalyvavo  šventiniame minėjime „Lietuvėlė Lietuva“. Iškilmingai nuskambėjus Lietuvos himnui, minėjimą tęsė gražūs žodžiai, skirti mūsų Tėvynei, skambėjo eilėraščiai ir dainos apie gimtinę, jos gamtos grožį, Tėvynės svarbą kiekvienam iš mūsų. Dėkojame IVG klasės mokinėms Sandrai Valytei, Zlatai Šiškovskajai, Evelinai Neverkevičiūtei už širdį veriančių eilėraščių deklamavimą. Gimnazijos dainų ir šokių ansamblis „Karamelė“ atliko tokias dainas, kaip „Senelio armonika ir „Tėviškėlės spalvos“, pradinių klasių mokiniai džiugino skambia daina „Tu Lietuva“, sukosi šokiuose „Ciceliukė – Maceliukė“, ir „Eikš ir Tu“, gimnazijos bendruomenę pakerėjo 4 klasės orkestro atlikta lietuvių liaudies daina „Klumpakojis“. Renginio metu, 5-8 klasių ir I-IVG klasių mokiniai, turėjo užduotį „Sudėliok iš raidelių Lietuvos kunigaikščių vardus“, kurią visi įveikė puikiai.

Renginio pabaigą vainikavo „Gyvasis tautos žiedas“.

Kovo 10 d., penktadienį, vyko atvira lietuvių kalbos pamoka, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti  „Ta nuostabi šalis – Lietuva“. Pamokoje dalyvavo 4 klasės mokiniai, kurie gilinosi į Lietuvos istoriją, jos kultūrą. Ugdydami pagarbą Tėvynei, jos istoriniam ir kultūriniam paveldui, mokiniai deklamavo gražias eiles, skirtas savo šaliai. Viena iš ugdymo priemonių, kuri pasitelkta per pamoką – viktorina „Vienuolika klausimų apie Lietuvą“. Dalyvaudami viktorinoje ir atsakydami į pateiktus klausimus, mokiniai įsitikino, kad apie savo Tėvynę žino viską.

Šiandien mes turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus, priklauso tik nuo mūsų. Puoškime Tėvynę savo mažais ir dideliais darbais.

Organizatoriai

2024 m. gegužės mėn.