- Dailės mokytojas – 6 sav. val.
- Socialinis pedagogas – 1 etatas
- Informatikos mokytojas – 6 sav. val.
- Fizikos mokytojas – 7 sav. val.
Daugiau informacijos skaitykite Mokykla –> Laisvos darbo vietos
Birželio 11-17 dienomis Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje buvo organizuota priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokinių stovykla ,,Vasaros lobis“. Stovyklos tikslas – vasaros atostogų metu sudaryti sąlygas turiningai pailsėti, skatinti mokinių bendravimo ir komunikavimo gebėjimus, lavinti jų saviraiškos poreikius. „Vasaros lobis“ buvo ne tik poilsio, bet ir ugdymo vieta, kur vaikai turėjo galimybę įgyti naujų įgūdžių, susirasti draugų ir patirti daugybę nuotykių.
Pirmoji diena buvo skirta ugdymo karjerai. Veikla prasidėjo nuo 3D vėžliuko gaminimo, vėliau su mokiniais organizavome vėžliukų parodą. Kiekvienas pasidalijo savo žiniomis apie vėžliukų gyvenimo būdą. Po to, įvyko pažintinė ekskursija į UAB „Lotos Baltica“ biurą, esantį Šalčininkuose. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su logistikos kompanija ir jos vykdoma veikla. Kai kurie vaikai svajojo pasivažinėti sunkvežimiu ir „Lotos Baltica” komandos dėka, jų svajonė išsipildė.
Antroji diena skirta sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. Vaikai susipažino su sveiko maisto piramide ir įvairių patiekalų receptais. Po to, prasidėjo pieno kokteilių gaminimas su ledais ir vaisiais. Mokiniai su džiaugsmu savarankiškai gamino kokteilius ir juos ragavo. Diena pasibaigė linksmais žaidimais miesto parke.
Trečiąją dieną skyrėme fiziniam ugdymui miesto parke. Mokiniai susipažino su šiaurietišku ėjimu. Be to, turėjo galimybę išbandyti šią sporto šaką, naudojant specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Sužinojo, kad egzistuoja tam tikra vaikščiojimo su lazdomis technika. Vaikai atliko specialiuosius pratimus su lazdomis. Įsisavinus ėjimo techniką, stovyklos dalyviams pavyko nueiti 700 metrų už miesto esančio miškelio link. Mokiniams be galo patiko toks ėjimas, nes jiems tai buvo visiškai nauja, ko dar nebandė. Sužinojo trumpą istoriją apie šiaurietišką ėjimą, jo atsiradimą.
Viena iš įsimintiniausių stovyklos dienų buvo edukacinė-pažintinė ekskursija į Pelėdų parką, esantį Vilniaus rajone. Dalyviai susipažino su pelėdomis iš arti, pamatė šiuos paslaptingus paukščius jų artimoje aplinkoje. Sužinojo įdomių faktų apie pelėdų ir kitų plėšriųjų paukščių gyvenimo subtilybes, elgseną, prisitaikymą gamtoje, ekologinius bei kitus sakalininkystės aspektus. Ugdydami pažinimo, komunikavimo, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas, stovyklautojai daug naujo sužinojo, pamatė.
Uždarymo dieną mokiniai praleido aktyviai – šokdami gimnazijos aikštėje su naujais draugais, dideliu sidabriniu meškiuku ir jo padėjėja zuikute. Refleksijos metu mokiniai piešė pačią įdomiausią ir labiausiai patikusią dieną, praleistą stovykloje. Paaiškėjo, kad vaikams patiko visos stovyklos dienos. Tėvai dėkojo už tokią smagią galimybę dalyvauti stovykloje.
Visi suplanuoti uždaviniai įvykdyti bei pasiektas stovyklos tikslas. Vaikai grįžo namo su naujais įspūdžiais, patirtais nuotykiais, kuriuos ir galime pavadinti tikru „Vasaros lobiu“. Ši stovykla ne tik praturtino vaikų vasarą, bet ir paskatino asmeninį tobulėjimą bei kūrybiškumą.
Vaikų vasaros projektas „Vasaros lobis“ buvo finansuojamas Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.
Kaip greit bėga laikas… Čia nuaidi rugsėjo pirmosios skambutis, čia jis skelbia mokslo metų pabaigą. Tik atrodo neseniai ketvirtokai nedrąsūs, įsikibę į mamyčių rankas, atėjo į pirmą klasę, o jau baigė pirmąjį mokslo etapą – pradinę mokyklą.
2024 m. birželio 6 d. 4 klasės mokiniai pakvietė pedagogus ir tėvelius į gimnazijos aktų salę į nuostabią šventę „Sudie, pradine mokykla“, kurioje skambėjo eilės, sveikinimai, gražūs žodžiai bei linkėjimai. Ketvirtokų laukė jaudinantys prisiminimai, padėkos žodžiai, ir grįžimas į tuos laikus, kai jie pirmą kartą pravėrė savo klasės duris. Jaudulio ir džiaugsmo ašaros suspindo ne tik mokinių, bet ir jų tėvų akyse.
Klasės auklėtoja dėkojo visiems mokinių tėveliams ir įteikė jiems padėkas, o savo mokiniams atminimo dovanėles.
Gimnazijos direktorė Inga Marciševska įteikė mokiniams pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimus – pirmą svarbų mokslo pasiekimų dokumentą, taip pat padėkojo ketvirtokams už puikų mokymąsi, dalyvavimą gimnazijos renginiuose, įvairiuose konkursuose, palinkėjo sėkmės penktoje klasėje, darniai įsilieti į vyresnėlių gretas. Prasmingus sveikinimo ir padėkos žodžius gimnazijai, mokytojams tarė ketvirtokų tėvų atstovė Veranika Sonhin.
Ačiū už smagias akimirkas.
Sėkmės, mano vaikai!
4 klasės mokytoja Marina Ptašinskaja
Štai ir išdalintos dar vienos padėkos, diplomai ir medaliai. Susumavę dar vienų mokslo metų rezultatus, keliausime semtis riekutėmis saulės zuikučius, lietučio lašelius, vasaros išdykavimus ir šiltus vakarus.
Vasaros nuotykiai prasidės nuo vasaros stovyklos gimnazijoje. Tad šiandien tariame „Iki“ mokyklai ir iki pasimatymo birželio 11d. ![]()

Gegužės 21-oji yra Tarptautinė kultūrų įvairovės diena. Kiekvienas iš mūsų esame tam tikros kultūros dalis. Susipažindami su kitų šalių įvairiais elementais, galime geriau suprasti ir apie save, suvokti, kuo iš tiesų išsiskiria mūsų kultūra ir kokias sąsajas galime rasti svetur.

Šiandien 5-8 ir IG klasių mokiniai susirinko gimnazijos aktų salėje tam, kad paminėtų šią dieną. Susitikimo tikslas buvo ugdyti mokinių gimtosios, valstybinės ir užsienio kalbų mokėjimo įgūdžius, lavinti komunikavimo, pažinimo, kūrybiškumo bei skaitmeninę kompetencijas. Išsikėlėme sau šiuos uždavinius:
• Domėtis kitų valstybių kultūra, tradicijomis, papročiais;
• Skatinti mokytis užsienio kalbų;
• Ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis;
• Mokyti bendravimo kultūros;
• Suburti gimnazijos bendruomenę;
Mokiniai dirbo grupėse, komunikavo, atliko įvairias užduotis, vaidino, bandė skaityti įvairiomis kalbomis. Salėje vyravo draugiška atmosfera.
Manome, kad tokie integruoti renginiai skatina mokinių domėjimąsi kalbomis, lavina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei paįvairina ugdymo procesą.
Renginį paruošė K. Černiavskaja, J. Grigorjeva, L. Michailovskaja ir G. Komiagienė








