Lapkričio 6 d. priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo integruotame muzikos užsiėmime „Muzikos instrumentų šalyje”.
Užsiėmimo metu vaikai susipažino su muzikos instrumentais. Grojimas muzikos instrumentais- vaikus dominanti, aktyvinanti, džiuginanti muzikinė veikla.
Per muzikinius žaidimus vaikai parodė savo emocijas, turėjo galimybę improvizuoti. Ši veikla ugdo kūrybiškumą, skatina saviraišką.



Mokiniams labai patiko muzikuoti kartu su visais![]()
Gerumo daug nebūna. Kartais šypsena, geras žodis ar poelgis gali pakelti nuotaiką nusiminusiam žmogui visai dienai. Gerumas nieko nekainuoja…
Šiandien minima Pyrago diena. Mūsų gimnazijos mokiniai nusprendė šią dieną paminėti savaip
Kai kurie mokiniai atsinešė pyragų iš namų ir vaišino gimnazijos bendruomenę, o IG-IIG klasių mokiniai iškepė obuolių pyragą (koks gi dar pyragas galėtų būti rudenį
) ir nunešė vaišes į Šalčininkų rajono sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centrą. Tikimės, kad šis nors mažas, bet nuoširdus poelgis praskaidrino visiems nuotaiką ir šią rudens dieną padarė šiltesnę.









Lapkričio 6 dieną, mūsų gimnazijos ikimokylinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, lietuvių kalbos ir literatūros pamokos metu minėjo „Pyragų dieną“. Vaikai su džiaugsmu dalinosi įspūdžiais apie skaniausius pyragus, apie tai, kaip padeda tėvams juos gaminti. Sužinojo, koks yra šios dienos tikslas ir apsidžiaugė, kad šiandien tikrai niekas neliks vienišas. Mokiniai „iškepė“ popierinius pyragus, o po praktinės užduoties atlikimo pasivaišino atsineštais pyragais. Svarbu yra nuo mažų dienų ugdyti mokinių pilietiškumo jausmą, taip pat skatinti rūpestingumą, užuojautą ir pagalbą kitam.



Kokia graži mūsų Lietuva rudenį!!! Kaip smagu po ją keliauti mažais žingsneliais. Šį kartą mažais žingsneliais nukeliavome iki Panemunės pilies.
Tęsdami projekto „Mažais žingsneliais iki 2024 metų Lietuvos kultūros sostinės Kaišiadorių“ veiklas 2024-10-22 mūsų gimnazijos mokiniai vyko į Panemunės pilį, kur jų laukė edukacinis užsiėmimas – Restauravimo magija: sienų tapyba varške! Kazeininiai dažai. Edukacijoje, pasitelkiant interaktyvias priemones, mokiniai sužinojo Panemunės pilies sienų tapybos istoriją, edukacijų salėje pajuto restauravimo magiją: iš varškės gamino kazeininius dažus, juos maišė su spalvotais pigmentais. Ugdėsi pažinimo, komunikavimo kompetencijas ir tiesiog smagiai praleido laiką.


















Осень – это прекрасная пора. В это время года собирают урожай, птицы улетают на юг, деревья надевают свой разноцветный наряд. Вот и в нашей гимназии стало традицией отмечать этот великолепный праздник. В этом году он проходил 17 октября.
Праздник осени – это и урок, и праздник. Ребята соревновались в чтении осенней поэзии известных авторов, отгадывали загадки, выполняли конкурсные задания на осеннюю тематику: ,,Узнай фрукты и овощи“, ,,Собери картошку ложкой“, ,,Сложи листок“. Навыки выразительного чтения и артистические умения конкурсантов оценивало компетентное жюри. Ребята были награждены дипломами. Осень угостила всех присутствующих сладкими яблочками. И хотя некоторые говорят, что осень – унылая пора, но в зале царила тёплая доброжелательная атмосфера.
Старший учитель начальных классов Ядвига Полонис
Šiais metais, saulėtą spalio 10-osios rytą priešmokyklinės grupės ir 1- 4 klasių mokiniai kartu su klasės auklėtojais vyko į Energetikos ir Technikos muziejų, kuris įsikūręs pačioje Vilniaus širdyje.
Priešmokyklinukai dalyvavo teminėje ekskursijoje „Technikos mokslas ir technika vaikams“, kurios metu aplankė interaktyvią, per du muziejaus aukštus išsidėsčiusią ekspoziciją. Muziejaus gidas supažindino vaikus su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra.
Pradinukams buvo pravestas edukacinis užsiėmimas tema „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“, kurio metu moksleiviai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos. Dalyviai susipažino su judančiais paveikslėliais, gėrėjosi 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atrado stulbinančių optinių apgaulių.
Edukacijų pabaigoje vaikai apžiūrėjo visas muziejaus ekspozicijas ir pramogavo. Didžiausį įspūdį padarė nuolatinė ekspozicija – Virsmo salė. Virsmo salėje – interaktyvinėje ekspozicijoje apie žmogaus santykį su energija, Faradėjaus narve įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos šalyse.
Spalvingi ir interaktyvūs eksponatai vaikams paliko didelį įspūdį. Vaikų nuotaikos – nuotraukose.

1 klasės klasės auklėtoja Marina Ptašinskaja
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šia diena iš esmės siekiama skatinti ir išlaikyti turtingą Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Ja taip pat siekiama, kad žmonės per savo gyvenimą mokytųsi daugiau kalbų ir ugdytų savo kalbinius įgūdžius. 700 milijonų europiečių iš 46 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Ši diena rengiama Europos Tarybos iniciatyva, ji minima kasmet nuo 2001 m., kurie buvo paskelbti Europos kalbų metais. Europos kalbų diena yra puiki proga daugiau sužinoti apie kalbų mokymąsi ir kalbų įvairovę.
Kalbų mokymasis prisideda prie kultūrinio supratimo ir tarpkultūrinio dialogo. Suprasdami kitų kultūrų kalbas, mes galime geriau suvokti ir gerbti jų tradicijas ir vertybes.
Mūsų gimnazijos mokiniai turėjo puikią galimybę šiandien patobulinti pažinimo, komunikavimo, skaitmeninę bei kultūrinę kompetenciją atlikdami užduotis ir dalyvaudami viktorinoje. Ačiū visiems dalyviams už puikią nuotaiką ir linkime nepamiršti, kad kalbos atveria plačias duris į pasaulį.
Kalbų MG
Rugsėjo 24 d. 8 ir IIIG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Atminties kelias“, kuri vyko Eišiškių žydų egzekucijos vietoje.
Išreikšdami pagarbą Holokausto aukoms, mokiniai prie paminklo padėjo akmenukų, žydų tradicijoje simbolizuojančių amžinybę, ir uždegė žvakutes. Mokiniai išgirdo Eišiškių žydų istoriją ir sužinojo tragišką šių žmonių likimą, be to, buvo aptartos genocido pasekmės Lietuvos valstybei ir visos šalies kultūrai.

Pamokos metu, ugdant mokinių tautiškumo ir pilietiškumo kompetencijas, priminta, jog nužudyti žmonės tai ne vien skaičiai, o žmonės, kurių svajonėms bei siekiams nebuvo lemta išsipildyti.
Po to vyko ekskursija po Eišiškių miestą, tema „Eišiškės ir jo gyventojai žydai: istorija ir likimai“. Eišiškės – viena seniausių žydų gyvenamųjų vietų. Ekskursijos metu mokiniai sužinojo apie miestelyje išlikusius žydų nekilnojamo paveldo objektus ir jiems būdingus bruožus. Edukacinėje pamokoje atliko pateiktą užduotį, kurioje įtvirtino žinias apie Eišiškių žydų bendruomenės istoriją ir jų tragišką lemtį.
Istorijos mokytoja N. Podcholzina

















