Informuojame, kad prašymus į ŠALČININKŲ „SANTARVĖS“ GIMNAZIJĄ nuo š. m. kovo 1 d. galima teikti per Centralizuoto priėmimo į švietimo įstaigas internetinę svetainę http://svietimas.salcininkai.lt/.

Vaikai ir mokiniai į Šalčininkų rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigas priimami eilės tvarka pagal tėvų (globėjų) pateiktus prašymus, vadovaujantis Centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašu, patvirtintu Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos 2022 m. sausio 27 d. sprendimu Nr. T-777 „Dėl centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Priėmimo tvarkos aprašas, prašymų formos skelbiamos:

Teikiant prašymus per internetinę svetainę http://svietimas.salcininkai.lt/ yra reikalingas prisijungimas prie Elektroninių valdžios vartų (t. y. reikalingas mobilus parašas, elektroninė bankininkystė, Registrų centro sertifikuota USB laikmena ar kt.). Prašymo būseną tėvai (globėjai) gali sekti prisijungę prie internetinės svetainės paskyros. Apie su prašymu susijusius įvykius tėvai (globėjai) bus informuojami pagal pasirinktą informavimo būdą.

Sistema pradės veikti ir prašymus bus galima pildyti nuo š. m. kovo 1 d. 00.00 val.

Jeigu tėvai neturi galimybių prašymo užregistruoti elektroniniu būdu, prašymus gali teikti ir fiziškai Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos administracijoje adresu Vytauto g. 35, Šalčininkai.

Pagrindinis prašymų priėmimas į švietimo vykdomas kiekvienais kalendoriniais metais:

– į ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas nuo kovo 1 d. iki balandžio 30 d.;

Po nurodytų terminų organizuojamas pavienis prašymų priėmimas į laisvas vietas grupėse/klasėse.

Už priėmimą įstaigoje atsakingi asmenys ir jų kontaktai pasiteirauti:

  1. Direktorė Inga Marciševska, tel. +37038052878
  2. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Česlava Levanovič, tel. +37038052878

Centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės pavaldumo švietimo įstaigas sistemos diegimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis (pagal 2019 m. sausio 18 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos ir Europos socialinio fondo agentūros pasirašytą projekto Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-01-0011 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Šalčininkų rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį).

Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Šį svarbų dokumentą pasirašė 20 signatarų. Ši istorinė data Lietuvoje minima kasmet.Šių metų vasario 11 d. atkurtos Lietuvos minėjimas Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko dviem srautais ilgųjų pertraukų metu. Tradiciškai sugiedoję Lietuvos valstybės himną, mokiniai sužinojo labai daug faktų apie Valstybės atkūrimo dieną ir kiekvienas sudalyvavo skaitmeniniame edukaciniame žaidime „Quizizz“. Dėkojame visiems dalyvavusiems minėjime ir linkime stiprinti savo meilę Lietuvai, neprarasti tikrųjų vertybių, saugoti istoriją, kultūrą ir tradicijas. Švęskime Valstybės atkūrimo dieną!

„Tėvynė tiek gyva yra, kiek ji žmogaus širdyje gyva” /Vydūnas/

Sausio 27 dieną gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių Raiškiojo skaitymo konkursas. Konkurso tikslas – skatinti pradinių klasių mokinių norą puoselėti savo gimtąją kalbą, ugdyti kūrybiškumo bei meninę ir estetinę kompetenciją, tenkinti gabių mokinių saviraiškos poreikius. Jaunieji skaitovai deklamavo lietuvių poetų eilėraščius. Dalyvauti konkurse buvo paskatinti visi pradinukai.

Džiaugiamės, kad mokiniai raiškiai, įtaigiai, nuoširdžiai deklamavo eiles, o kiekvienas klausytojas pajuto artimą ryšį ir galingą žodžio jėgą. Geriausiais skaitovais išrinkti: ketvirtokė Jelena Liachova, antrokė Greta Sinkevičiūtė, ketvirtokė Gabija Kozlovskaja. Laureatams buvo įteikti diplomai ir saldžiosios dovanėles. Kiti skaitovai už dalyvavimą konkurse gavo padėkos raštus.

Sveikiname nugalėtojus, dėkojame konkurso komisijai bei visiems dalyvavusiems moksleiviams.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja M. Dorniak

Mes prisimenam, kodėl esami laisvi 🇱🇹

Sausio 13-oji

Prieš mokiniams išeinant žiemos atostogų, gimnazijos koridoriai pakvipo Kalėdomis. Gruodžio 17 – 21 dienomis, trečios klasės mokiniai turėjo trijų pamokų ciklą ,,Kaip išsikepti imbierinių sausainių?“ Tai integruotas lietuvių kalbos ir technologijų pamokos užsiėmimas.

 Lietuvių kalbos pamokose išsiaiškinome, kas yra Kalėdų simboliai ir kokia jų reikšmė. Moksleiviai atliko įvairias pažinimo užduotėles, išsikepė ir papuošė interaktyvų imbierinį sausainį. Išsiaiškinome, kokių reikės produktų, įrankių bei indų sausainių gaminimui ir  numatėme sausainių gaminimo eigą. Po pamokų, kurių metu vaikai gavo daugiau  teorinių žinių, skubėjome tiesiai į technologijų kabinetą. Čia pakartojome visų mums reikalingų indų bei produktų lietuviškus pavadinimus, tyrinėjome cinamono, imbiero, muskato riešuto, kvapniųjų pipirų, gvazdikėlių skonį bei kvapą. Trečiokai minkė tešlą, ją kočiojo ir įvairiomis formelėmis pjaustė sausainius, dėjo į skardas ir kepė. Taip pat mokytojai padedant, pagamino ir saldųjį glajų, kuriuo papuošė savo iškeptus sausainius. Užbaigę darbą, paragavo pačių skaniausių savo rankomis gamintų skanėstų ir pajuto nuostabųjį Kalėdų kvapą. Lydimi geros nuotaikos vaikai skubėjo į namus šiais gardumynais pavaišinti tėvelius.

Buvo labai smagu ir paragavus labai skanu!!!

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja M. Dorniak

Nuo 2022 metų Šalčininkų rajono savivaldybėje bus organizuojamas centralizuotas vaikų ir mokinių priėmimas į visų tipų švietimo įstaigas. Vaikų priėmimas į savivaldybės biudžetinių įstaigų ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupes, mokinių priėmimas į bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokyklas bus vykdomas informacinės sistemos pagrindu. Informacinės sistemos diegimo išlaidos apmokamos projekto Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-01-0011 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Šalčininkų rajono savivaldybėje“ lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą čia: https://www.salcininkai.lt/skelbimai/397/pasirasyta-finansavimo-sutartis-del-projekto-paslaugu-ir-asmenu-aptarnavimo-kokybes-gerinimas-salcininku-rajono-savivaldybeje:8849
Šiuo metu yra ruošiamas Centralizuoto vaikų ir mokinių priėmimo į Šalčininkų rajono savivaldybės švietimo įstaigas tvarkos aprašas, kurį tvirtins Šalčininkų rajono savivaldybės taryba. Po patvirtinimo aprašas bus paskelbtas viešai, su juo bus supažindinti vaikų ir mokinių tėvai.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija kartu su Butrimonių Anos Krepštul gimnazija ir Jašiūnų pagrindine mokykla 2021 m. balandžio – lapkričio mėnesiais vykdė kultūros projektą, skatinantį tautinių mažumų kultūrų plėtotę „Rusų ir baltarusių kultūros ir tradicijų perteikimas šokiu, daina ir tautiniu kostiumu“.

Projekto dalyviai susipažino su rusų ir baltarusių tautų papročiais ir tradicijomis, tautiniais kostiumais, modeliavo ir kūrė tautinio kostiumo eskizus, pagal kuriuos buvo pasiūti koncertiniai rūbai. Iš viso sukurta 12 tautinio kostiumo eskizų, bei pasiūti 24 koncertiniai rūbai. Patobulintos tarpkultūrinės kompetencijos, panaudojant dviejų kultūrų gerąją patirtį. Puoselėjant tautines bei menines tradicijas, gerinant bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje paruoštas savo tautos tradicijų, dainų ir šokių pristatymas. Kiekviena ugdymo įstaiga pristatė savo sukurtą produktą – rusų tautos liaudies šokį ir dainą, vyko tautinių kostiumų eskizų bei pasiūtų koncertinių rūbų paroda, koncertas. Bendrystės sustiprinimui organizuotas orientavimosi žaidimas po Šalčininkų miesto parką bei gimnazijos teritoriją.

Šis projektas atnešė mums daug naujų potyrių, įspūdžių, pozityvių emocijų ir naujų pažinčių.

Projekto vadovės muzikos mokytoja metodininkė Tatjana Vencus ir geografijos vyr. mokytoja Vida Kiselevskienė.

2021 metų, lapkričio 26 dieną, vyko atvira integruota lietuvių kalbos – pasaulio pažinimo – dailės pamoka tema „Naminiai gyvuliai ir paukščiai“. Prieš tai  2 klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir gimtosios kalbos pamokas mokėsi gyvūnų pavadinimus, vadino mažybiniais žodžiais, kalbėjo ir pasakojo apie savo augintinius. Pamoka prasidėjo sudominimu, antrokai patys suformulavo pamokos tikslą – sužinoti, kuriuos gyvūnus ir paukščius vadiname naminiais. Naudojant skaitmeninę mokymo priemonę „Išmanieji robotai“, buvo pristatyti naminiai gyvuliai ir paukščiai.  Atlikę 7 įvairias užduotis,  kuriuose jie aktyviai dalyvavo, antrokai sugebėjo prisiminti ir įtvirtinti naminių gyvūnų ir paukščių pavadinimus, sužinojo ir išmoko gyvūnų jauniklių pavadinimus, sugebėjo paskirstyti gyvūnus į naminius ir laukinius, skaitė ir minė mįsles apie naminius gyvūnus, grafiškai pavaizdžiojo naminį gyvūną.                                          

       Vaikams patiko ši tema. Pamokai buvo pasirinkti  tokie metodai, kurie skatina mokinių motyvaciją, padeda jiems mokytis, formuoja naujus ir tobulina turimus mokymosi įgūdžius  (žaidimas, IKT, grupinis darbas, darbų lapai, kryžiažodžiai, praktinis darbas). Tai buvo įdomi ir turininga pamoka, kurią vedė lietuvių kalbos vyr. mokytoja Možena Dorniak ir pradinio ugdymo vyr. mokytoja Marina Ptašinskaja.

Tuoj po rudens atostogų mūsų mokykloje vyko jau tradicija tapęs dailaus rašto konkursas, kuriame dalyvavo visi 2 – 4 klasių mokiniai. Renginio tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Dailaus rašto vertinimo kriterijai gana griežti – buvo vertinama ne tik daili, taisyklinga, estetiška rašysena, bet ir teisingas raidžių jungimas, rašto pasvirimas, tvarkingumas.

Mokiniams buvo duotas tekstas, kurį reikėjo nurašyti dailiai ir taisyklingai. Visi mokiniai stengėsi kuo dailiau parašyti. Buvo malonu matyti jų dailų raštą, stropiai išvedžiotas raideles, tačiau paaiškėjo, kad taisyklingai ir dailiai rašyti mokiniams buvo nemenkas iššūkis. Nelengva buvo ir mokytojoms išrinkti patį šauniausią darbą. Taigi, kiekvienoje klasėje buvo nutarta skirti tris prizines vietas ir apdovanoti diplomais, o visus kitus dalyvavusius moksleivius apdovanoti padėkos raštais. Taip pat neapsiėjo ir be saldžių dovanėlių. Vertinimo komisija atrinko dailiausiai rašančius mokinius.

2 klasės moksleiviai:

Eleonora Maštaler – I vieta

Greta Sinkevičiūtė – II vieta

Artiomas Stepanovas – III vieta

3 klasės moksleiviai :

Vladislav Černiavskij – I vieta

Devid Žukauskas – II vieta

Diana Balynskaja – III vieta

4 klasės moksleiviai :

Valerija Adamovičiūtė – I vieta

Katrina Kozar – II vieta

Jelena Liachova – III vieta

Džiaugiamės vaikų pastangomis ir dailiais rašto darbais.

SVEIKINAME! DIDŽIUOJAMĖS! DŽIAUGIAMĖS!

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Možena Dorniak

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Gimnazija dalyvauja Vaisių, daržovių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje
Sveikatą stiprinančia mokykla
Kalendorius
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!