Archive for balandžio, 2018

IMG_4985Ketvirtadienį, balandžio 27 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos 1, 2 ir 3 klasės mokiniai dalyvavo Šalčininkų r. Eišiškių St. Rapalionio gimnazijos organizuojamame pradinių klasių meninio skaitymo konkurse „Vaikystės spalvos“. Dalyvavo nemažai Šalčininkų r. įvairių mokyklų ir gimnazijų mokinių. Konkurse buvo išskirtos  4-ios skaitovų kategorijos – 1-os, 2-os, 3-čios ir 4-os klasės. Smagu buvo klausytis įvairių mokinių literatūrinių žanrų, taip pat skaitytų įvairiomis – lietuvių, lenkų, rusų  kalbomis.  

1-os klasės mokinė Joana Pristavko iškovojo 2-ąją vietą 1-ųjų klasių kategorijoje. Mes labai ja didžiuojamės! Dariuš Kisėl ir Gleb Pristavko buvo apdovanoti padėkos raštais už dalyvavimą. Visus skaitovus apdovanojo padėkos raštais ir gražiomis, kiekvieną vaiko amžių atitinkančiomis iliustruotomis knygomis. Apdovanojo ir visus mokytojus. Didelis ačiū organizatoriams už tokią  gražią ir prasmingą veiklą.IMG_4935

 

 

 

 

Pradinių klasių lietuvių kalbos mokytoja

Olga Martinkevič

skaito 1skaito 2

Knygos gali mums suteikti jėgų ir įkvėpimo. Jos gali mus linksminti ir jaudinti, priversti juoktis ar verkti. Knygos taip pat gali mus nuraminti.

Balandžio 23-24 dienomis mūsų gimnazijoje vyko akcija „Skaito visa gimnazija“.

Pirmadienį, pirmos pamokos metų, pirmokai skaitė IG klasės mokiniams, antrokai – IIG klasės mokiniams, trečiokai – IIIG klasės mokiniams, o ketvirtokai skaitei IVG klasei. Antradienį skaitovai pasikeitė vietomis ir vyresnių klasių mokiniai skaitė pradinukams. Kitų klasių mokiniams per pirmą pamoką pasirinktus kūrinius 10 minučių skaitė mokytojai. Pradinukų išvada po akcijos: „Viskas gerai, vyresnių klasių mokiniai moka skaityti“.

Bibliotekininkė J. Rogal kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge ir pradinių klasių mokytojais paruošė nuostabų renginį skirtą rašytojui N. Nosovui paminėti. Mokiniai pristatė savo piešinius, sukurtą kryžiažodį, vaidinimus. J. Rogal papasakojo apie rašytoją ir apie jo žinomiausią knygą „Nežiniuko ir jo draugų nuotykiai“. Vaikų knygos yra mūsų pirmasis kontaktas su literatūra – bekraščiu pasauliu, besitęsiančiu visą gyvenimą. Todėl gyvybiškai svarbu, kad pirmasis kontaktas padėtų pamilti knygą, atskleistų gerąsias jos puses. Būtent tai ir padeda atskleisti gimnazijos bibliotekininkė kartu su mokytojais.

Ačiū visiems už dalyvavimą!

  skaito 5 skaito 4 skaito 3


Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja G. Komiagienė

IMG_4150Kovo 19-23 d. visa Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė sudalyvavo nacionalinėje iniciatyvoje „Veiksmo savaitė be patyčių 2018“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Šia iniciatyva siekiama sumažinti ne tik žeminamo elgesio paplitimą mokyklose, bet taip pat siekiama, kad visuomenė būtų nepakantesnė vaikų ir suaugusių žmonių užgauliojimui ir žeminimui visur, ir bet kada.

Mūsų gimnazija prisidėjo prie šios svarbios iniciatyvos veiklomis, kuriomis buvo siekiama paskleisti draugiškumo, tolerantiškumo, supratingumo virusą:

Visą savaitę buvo vedami užsiėmimai/klasių valandėlės įvairių klasių mokiniams pagal „Vaikų linijos“ parengtas rekomendacijas.

Antradienį gimnazijoje pertraukų metu vyko emocijų dirbtuvės. Šiomis dirbtuvėmis siekėme parodyti, kad nėra blogų ar negerų emocijų, visos jos yra svarbios. Išmokus atpažinti ir įvardinti emocijas, tai palengvina mums sprendimų priėmimą, padeda teisingai reaguoti įvairiose gyvenimiškose situacijose.

Ketvirtadienį socialinė pedagogė N. Rasiukevičiene kartu su psichologe I. Miloš „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu diskutavo su gimnazijos mokinių taryba gerosios mokyklos vizijos tema. Buvo diskutuojama įvairiomis, gimnazijos bendruomenei svarbiomis temomis: apie saugią mokyklą, gerus santykius mokykloje, idealius mokytojus ir kt. Svarbu pažymėti, kad kalbant apie gerosios mokyklos viziją, mokiniai pažymėjo, kad vieni svarbiausių dalykų gimnazijoje yra saugumas ir geri tarpusavio santykiai.

Iniciatyvos metu gimnazijos stendus papuošė ne tik gražios mokinių ir mokytojų mintys apie žmonių tarpusavio santykius, bet ir svarbi informacija, susijusi su emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ veikla. O gimnazijos mokinių taryba sukūrė elgesio taisykles, kurios kabėjo ant gimnazijos klasių durų, primindamos geranoriško, draugiško bendravimo ir bendradarbiavimo principus.

O penktadienį pertraukų metu II aukšto fojė buvo rodomos socialinės reklamos ir kita video medžiaga skirta patyčių prevencijai.

Šią savaitę buvo pradėtas kurti emocijų edukacinis kampelis, kuriame kiekvienas mokinys galės atsipūsti, įvardinti savo jausmus ir pabandyti atrasti geriausią savo arba draugo problemos sprendimą. O kartais tiesiog kelias minutėles atsikvėpti vienumoje…IMG_4153

Nesitikime per kelias dienas išspręsti patyčių problemos, bet stengiamės, dirbame, judame ta linkme kartu su visais, kad mūsų visuomenėje neliktų vietos patyčioms.

Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga."

Justinas Marcinkevičius

 

   IMG_4185 IMG_4179 IMG_4178 IMG_4163

 

 

 

 

 

Natalja Rasiukevičienė vyr. socialinė pedagogė

IMG_20180410_160540Balandžio 03-11  dienomis mūsų gimnazijoje vyko mokytojų  gerosios pedagoginės patirties sklaidos mugė „Įgyvendintų idėjų mozaika“. Organizuodami parodą siekėme pasidalinti gerąja patirtimi, idėjomis, bendradarbiauti, tobulinant  pamokos veiksmingumą ir kokybę, orientuotos į kiekvieno mokinio mokymosi pažangą.

Parodoje buvo eksponuojamas 71 gimnazijos mokytojų metodinis darbas, parengti 2017–2018 mokslo metais,  iš jų – 13 mokinių darbų. Tai įvairios vaizdinės priemonės, namų darbų aprašai, integruotų pamokų planai, renginių scenarijai, projektų, konkursų ir užsiėmimų aprašymai, statistiniai tyrimai ir kiti darbai. Parodoje dalyvavo 17 mokytojų. Daugiausia parodai metodinių  darbų pateikė gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų metodinės grupė – 23 darbas ir pradinių klasių metodinė grupė – 16 darbų.

  IMG_20180410_160309 IMG_20180410_160114 IMG_20180410_160038

 

 

 

 

 

Kai kurie mokytojai parengė po kelis metodinius darbus:

Anglų kalbos vyr. mokytoja  Luiza Michailovskaja   – 12 darbų.

Pradinio ugdymo vyr.mokytoja  Marina Ptašinskaja  – 8 darbai.

Matematikos vyr.mokytoja Elena Spiridenkova – 8 darbai

Biologijos ir chemijos mokytoja  Angelina Naruševičienė – 6 darbai.

Pradinio ugdymo vyr.mokytoja  Tatjana Frolova  – 5 darbai.

Manau, kad parodos tikslas – pasiektas. Ačiū visiems už dalijimąsi gerąja patirtimi!

IMG_20180410_160324 IMG_20180410_160358 IMG_20180410_160418 IMG_20180410_160428 IMG_20180410_160439

 

 

 

 

 

 

Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė

Marina Ptašinskaja

IMG_20180403_084055Balandžio 3 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos psichologė I. Miloš pravedė užsiėmimą mokytojams „Mokytojo vaidmuo ir svarba patyčių prevencijoje“. Dirbdami grupėmis ir individualiai, remdamiesi asmenine patirtimi bei dalomoje medžiagoje pateikta informacija, mokytojai aptarė, kaip kiekvieno patyčių dalyvio elgesys ir nuostatos veikia patyčių prevencijos efektyvumą.

Buvo aptarti aukos, skriaudėjo bei patyčių stebėtojo vaidmenys patyčių situacijoje, pagalbos būtinumas aukai ir skriaudėjui, tėvų vaidmuo patyčių situacijoje, mokytojo vaidmens svarba patyčių prevencijoje. Taip pat buvo kalbama apie tai, kaip mūsų nuostatos apie patyčias veikia patyčių prevencijos efektyvumą, kodėl patyčių prevencija gali būti neefektyvi ir kodėl motyvacija vykdyti prevenciją gali sumažėti.

Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai turėjo galimybę pagalvoti ir įvertinti savo šių mokslo metu patyčių prevencijos veiklą bei pasidalino savo mintimis, pasiūlymais, tobulinant prevencinę veiklą gimnazijoje.

 

  IMG_20180403_093433 IMG_20180403_091914 IMG_20180403_084448

Psichologė Ivona Miloš

IMG_4486Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos mokinių taryba karu su socialine pedagoge N. Rasiukevičiene ir psichologe I.Miloš „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu diskutavo gerosios mokyklos vizijos tema. Buvo aptartos tokios temas: saugi mokykla, geri santykiai mokykloje, idealus mokytojas, įdomi pamoka, įdomūs namų darbai ir kt. Pabrėžtina, kad kalbant apie gerosios mokyklos viziją, mokiniai pažymėjo, kad svarbiausi mokykloje yra geri ir pagarbūs santykiai tarp mokyklos bendruomenės narių. Visos mokinių įžvalgos ir pastebėjimai buvo pristatyti gimnazijos mokytojams 2018 m. balandžio 3 d.

 Remiantis gauta informacija, gimnazijos socialinė pedagogė ir psichologė paruošė mokytojams rekomendacijas.

 

  

IMG_4483 IMG_4481 1

Psichologė Ivona Miloš

Soc. pedagogė Natalja Rasiukevičienė

 

 

20180330_095933 20180330_095704 20180330_094804 — копия 20180330_092306 20180330_092225 20180330_080756

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kovo 30 d., artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms, mūsų gimnazijoje vyko netradicinė pamoka  «Velykų margučiai: raštų ir spalvų magija», kurią vedė  anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja ir priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė  N. Voroneckienė.

Sulaukta daug besidominančių šia pavasarine priešvelykine iniciatyva.

Į edukacinę pamoką apie kiaušinių marginimą susirinko ne tik 5-8, IG-IIIG  klasių mokiniai, bet ypač smagu buvo matyti mokytojus.

Didelio susidomėjimo susilaukė margučių marginimas vašku bei jų dažymas dažuose. Mokiniai vašku  margino po du  virtus kiaušinius. Marginimui buvo imamas medinis pieštukas su adatėle bei  naudojamas  savadarbis  šildytuvas. Šildytuvuose mokiniai išsitirpdė po gabalėlį  bičių vaško. Kai vaškas ištirpo, mokiniai  į  jį merkė adatėles ir braukė jais per kiaušinį. Vėliau vašku išmargintą  kiaušinį  merkė į  paruoštus šaltus pirktinius dažus. Buvo smagu  žiūrėti, kaip rankutės kruopščiai, kantriai, taškelis po taškelio, brūkšnelis po brūkšnelio kuria savo margučio raštą.

Greitai prabėgo praktinio užsiėmimo pamokos. Pamokose dalyvavusiems mokiniams kiaušinių marginimas vašku buvo tikras iššūkis, nes taip margino pirmą kartą savo gyvenime.

Edukacinė pamoka suteikė mokiniams džiaugsmo, žinių, geros nuotaikos. Vaikai grįžę namo ne tik papasakos tėveliams ką naujo sužinojo apie Šv. Velykų simbolį margutį, bet ir pamokys šeimos  narius  kiaušinius  marginti  karštu vašku.

Darbo, įspūdžių, geros nuotaikos, džiaugsmingo bendradarbiavimo pakako visiems.

Pasidaliname šio renginio foto įspūdžiais.

Anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja ir  

 priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė  N. Voroneckienė.

Seminaras 04-04Balandžio 4 dieną, mokinių pavasario atostogų metu, mūsų gimnazijos mokytojai skyrė kvalifikacijos tobulinimui – dalyvavo seminare „Pamokos veiksmingumas ir kokybė, orientuotos į kiekvieno mokinio mokymosi pažangą“. Lektorė Jūratė Petronienė kalbėjo apie šiuolaikinio mokytojo vaidmenį, mokymo tikslus ir  mokymosi uždavinius pamokoje, aptarė pamokos planavimą, mokymosi strategijas. Kalbėjo apie vertinimo ir įsivertinimo, refleksijos, individualizavimo ir diferencijavimo teikiamas galimybes. Pasidalino patirtimi apie kiekvieno mokinio pažangos fiksavimo būdus, pačių mokinių pažangos įsivertinimą,  darbą su asmeninės pažangos stebėsenos fiksavimo aplankais.

Seminaro metu pedagogai pagilino mokymosi proceso valdymo, profesinio tobulėjimo kompetencijas. Seminarą  organizavo VšĮ Trakų švietimo centras. 

Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė Marina Ptašinskaja

IMG_20180329_112932_HDRKiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šią dieną įvairiose šalyse siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai, vaidmenį gamtoje.

Vandens dienos proga kovo 29 d. 1-os  klasės  mokiniai iš arčiau susipažino su vandens savybėmis, sužinojo apie vandens svarbą gyvybei, apie tai, kad pasaulio didesnę dalį sudaro vanduo – net 75 procentus. Paklausę, kaip išsaugoti švarius ežerėlius, upes, jūras,  vaikai kalbėjo apie būtinumą saugoti gamtą, neteršti vandens telkinių. Po įdomių diskusijų mokiniai kartu su kl. auklėtoja ir sveikatos priežiūros specialiste atliko vandens eksperimentus. Iš pamokos mokiniai išėjo įgiję žinių ir gerai nusiteikę.

 

  IMG_20180329_114817_HDR IMG_20180329_114245_HDR IMG_20180329_113715_HDR

                                     Sveikatos priežiūros specialistė N. Šilkienė

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Kalendorius
2018 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”
error: Content is protected !!