Birželio 6-12 dienomis Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje buvo organizuota priešmokyklinio ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokinių stovykla „Mažieji keliautojai“, kurią finansavo Šalčininkų rajono savivaldybė. Jos tikslas buvo sudaryti sąlygas mokiniams per vasaros atostogas turiningai pailsėti, skatinti jų lavinimosi ir saviraiškos poreikius.

Pirmąją dieną mokiniai linksmai rinkosi į stovyklos atidarymą. Linksmame šurmulyje vaikai susipažino ir kreidelėmis nupiešė bendrą stovyklos piešinį „Draugystės juosta“. Stovyklautojus sužavėjo užsiėmimas ,,Keliaujanti cirko laboratorija“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su cirko menu bei išbandė save atskiruose cirko žanruose, dalyvavo interaktyviose cirko dirbtuvėse.

Antrąją dieną vaikai vyko į Vilnių. Ten dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Jaunasis tyrinėtojas Bernardinų sode“. Jaunieji tyrinėtojai Bernardinų sode susipažino su vaisinių ir dekoratyvinių augalų įvairove bei parko istorija. Stovyklautojams labai patiko aktyvios užduotys – surask, surink, surišk ir suklijuok. Jos buvo ne tik linksmos, bet ir suteikė naujų žinių bei lavino vaikų kūrybingumą.

Trečiąją dieną mokiniai turėjo galimybę pabūti mokslininkais ir patys atlikti eksperimentus (STEAM ugdymas ,,Ieškau. Tyrinėju. Atrandu“ – eksperimentų diena). Eksperimentuodami vaikai pagamino ,,dantų pastą krokodilui“, „ledo burbulus“, išbandė interaktyvius smėlio ir šviesos stalus, kūrė savo paveikslus. Taip pat stovyklautojai dalyvavo šokių ir ,,Noriu augti sveikas“ užsiėmimuose, kurių metu šoko, sportavo bei sužinojo daug naujų dalykų.

Ketvirtąją dieną stovyklautojai vyko į edukacines – pažintines ekskursijas. Tabariškių k. tautodailininkės Anos  Krepštul muziejuje mokiniai susipažino su tautodailininkės gyvenimu ir jos darbų ekspozicija muziejuje. Jiems labai patiko patiems pabūti dailininkais ir kurti savo paveikslus. Apsilankę ,,Paulavos Respublikoje“ stovyklautojai buvo labai laimingi, kad ne tik daug naujo sužinojo apie šios vietos istoriją, bet ir smagiai praleido laiką su draugais.

Penktąją dieną mokiniai vyko į edukacinę – pažintinę išvyką į Dieveniškių istorinio regioninio parko centrą. Čia stovyklautojai dalyvavo gamtos užsiėmime ,,Drugelis“. Mokiniams buvo labai įdomu sužinoti apie retus, į raudonąją knygą įrašytus drugius ir patiems pasigaminti medinį magnetuką drugelį.

Stovyklos uždarymo metu vyko stovyklautojų apdovanojimai. Vaikai džiaugėsi puikiai praleidę laiką stovykloje, jie smagiai keliavo, sužinojo daug naujų dalykų bei atliko daug kūrybinių darbų.

Nuoširdžiai dėkojame Šalčininkų rajono savivaldybės administracijai už mūsų stovyklos ,,Mažieji keliautojai“ finansavimą.

Stovyklos vadovė Natalja Voroneckienė

  • Geografijos mokytojas – 11 sav. val.
  • Lietuvių kalbos mokytojas pradinėse klasėse – 20 sav. val. 
  • Informacinių technologijų mokytojas – 8 sav. val.

Daugiau informacijos skaitykite Mokykla –> Laisvos darbo vietos

 

Tradiciškai kasmet, pavasario pabaigoje musų gimnazijoje vyksta pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis“. Kaip džiugu, kad šiais, informacinių technologijų laikais, vis dar yra ne tik dailiai rašančių ranka, bet ir stropiai prižiūrinčių savo sąsiuvinius!  

Gimtosios kalbos, matematikos bei lietuvių kalbos sąsiuvinių tvarkingumas buvo vertinamas pagal keletą kriterijų: užrašo ant sąsiuvinio viršelio taisyklingumą, paraščių laikymąsi ir bendrąją rašto kultūrą. Iš visų pradinukų nugalėtojais tapo – 13.  Džiugu, kad tarp šaunių konkursų nugalėtojų yra daugiau berniukų. Tegu tai bus pavyzdys klasės draugams. Tegu visų sąsiuvinukai būna tokie tvarkingi! Nugalėtojai bus apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Organizatorė: pradinių klasių vyr.mokytoja Marina Ptašinskaja

Šiais metais, saulėtą gegužės 25-osios rytą priešmokyklinės grupės ir 1- 5 klasių mokiniai kartu su auklėtojais išvykome į Trakus. Mūsų kelionės tikslas – aplankyti AJ Šokolado skulptūrų muziejų bei istorinę Trakų pilį.

Šokolado skulptūrų muziejuje eksponuojama daugiau nei šimtas meistrų sukurtų skulptūrų! Tai pirmasis šokolado skulptūrų muziejus Lietuvoje. Muziejuje įrengti net keturi įspūdingi ir gardžiai kvepiantys kambariai skirtingomis temomis: Majų, Kolumbo, filmo „Šokoladas“, filmo „Smagus gyvenimas“. Šio muziejaus įkūrimui prireikė net dviejų tonų balto, juodo ir pieniško šokolado. Nusipirkę lauktuvių namiškiams, išskubėjome pasivaikščioti po Trakus, aplankyti garsiąją gotikinio stiliaus Trakų pilį, stūksančią Galvės ežero saloje.

Mokiniai iš arti pamatė archeologinius radinius, senovinius pinigus, ginklus ir kt. Vaikščiodami po pilies kiemus, menes, galėjo įsivaizduoti, jog jie trumpam „persikėlė“ į kunigaikščio Vytauto Didžiojo laikus. Apėjome aplink pilį, pasigrožėjome vaizdais.

Į namus važiavom pavargę, bet pilni įspūdžių.

Ekskursijos vadovė, 3 klasės auklėtoja Marina Ptašinskaja

2023 m.  balandžio 26 dieną 1 klasėje vyko integruota istorijos, gimtosios kalbos, dailės ir technologijų pamoka ,,Istorija, kurią papasakojo knyga” (mokytojos: pradinių klasių vyr. mokytoja Jadvyga Polonis ir istorijos vyr. mokytoja Natalija Podcholzina). Pamokos metu mokiniai tyrinėdami susipažino su knygos istorija, atliko kūrybinį darbą ,,Mano knyga“. Mokiniai iš molio pagamino savo knygas ir jas pristatė. Patyrinėjo, kad knygas galima pasigaminti ir iš beržo tošies. Mokiniams buvo labai įdomu pamatyti ir pačiupinėti šiuolaikines knygas bei išgirsti jų šnabždesį, jie sužinojo taisykles, kaip reikia elgtis su knygomis. Savo žinias įsivertino atlikdami užduotis „Wordwall” programėlėje.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija skelbia negyvenamųjų patalpų viešą nuomos konkursą – 50,53 kv. m bendrojo ploto negyvenamosios patalpos, esančios Šalčininkų mst., Vytauto g. 35.

Patalpos nuomojamos vairavimo mokyklų veiklai vykdyti, vienai dienai per savaitę. Pradinis mėnesinis 1 m.kv nuompinigių dydis – 1,29 Eur. Patalpų nuomos terminas – 5 metai.

Viešo nuomos konkurso komisijos posėdis įvyks 2023 m. balandžio 21 d., 10.15 val. adresu Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, Šalčininkų mst., Vytauto g. 35, 13 kab.

Konkurso dalyvių vokai su paraiškomis turi būti pateikti iki 2023 m. balandžio 21 d. 10.00 val. adresu: Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, Šalčininkų mst., Vytauto g. 35, administracijos kab. Vėliau pateikti vokai nebus registruojami ir bus grąžinami juos pateikusiems Konkurso dalyviams.

Išsamesnė informacija apie negyvenamųjų patalpų viešus nuomos konkursus teikiama Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje (administracijos kab.), tel. (8 380) 52878, adresu Šalčininkų mst., Vytauto g. 35.

 

VIEŠOJO NUOMOS KONKURSO ORGANIZAVIMO SĄLYGOS

Keičiasi ugdymo tikslai ir turinys, atsiranda naujų ugdymo priemonių ir technologijų, tačiau kad ir kokios reformos būtų vykdomos, pamoka išlieka pagrindine ugdymo forma. Ji buvo tradicinėje ir šiuolaikinėje mokykloje.

2023 m. kovo 22 dieną gimnazijoje vyko metodinis užsiėmimas „Sėkminga metų pamoka“- refleksija. Užsiėmimą organizavo gimnazijos Metodinė taryba. Refleksijos tikslas – pasidalyti gerąja patirtimi, sėkmėmis bei idėjomis. 22 mokytojai bei pagalbos specialistai išsirinko savo 24 sėkmingiausias pamokas, iš anksto užpildė  lentelę classroom.google.com aplinkoje (Idėjų bankui pateikti).

 Kiekviena metodinė grupė pristatė po 4 „Sėkmingiausias pamokas“. Buvo kalbėta apie svarbiausius ugdymo proceso komponentus: vaiko individualią pažangą, įsivertinimą pamokoje, integruotas veiklas, netradicines priemones, pateikta daug praktinių pavyzdžių ir mokymosi metodų, kurie taikomi pamokose, kalbėta apie tai, kaip pavyksta sudominti ir motyvuoti mokinius.

 Refleksijos  pabaigoje  gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymo  klausimais Česlava Levanovič padėkojo ir pasidžiaugė 16 pozityviais  pamokų pavyzdžiais – darbo rezultatais, apibendrino, kad išgirsta  informacija buvo įdomi ir naudinga.

Dėkoju pedagogams, pristačiusiems sėkmingiausią metų  pamoką, besidalijusiems savo atradimais, patirtimi! Refleksija įvyko!

Marina Ptašinskaja, gimnazijos Metodinės tarybos pirmininkė

Kovo 11-oji – tai diena, kai privalome tarti nuoširdų „ačiū“ už neįkainojamą vertybę – galimybę būti savimi, savo valstybėje, tiems, kurie drąsiai visam pasauliui pareiškė „norime būti laisvi“.

Šią gražią šventę paminėjo ir Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui skirti renginiai prasidėjo jau nuo pirmadienio.

Kovo 6 d., pirmadienį, mūsų gimnazijoje vyko Šaškių turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Varžėsi 5-8 klasių ir II-IVG klasių mokiniai. Jauniausiųjų turnyre I-ąją vietą iškovojo Daniel Siliuk – 7 klasė, II-oji vieta atiteko Nazarui Yudenko – 6 klasė, III-oji vieta Hilda Kozar – 7 klasė. Mokinius paruošė geografijos vyr. mokytoja Vida Kiselevskienė

Vyresnių klasių mokinių grupėje I-ąją vietą iškovojo Maksimilian Siliuk – IVG klasė, II-oji vieta atiteko Pavel Gusev – IVG klasė, III-ąją vietą užėmė Monika Koza IIIG klasės mokinė.

Kovo 7d., antradienį, per 4-5 pamokas, vyko istorijos ir gimtosios kalbos integruotas užsiėmimas-projektas „Gedimino laiškai“, kuriame dalyvavo 5-6 klasės mokiniai.

Kovo 9 d. visa gimnazijos bendruomenė susirinko aktų salėje, kur visi kartu dalyvavo  šventiniame minėjime „Lietuvėlė Lietuva“. Iškilmingai nuskambėjus Lietuvos himnui, minėjimą tęsė gražūs žodžiai, skirti mūsų Tėvynei, skambėjo eilėraščiai ir dainos apie gimtinę, jos gamtos grožį, Tėvynės svarbą kiekvienam iš mūsų. Dėkojame IVG klasės mokinėms Sandrai Valytei, Zlatai Šiškovskajai, Evelinai Neverkevičiūtei už širdį veriančių eilėraščių deklamavimą. Gimnazijos dainų ir šokių ansamblis „Karamelė“ atliko tokias dainas, kaip „Senelio armonika ir „Tėviškėlės spalvos“, pradinių klasių mokiniai džiugino skambia daina „Tu Lietuva“, sukosi šokiuose „Ciceliukė – Maceliukė“, ir „Eikš ir Tu“, gimnazijos bendruomenę pakerėjo 4 klasės orkestro atlikta lietuvių liaudies daina „Klumpakojis“. Renginio metu, 5-8 klasių ir I-IVG klasių mokiniai, turėjo užduotį „Sudėliok iš raidelių Lietuvos kunigaikščių vardus“, kurią visi įveikė puikiai.

Renginio pabaigą vainikavo „Gyvasis tautos žiedas“.

Kovo 10 d., penktadienį, vyko atvira lietuvių kalbos pamoka, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti  „Ta nuostabi šalis – Lietuva“. Pamokoje dalyvavo 4 klasės mokiniai, kurie gilinosi į Lietuvos istoriją, jos kultūrą. Ugdydami pagarbą Tėvynei, jos istoriniam ir kultūriniam paveldui, mokiniai deklamavo gražias eiles, skirtas savo šaliai. Viena iš ugdymo priemonių, kuri pasitelkta per pamoką – viktorina „Vienuolika klausimų apie Lietuvą“. Dalyvaudami viktorinoje ir atsakydami į pateiktus klausimus, mokiniai įsitikino, kad apie savo Tėvynę žino viską.

Šiandien mes turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus, priklauso tik nuo mūsų. Puoškime Tėvynę savo mažais ir dideliais darbais.

Organizatoriai

Vasario 16 d. minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šią šventę švenčia visi, kurie džiaugiasi, kad gyvena valstybėje, kuri kvepia šviežia rugių duona ir kurioje laisvai gali siekti mokslo ir žinių. Tik laisvoje valstybėje ir žmogus yra laisvas. Žodžiai „laisvė“, „nepriklausomybės“ šiandieniniame pasaulyje mažai kam besukelia širdies virpulį. Pasirodo, prie laisvės nesunku priprasti ir pamiršti jos vertę. Todėl mūsų gimnazijos mokiniai tarė „Ačiū“ už laisvę, už kalbą, už galimybę mokytis, už gražią gamtą ir dar daug, daug “AČIŪ”… Minėjimo pabaigoje mokiniai, atsakinėdami į klausimus, galėjo pasitikrinti, ką jie žino apie Lietuvai tokią reikšmingą ir svarbią dieną.

2023 m. sausio 4 d., mokinių atostogų metu, 16 mūsų gimnazijos pedagogai dalyvavo metodiniame susitikime – Šalčininkų r. sav. Jašiūnų pagrindinės mokyklos organizuotame seminare  „Mokinio pažinimas – vienas iš mokymosi motyvacijos būdų“. Istorijos mokytoja metodininkė Teresa V. susitikimą pradėjo susipažindinimu su mokyklos istorijos etnografijos muziejumi bei edukacinėmis erdvėmis. Metodinio susitikimo metu 6 mokytojai iš abiejų mokyklų  pasidalino savo gerąja patirtimi.

 Pranešimai: „Mokinio pažinimas – vienas iš mokymosi motyvacijos būdų“ (lietuvių k. mokytoja metodininkė Violeta B.); „Vaiko pažinimas per praktines veiklas“ (lietuvių k. vyr. mokytoja Gražina K. ir vyr. soc. pedagogė Natalja R.); „Dalyvavimas konkursuose, akcijose  vienas iš mokymosi motyvacijos būdų “ (istorijos mokytoja Natalja P.); „Mokinio pažinimas – vienas iš mokymosi motyvacijos būdų“ (choreografijos mokytoja Alena M.); „ Kaip įveikti karo sindromą pabėgėlių iš Ukrainos vaikams“ (anglų kalbos mokytojas Vladimir D.).

Renginio pabaigoje Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymo klausimais Česlava L. pasidalijo darbo patirtimi dėl ukrainiečių vaikų ugdymo.

Šis seminaras yra aktualus ir naudingas mokytojams, kurie nori stiprinti mokinių motyvaciją mokytis, nori mokėti naudoti kuo įvairesnius, konkrečiai situacijai tinkančius, aktyvius mokymo būdus ir gebėti pažadinti vidinę mokinio motyvaciją, stiprinti mokinio savęs vertinimą moksluose, užmegzti artimą ryšį su mokiniu naudojant bendravimo strategijas, disciplinuoti mokinį naudojant kontraktą bei į sprendimus orientuoto ugdymo principus.

Dėkoju Jašiūnų pagrindinės mokyklos Metodinei tarybai (pirmininkė Teresa V.) už kvietimą ir šiltą priėmimą, o mokytojams už norą dalintis gerąja patirtimi ir nuoširdų kolektyvinį darbą.

Marina P.,

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos Metodinės tarybos pirmininkė

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Gimnazija dalyvauja Vaisių, daržovių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje
Sveikatą stiprinančia mokykla
Kalendorius
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!