Nuo 2022 metų pavasario mūsų gimnazija vykdė Tautinių mažumų departamento dalinai finansuojamą projektą „Mažais žingsneliais po Lietuvą“. Projekto tikslas buvo suvokti savo tėvynės mažąjį modelį: artimiausius kaimynus, miestelį, regioną, pažinti jo žmones, etninės kultūros tradicijas  ir vertybes. Gerinti projekte dalyvaujančių mokinių bendravimo valstybine kalba įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje. Ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą, solidarumo jausmą. Skatinti pažinti ne tik savo, bet ir kitų tautinių mažumų Pietryčių Lietuvoje papročius. Kurti du Lietuvos žemėlapius, kuriuose abiejų gimnazijų mokiniai žymėsis aplankytas vietas. Plėsti mokinių akiratį bendradarbiaujant su Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija ir vietos bendruomene. Skatinti mokinius būti socialiai ir geografiškai mobilesniais aplankant Jašiūnų Balinskių dvaro rūmus ir Maišiagalos miestelį. Kurti orientacinį žaidimą. Šio projekto mūsų gimnazijos partneriai buvo Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija.   Projekte dalyvavo Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos 6, 7, 8 klasių mokiniai ir 3 mokytojos bei Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos 15 mokinių ir 2 mokytojai.

Projekto vykdymą pradėjome nuo pažinties su partneriais. Pirmas susitikimas vyko nuotoliniu būdu, bet tai nesutrukdė suprasti, kad pasirinkome draugiškus ir aktyvius partnerius. Pirmojo susitikimo metu aptarėme projekto tikslus, pristatėme mokinių paruoštas pateiktis apie Pietryčių Lietuvos regiono papročius ir tradicijas. 

Pirma kelionė, arba pirmas žingsnelis, buvo į Jašiūnų Balinskių dvaro rūmus. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos mokiniams buvo organizuota pažintinė ekskursija, po ekskursijos mokiniai turėjo atlikti kūrybines užduotis.

Rugsėjo 20 dieną sulaukėme svečių iš Maišiagalos. Į mūsų gimnaziją atvyko dvi mokytojos ir 15 mokinių. Susipažinę ir atlikę bendras veiklas visi kartu mažais žingsneliais keliavome po Šalčininkų miestą. Pasidalinę į grupes ir pasiėmę į rankas žemėlapius, kuriuos sukūrė mūsų gimnazijos mokiniai, leidomės į nors ir trumpą, bet smagią kelionę. Parodėme svečiams miesto parką, pagrindinę miesto aikštę, salelę, Stanislavo Moniuškos menų mokyklos auksinę salę (šitoje vietoje norėtųsi padėkoti Stanislavo Moniuškos menų mokyklos administracijai už galimybę apžiūrėti salę), paplūdimį, žodžiu, tas vietas, kurios mūsų gimnazijos mokiniams atrodo patraukliausios. Kiekviena grupė turėjo atlikti užduotis: pastebėti ir nufotografuoti, pvz., penkis gatvių pavadinimus, penkis mėlynus objektus, penkis gyvūnus ir t.t.

Spalio 20 dieną Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos mokiniai vyko į Maišiagalą. Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos mokiniams buvo įteiktas Lietuvos žemėlapio maketas, ant kurio buvo pažymėti Šalčininkai. Iš Maišiagalos važiavome į Kernavę, apsilankėme Kernavės archeologinės vietovės muziejuje, pasigrožėjome piliakalniais, kurie rudenį atrodo tikrai įspūdingai.

Projektą užbaigėme kelione į Kauną. Lapkričio 16 dieną buvome IX Forte ir Tado Ivanausko zoologijos muziejuje.

Visa gimnazijos bendruomenė galėjo stebėti mūsų veiklas gimnazijos FB paskyroje. Šiandien projekto akimirkas galima pamatyti nuotraukų parodoje, o gimnazijos koridorių puošia Lietuvos žemėlapio maketas, kur žymėsime aplankytas vietas.

Dalyvavimas projekte suteikė mokiniams galimybę mažais žingsneliais keliauti po Lietuvą, plėtė akiratį, padėjo tobulinti komunikavimo, pažinimo įgūdžius, ugdė pilietiškumą ir meilę tėvynei.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina

Oranžinė spalva sukelia malonias svajones. Ji yra proto ir žinojimo simbolis. Tai – šilta spalva, spinduliuojanti žvalumą, gyvenimo džiaugsmą, saugumą, jaukumą ir šilumą.

2022 m. lapkričio 30 dieną, paskutinę debesuotą rudens dieną,  antrą kartą mūsų gimnazijoje pug. grupės ir 1-4 klasių mokiniai  šventė „Oranžinę dieną“. Diena tikrai nusispalvino oranžine spalva-vaikai ir jų mokytojos į gimnaziją  skubėjo pasipuošę oranžinės, geltonos ir raudonos spalvos drabužiais, papuošalais.  

Pirmos pamokos metu mokiniai piešė savo mandarinus, darė iš jų šypsenėles.  Kabinetuose buvo sukurti  oranžinių daiktų kampeliai. Jų buvo daug. Tai reiškia, kad kiekvienoje klasėje yra  teigiamai nusiteikusių vaikų ir tėvų. Kiekviena moksleivių grupė lipdė, dažė, piešė, klijavo, rašė oranžine spalva. Dovanojo vieni kitiems oranžines šypsenas ir oranžinę nuotaiką. Skambėjo „oranžinė“ muzika.

Šis renginys suaktyvino vaikų pažintinę veiklą, praturtino idėjas apie supantį pasaulį ir įtvirtino vaikų žinias apie oranžinę spalvą. Organizuojant šią šventę, buvo sudarytos sąlygos realizuoti kiekvieno vaiko kūrybines galimybes, išmokyti jį džiaugtis savo pasiekimais. Diena pasibaigė nuotaikingais siurprizais. Buvo pravesta refleksija, vaikai gavo oranžinių skanėstų. 4 mokiniams buvo įteiktos padėkos už įdomiausią oranžinį kostiumą ir 4 mokiniai gavo diplomus už originaliausią iš namų atsineštą oranžinį daiktą. Taip pat mokiniams buvo įteiktos įsimintinos dovanėles.               

                                           Organizatorė: pradinio ugdymo vyr.mokytoja Marina Ptašinskaja

Visi skirtingi,

Visi unikalus,

Visi nuostabus kaip ir mes…

Kirpdami, dažydami, klijuodami namukus dar kartą prisiminėme, kodėl yra svarbu ugdytis toleranciją, pakantumą, kantrybę, gebėjimą suprasti ir užjausti kitą. Mūsų visų santarvė priklauso nuo mokėjimo toleruoti kitokį požiūrį, kitokią nuomonę, elgesį, gyvenimo būdą, nuo mūsų gebėjimo gerbti žmogaus pasirinkimą, net jeigu jis mūsų atžvilgiu atrodo netinkamas. Mūsų stiprybė yra būtent mūsų įvairovėje! Nepakartojamai mąstydami, skirtingai atrodydami, dirbdami įvairius ypatingus ir paprastus darbus, galime pastebėti, kaip mūsų visų skirtumų dėka viskas susilieja į harmoningą, nuolat tobulėjančią visumą.

Vyr. socialinė pedagogė N. Rasiukevičienė

Sėkminga pamoka – kiekvieno mokytojo lūkestis. Galima įvardinti daugybę sėkmingos pamokos sąlygų – įvairių mokymo metodų, „įdarbinančių“ visus mokinius naudojimas, veiksmingai naudojamas laikas ir ištekliai, veiklos individualizavimas, diferencijavimas ir daugelis kitų. Tačiau  mokymąsi skatinančios aplinkos sukūrimas  – ypač veiksmingas metodas.

2022 m. lapkričio 9 d. trečios klasės mokinimas gimnazijos sveikatos priežiūros kabinete buvo pravesta pasaulio pažinimo pamoka „Pirmoji pagalba“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Nina Š. pirmiausia papasakojo apie dažniausiai pasitaikančias nedideles nelaimes, atsitinkančias vaikams. Po to mokė juos, kaip nesišaukiant medikų, galima suteikti nesudėtingą pirmąją pagalbą. Pademonstravo, kaip reikia dezinfekuoti ir sutvarstyti nedidelę žaizdą. Tada mokiniai patys mokėsi bintuoti. Slaugytoja taip pat paaiškino, ką reikia daryti patyrus traumą, apsinuodijus, apsipikinus. Ypatingą susidomėjimą mokinių tarpe sukėlė paaiškinimas kaip elgtis nudegus, užspringus. Buvo priminta kur kreiptis atsitikus nelaimei, kokiais telefono numeriais skambinti. Mokiniai suprato, kad kiekvienas iš jų gali išgelbėti draugui gyvybę, jeigu žinos kaip suteikti pirmąją pagalbą. Trečiokai buvo aktyvūs ir uždavė daug klausimų.

Įspūdžiai iš pamokų netradicinėse  erdvėse mokinių galvelėse išlieka ilgam ir formuoja jų gyvenimo nuostatas.

                                                       Pradinių klasių vyr. mokytoja Marina P.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje jau dešimti metai vyksta pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“. Šio svarbiausio mūsų šalies dokumento sukūrimo dienai paminėti visoje Lietuvoje organizuojama pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“, į kurią įsitraukė ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Nuo spalio 18 iki 25 dienos pilietiškumo pamokose buvo nagrinėjamos Konstitucijoje išdėstytos nuostatos, laisvės, teisės ir pareigos. Akcija vyko spalio 25d. gimnazijos fojė pertraukos metu. Akcijos metu skambėjo gražūs eilėraščiai apie pagarbą ir meilę Tėvynei. Labiausiai kūrybingumo reikalaujanti buvo, turbūt, praktinė užduotis: supinti trijų spalvų (geltonos, žalios, raudonos) draugystės apyrankes, šios spalvos simbolizuoja mūsų Tėvynės vėliavą. Visų klasių mokiniai kartu su klasės vadovais su šia užduotimi puikiai susitvarkė. Taip pat šia tematika buvo surengta IIIG klasės mokinės Aurelijos piešinių paroda.

Organizatoriai

1-4 klasių ir p.u.g grupės mokiniai išvykos metu susipažino su Kernavės archeologinės vietovės muziejumi, susipažino su UNESCO Pasaulio paveldo objektu – Kernavės archeologine vietove, archeologų darbais, susipažino su Kernavės piliakalniais.Žaidimų pagalba nukeliavo į tolimą Kernavės praeitį. Sužinojo kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rankiojo ir kaip medžiojo. „Pagyveno“ priešistorės palapinėje, atrado iš ko buvo gaminami įrankiai, apranga ir statomi būstai. Nukeliavę į ankstyvosios žemdirbystės laikus sužinojo ką žmonės augino ir kodėl atsirado puodai.

Spalio 26 dieną mūsų gimnazijoje vyko sporto ir sveikatingumo diena. Pradinių klasių mokiniai diskutavo apie sveikos gyvensenos naudą ir dalyvavo sveiko maisto pamokėlėje. Visuomenės sveikatos specialistė Nina Š. pravedė mokiniams sveikatos pamokėlę. Esame labai dėkingi Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už dovanas mūsų vaikučiams. Šią nuostabią dieną vainikavo sporto šventė „Tėtis, aš, mama – sportinė šeima“. Jos metu vaikai, jų tėvai ir mokytojai linksmai sportavo, rungtyniavo ir pramogavo. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti diplomais. Iki susitikimo kitais metais …

Pradinių klasių vyr. mokytoja Jadvyga P.

Akimirkos iš šventės.

Rugsėjo 26- Europos kalbų diena. Kasmet norime šią dieną paminėti kuo įvairiau. Šiais metais, manome, mums ir vėl pavyko organizuoti prasmingas ir patrauklias veiklas. Rugsėjo 26 dieną buvo užsakyta edukacija iš Kultūros paso „Pasisveikink su Europa”. Mokiniai piešė ant tekstilinių maišelių, kurie liko jiems kaip smagus prisiminimas. Vyko integruota lietuvių ir anglų kalbos pamoka „Pirmyn po Europą”. Pamokoje dalyvavo IIIG ir IVG kl. mokiniai. Pagrindinis pamokos tikslas buvo per įvairias veiklas supažindinti mokinius su įdomiais faktais apie Europos kalbas, skatinti mokytis gimtosios ir užsienio kalbų, ugdyti meilę ir pagarbą kalbai. Mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus, kūrė, atliko įvairias užduotis, vaidino. Pamokos pabaigoje buvo refleksija (kiekvienas mokinys pasisakė apie pamoką) ir įsivertinimas. Pamoką organizavo anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza M. ir lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina K.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina K.

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, Vilniaus geto likvidavimo 79-osios metinės. Rugsėjo 21, 22 dienomis, mūsų mokykloje vyko pilietinė iniciatyva ,,Atminties kelias“, kurioje dalyvavo mokyklos mokiniai, kartu su istorijos mokytojomis Česlava L. ir Natalja P. Šiemet pilietinė akcija buvo integruojama į istorijos bei pilietiškumo ugdymo turinį. 5-8, IG-IVG klasių mokiniai per istorijos ir pilietiškumo pamokas, minint šią dieną, žiūrėjo tokius filmus, kaip: „Žydų gyvenimas iki Holokausto“, „Kodėl Hitleris nekentė žydų. Istorija trumpai“, taip pat susipažino su 1941-1943 m.m. Vilniaus gete gyvenusių žydų kultūrine veikla, emociniais išgyvenimais bei masinių žudynių vietomis. Be to, buvo pristatyta Eišiškių žydų istorija ir tragiškas šių žmonių likimas, apžvelgtos genocido pasekmės Lietuvos valstybei ir šalies kultūrai. Pamokos metu mokiniams priminėme, jog nužudyti žmonės tai ne vien skaičius, o konkrečios asmenybės, individai, kurių svajonėms bei siekiams nebuvo lemta išsipildyti. Tokios pilietinės iniciatyvos metu, šalia istorijos kabineto buvo surengta ekspozicija „Apie žydus Eišiškėse primena tik senos nuotraukos“ ir IIIG klasės mokinės Aurelijos S. piešinių paroda. Šios veiklos padėjo suprasti, kodėl svarbu žinoti apie įvykdytus nusikaltimus ir apmąstyti, kaip nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kad tai, kas įvyko Holokausto metu, daugiau nepasikartotų.

Istorijos mokytoja Natalja

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Gimnazija dalyvauja Vaisių, daržovių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje
Sveikatą stiprinančia mokykla
Kalendorius
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!