Balandžio 2 dieną minint Verslumo dieną mūsų gimnazijos 7-8, I-IIG klasių mokiniai leidosi į smagią ekskursiją į Vilnių. Šia dieną aplankėme du muziejus. Pirmasis – Pinigų muziejus. Šiame muziejuje turėjome galimybę susipažinti su pinigų raida nuo primityviausių jų formų – grūdų, kriauklių kaurų, kailių, gintaro – iki šiuolaikinių elektroninių pinigų. Ne ką mažiau įdomi buvo milijono centų piramidė, kuri laikoma didžiausia pasaulyje piramide iš monetų bei yra įrašyta į Gineso rekordų knygą. Taip pat mokiniai turėjo galimybę patys pasigaminti sau skirtukus su monetų antspaudais. Antrasis muziejus – Lietuvos geležinkelių muziejus. Čia mokiniai turėjo atlikti įdomias užduotis, kurių dėka susipažino su skirtingomis geležinkelių profesijomis. Susipažinome su geležinkelių istorija, apžvelgėme ekspozicijas. Paskutinė ekskursijos dalis – pasivažinėjimas traukiniu. Mokiniai teigiamai įvertino aplankytas vietas, gavo naujų žinių ir įspūdžių.

         

 

Organizatoriai

Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės nariai

Kovo 25-26 d. projekto „Make YourSelf“ autorė Natalija Kursova iš Minsko vedė mūsų gimnazijos mokiniams programavimo Scratch pamokėles. O kovo 26 d. organizavo mokiniams išvyką į kompaniją Glera Games, kurioje dirba jauna ir talentinga žaidimų kūrėjų komanda ir projektuoja žaidimus mobiliems įrenginiams ir socialiniams tinklams. Susitikimo metu mokiniai susipažino su įmonės veikla, žaidimų dizainerio, menininko, programuotojo profesijomis, domėjosi darbo aplinka bei žaidimų kūrimo etapais – nuo idėjos iki rezultato. Susitikimo pabaigoje visi dalyviai gavo Glera Games kompanijos atminimo dovanėles.  

 

 

 

  

Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena kasmet pasaulyje pažymima kovo 24–ąją. Šiais metais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pakvietė mokyklas prisijungti prie iniciatyvos „ABC apie TB“. Mūsų gimnazijos mokiniai papuošė stendą prie biologijos kabineto tuberkuliozės simboliu – ramune. Taip pat mokinių laukia pamokos – paskaitos, kurių metu jie susipažins su tuberkuliozės ligos istorija, užsikrėtimo ir gydymo metodais.

Biologijos ir chemijos mokytoja

Angelina Naruševičienė

„Mus supanti didingoji gamta

sugeba sukelti didingų

minčių ir poelgių“

Minint pasaulinę Žemės dieną mūsų gimnazijoje įvyko II-oji ekologinė konferencija skirta Žemės dienai “Žemė – mūsų namai“. Konferencijoje dalyvavo 7-8, I-IIIG mokiniai. Konferencija buvo neįprasta – kiekvienos klasės atstovai iš anksto pasirinko skirtingas ekologines problemas, paruošė pranešimus ir pristatė juos konferencijos metu. Mokiniai atsakingai ir kūrybingai pristatė tokias problemas kaip klimato atšilimas, vandens ir oro tarša, rūgštieji lietūs, energijos taupymo problema, ekologinės katastrofos bei šiukšlių rūšiavimas ir antrinis jų panaudojimas. Nepamiršome ir apie Žemės dienos minėjimą kitose pasaulio šalyse. Konferencijos pabaigoje visi mokiniai, kurie skaitė pranešimus, buvo apdovanoti padėkos raštais.

     

Biologijos ir chemijos mokytoja

Angelina Naruševičienė

Artėjant Užgavėnėms, vasario 12d. – kovo 01 d. anglų kalbos kabinete surengti edukaciniai užsiėmimai „Užgavėnių kaukių gaminimas“. Užsiėmimo metu mokytojai Luiza Michailovskaja ir Natalja Voroneckienė papasakojo mokiniams Užgavėnių istoriją, apie tradicijas, papročius, pagrindinių personažus ir paaiškino pagrindinių šventės simbolių prasmę .

Užgavėnės — tai sena žiemos šventė, skirta išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Vienas iš šventės atributų — kaukė. O tikroji Užgavėnių kaukė ruošiama

papje mašė technika. Tai gana senas ir paplitęs kaukių gaminimo būdas. Skamba sudėtingai, tačiau viskas yra labai paprasta.

Ruošdamiesi pažymėti šią gražią žiemos šventę, ketvirtų klasių mokiniai su kl. vadove T. Frolova gamino Užgavėnių kaukes.

Keturias dienas maketavome, lipdėme, džiovinome, dažėme ir puošėme. Užgavėnių kaukės išėjo tiesiog puikios!

Kaukės baigtos! Mokiniai džiaugėsi savo darbu. Juk savo rankomis daryta kaukė mielesnė, ją maloniau užsidėti, su ja geriau jautiesi. Liko tik išgąsdinti žiemą ir laukti pavasario.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja ir

priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalja Voroneckienė

3.14 (kovo 14-ąją) Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos 7, IG, IIG ir IIIG klasių mokiniai šventė paslaptingiausio, neracionalaus, begalinio ir neperiodinio skaičiaus Pi gimtadienį.

Kovo pradžioje mokiniai gavo namų darbą: nupiešti piešinį, sukurti laikraštį, bukletą, modelį ir pan. apie skaičių Pi.

Dėkojame Nikitai Šelest (7 klasė), Anastasijai Popovai (7 klasė), Veronikai Popovai (IG klasė), Margaritai Serafinko (IIIG klasė) ir Julijai Rogoža (IIIG) už aktyvumą atliekant kūrybinius darbus.

Atliekant praktinę užduotį porose ir individualiai mokiniai nustatė apskritimo ilgio santykį su skersmeniu, jie suprato, kad šis santykis yra Pi skaičius.

Viktorinos metu mokiniai taip pat patikrino savo žinias ir susipažino su įdomia informacija apie nuostabų skaičių Pi. Vladimir Solovjov (IIG klasė) ir Karolina Gedroit (IG klasė) iškepė šventinius PYragus. Ačiū jums! Buvo labai skanu!

   

 

 

 

 

Matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova

Kovo 11-oji
Daug svarbių datų turi mūsų valstybė. Viena iš jų Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tai lietuvių kovų už nepriklausomybę, už gimtąją kalbą, už savarankiškumo įteisinimą – diena.
Šią gražią šventę paminėjome ir savo gimnazijoje. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje kovo 8d. vyko viktorina „Lietuva – Tėvynė mano“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vedėjams priminus Kovo 11-osios reikšmę valstybės kūrimuisi ir dabarčiai, pradėta viktorina. Trys IG ,IIG, IIIG, IVG klasių dalyvių komandos parengė trumpus prisistatymus, vėliau atsakinėjo į įvairius viktorinos klausimus apie mūsų valstybės ištakas, kūrimąsi, žymiausius lietuvių politinius veikėjus. Minimalia persvara viktoriną laimėjo komanda „Riteriai“, antrą vietą užėmė komanda „Gudruoliai“.
Po renginio vyko pilietinė akcija „Gyvasis tautos žiedas“.
Mes šiandien turime daug – laisvą Lietuvą. Kokia ji bus priklauso nuo mūsų. Puoškime tėvynę savo mažais ir dideliais darbais. Norėtųsi priminti visiems seną romėnų posakį: „Žmogus, nežinantis istorijos, visada liks vaiku“. Tad mylėkime savo Tėvynę, nepamirškime jos istorijos ir gerbkime ją.

 

Istorijos mokytojai: N.Podcholzina, V.Bocevič

Kovo 8 dieną antrų ir ketvirtų klasių mokiniai per lietuvių kalbos pamoką gražiai paminėjo kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Mokytojos parengė mokiniams viktoriną ,,Ką aš žinau apie savo šalį Lietuvą?‘‘, kurios metu dirbdami grupelėse mokiniai atsakinėjo į klausimus apie Lietuvą. Pamokoje vaikai prisiminė didžiuosius Lietuvos miestus ir upes, sužinojo nacionalinę gėlę, dirbo su žemėlapiu. Pasitardami grupelėse smagiai atsakinėjo į klausimus, atliko įvairias užduotis. Pamokos tikslas – skiepyti meilę gimtinei, norą ją pažinti – mokiniai pasiekė. Už aktyvų dalyvavimą ir darbą pamokoje, kiekvienas mokinys gavo simbolinę dovanėlę – šokoladuką ,,Vilnius“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiemos atostogų metu, vasario 19 d. „Santarvės“ gimnazijoje vyko Varėnos švietimo centro organizuotas mokamas  seminaras tema „Aktyvūs mokymo(si) metodai, panaudojant interaktyvias mokymo priemones, kurį vedė Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė Renata Babravičienė.

Seminare dalyvavo 15 pedagogų, kurie susipažino su socialiniu tinklu mokiniams ir mokytojams. Buvo pravestas interaktyvus žaidimas viktorina. Lektorė pristatė interaktyvias programas pažangos stebėjimui, vertinimui ir įsivertinimui, skatino mokytojus naudojant interaktyvias programas kurti interaktyvias mokymosi priemones ir jomis dalintis interneto erdvėje.

Seminaro metu pedagogai patobulino mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimo bei mokinių motyvavimo ir paramos jiems kompetencijas.

Gimnazijos MT pirmininkė Marina Ptašinskaja

 „Niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų, ir niekas nežino
 tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitus“.

Daniel Reyes

Mokinių žiemos atostogų metu vasario 18 d. gimnazijos metodinė taryba pakvietė mokytojus į metodinius užsiėmimus. Tai gerosios pedagoginės patirties sklaidos renginys, kurio devizas – „Mokytojas mokytojui“. Jame kūrybingai dirbantys pedagogai dalijasi ugdomojo darbo naujovėmis, idėjomis ir patirtimi su įvairių dalykų mokytojais. Mintis tokiu būdu tobulinti kvalifikaciją kilo prieš dvejus metus, kai metodinė taryba nusprendė, kad nepakanka dalintis patirtimi vien savo dalyko metodinėje grupėje, o verta pasidairyti ir po kitų dalykų mokytojų metodinę kūrybinę „virtuvę“.

„Mokytojas mokytojui“ yra puiki proga artimiau susipažinti su pedagogų gerais darbais, jų taikomais ugdymo metodais ir išgirsti apie metodines naujienas iš pirmų lūpų.

Metodinių užsiėmimų diena buvo turininga. Apie Užgavėnių kaukių gaminimo ypatybes įdomiai pasakojo anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalja Voroneckienė. Savo pranešimą jie iliustravo gauta metodine medžiaga po seminaro „Tradicinės lietuvių šventės: etninės ir šiuolaikinės kultūros sąveika. Užgavėnės“. Kūrybingos mokytojos pamokė kolegas dirbti „papjė mašė“ technika. Į svečius buvo atvykusi iš Butrimonių Annos Krepštul gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rasytė Matulevičienė, kuri dalyvavo nacionaliniame projekte „Mokytojai Lietuvai“ ir pristatė Suomijos švietimo sistemą. Originaliomis idėjomis, kaip pažinti kitus žmones, su kolegomis pasidalino  lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina Komiagienė, grįžęs po mokymų tema „Bendrojo ugdymo mokytojų bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų tobulinimas“. Apie aktyvių metodų taikymą pedagoginiame darbe kalbėjo soc. pedagogė Natalja Rasiukevičienė ir psichologė Ivona Miloš. Savo pranešimą jos iliustravo praktiniais pavyzdžiais bei į veiklą įtraukė visus metodinio renginio dalyvius. Mintimis apie internetinių išteklių panaudojimą pamokose pasidalino matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova. Mokytojai negailėjo gerų žodžių kūno kultūros mokytojai Gražinai Rasimavičienei ir muzikos mokytojai metodininkei Tatjanai Kibutei už pasidalijimą refleksijos metodais.

Metodinės tarybos vardu nuoširdžiai dėkoju  metodinių grupių pirmininkams, pranešėjams ir visiems aktyviems dalyviams.

       

                                                                                               Gimnazijos MT pirmininkė M. Ptašinskaja

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Gimnazija dalyvauja Vaisių, daržovių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje
Sveikatą stiprinančia mokykla
Kalendorius
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!