Pasibaigus mokslo metams, Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje, pradinių klasių ir priešmokyklinės grupės mokiniams buvo organizuota vasaros stovykla „Vaivorykštė“. Mokiniai šioje stovykloje poilsiavo nuo 2019 m. birželio 10 d. iki 2019 m. birželio 14 d. Pradinių klasių mokytojos Natalja Voroneckienė, Jadvyga Polonis, Julija Storta, Marina Ptašinskaja, Tatjana Frolova stovykloje dalyvavusiems vaikams paruošė įdomią ir linksmą edukacinę programą. Pirmiausiai, mokiniai pabuvojo Trakų pilyje. Aplankydami šį kultūrinį objektą, archeologinę ir istorinę ekspozicijas bei medžioklės muziejus mokiniai galėjo laikinai pasinerti į XV a. žmonių gyvenimą. Sporto šventės metu, kurią paruošė kūno kultūros mokytoja Gražina Rasimavičienė, vaikai galėjo patikrinti savo vikrumą, greitumą ir atkaklumą siekiant pergalės. Nina Šilkienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, pravedė edukacinį – pažintinį užsiėmimą apie sveiką mitybą. Šio užsiėmimo pabaigoje, N. Šilkienė maloniai nustebino užsiėmime dalyvavusius vaikus simbolinėmis dovanėlėmis. Viena laukiamiausių vasaros stovyklos dienų buvo eksperimentų diena. Biologijos ir chemijos mokytoja Angelina Naruševičienė paruošė ir atliko kartu su mokiniais įvairius bandymus, pademonstravo įvairių cheminių ir kitų medžiagų savybes. Šios dienos veikla paliko vaikams didelius įspūdžius. Su dideliu malonumu vaikai pasižiūrėjo cirko spektaklį bei sudalyvavo interaktyviose cirko dirbtuvėse: pabandė žongliruoti, balansuoti ir kt. Nei viena diena neapsiėjo be žaidimų, juoko, draugų šypsenų. Šios penkios dienos prabėgo labai greitai… Linkime visiems puikiai praleisti vasarą, gerai pailsėti ir pasikrauti gerų emocijų sekantiems mokslo metams!
Daugiau informacijos pasirinkus meniu punktą Mokykla – Laisvos darbo vietos
Jau antrą kartą mūšų gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių konkursas „Tvarkingiausias sąsiuvinis“. Mokiniai turėjo galimybę įsitikinti, kad tvarkingai rašyti ir laikytis visų reikalavimų nėra taip lengva, bet kaip malonu rankose laikyti tvarkingą sąsiuvinį.
Tvarkingiausių sąsiuvinių nominantai: lietuvių kalbos – Daniel, 3 klasės mokinys, matematikos – Valerija ir Sergej, 2 klasės mokiniai. Tvarkingai sąsiuviniuose rašo ir šie mokiniai: Darya ir Valerija, 2 klasės mokinės, Valerija, 1 klasės mokinė, Yahor – 4 klasės mokinys.
Tikiu, kad šis konkursas paskatins ir kitus mokinius prižiūrėti sąsiuvinius, tvarkingai atlikti paskirtas užduotis, kreipti dėmesį į rašto kultūrą. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.
Gražus ir tvarkingas raštas – raktas i taisyklingą rašymą!
Konkurso organizatorė: pradinių klasių vyr. mokytoja Marina Ptašinskaja
Gegužės 31-oji – PASAULINĖ DIENA BE TABAKO, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami bent vieną dieną nerūkyti.
Jau tradicija tapusi, ši diena pasitinkama su akcija „Obuolys vietoj cigaretės!”, kurią organizuoja Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Šią dieną IIG klasės mokiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste bei klasės vadove vykdė akciją „Obuolys vietoj cigaretės“.
Mokiniai kalbino miesto gyventojus, priminė jiems, kad šiandien diena be tabako ir, dalindami obuolius bei informacines skrajutes informavo apie rūkymo žalą. Obuolys buvo duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis ir skatinimas nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį.
Visuomenės sveikatos specialistė Nina Šilkienė
IIG klasės vadovė Tatjana Kibutė
Gegužės 27-31 dienomis mūsų gimnazijoje vyko mokytojų bei pagalbos specialistų edukacinės patirties sklaidos paroda tema „Darau ir dalinuosi“ mokymosi motyvacijos stiprinimui. Organizuodami parodą siekėme pasidalinti gerąja patirtimi, idėjomis.
Parodoje buvo eksponuojami 70 gimnazijos mokytojų metodinių darbų, parengti 2018-2019 mokslo metais. Tai integruotų, atvirų ir edukacinių pamokų planai, švenčių ir renginių scenarijai, projektų, namų darbų, parodų, konferencijų, minėjimų aprašymai, kūrybiniai darbai, vaizdinė metodinė medžiaga ir kiti darbai. Parodoje dalyvavo 15 mokytojų. Daugiausia kaip ir pernai parodai metodinių darbų pateikė gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų metodinė grupė – 29 darbai.
Jau ketvirtą kartą tokia forma gimnazijos mokytojai dalinasi savo darbo patirtimi, nes tai puiki galimybė ne tik pasidžiaugti savo profesine išmone, bet ir pasimokyti iš savo kolegų.
Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė
Marina Ptašinskaja
Įgyvendinant Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vilniaus pasienio rinktinės ir Šalčininkų rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutarties įgyvendinimo 2019 metų priemonių planą, gegužės 21 d. Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure įvyko protmūšis mokiniams „Lietuvos piliečiai saugūs ir sveiki“.
Renginio tikslas — stiprinti asmenų įtraukimo į nusikalstamas veiklas prevenciją, ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą, diegti sveikos gyvensenos principus kasdienėje veikloje, ugdyti savo ir kitų galimą potencialą dirbti komandoje.
Protmūšį sudarė visuomenės sveikatos biuro ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos klausimai.
Mūsų gimnazijai atstovavo mokiniai: Anastasija Komar, Veronika Popova, Emilija Morozova, Vladimir Solovjov, Volodymyr Ivasiuk.
Dalyvaudami protmūšyje mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias bei išgirsti naują informaciją, kurią turėtų žinoti kiekvienas.
Visuomenės sveikatos specialistė Nina Šilkienė
Soc. pedagogė Natalja Rasiukevičienė
Rankų plovimas yra efektyviausia priemonė, stabdanti bakterijų ir virusų sukeliamų ligų plitimą. Šių metų gegužės 17 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje vyko pasaulinės rankų dienos minėjimas. Minint šią dieną, buvo atkreiptas dėmesys į rankų higienos svarbą, priminta vaikams, kaip taisyklingai nusiplauti rankas.
Pamokos pabaigoje sveikatos specialistė kartu su mokytoja ir vaikais gamino mikrobus.
Po praktinių užsiėmimų vaikams buvo išdalintos Šalčininkų miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlės – muiliukai, kad vaikai nepamirštų, kaip taisyklingai reikia plauti rankutes.
Visuomenės sveikatos specialistė Nina Šilkienė
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalija Voroneckienė
Gegužės 15 d. 7 kl. mokiniams vyko integruota pamoka „Sveika mityba“. Pamoką sudarė protmūšis ir praktinė užduotis.
Buvo sudarytos dvi komandos. Pirmos pamokos metu mokiniai turėjo atsakyti į Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialisčių paruoštus klausimus apie sveiką mitybą.
Protmūšiui pasibaigus, komandos turėjo atlikti įdomią praktinę užduotį — pagaminti sveiko maisto patiekalus: sveikuolišką kokteilį ir sluoksniuotą desertą.
Šios pamokos metu mokiniai sužinojo, kad jų sveikata labai priklauso nuo mitybos ir tinkamų maisto produktų pasirinkimo.
Visuomenės sveikatos specialistė Nina Šilkienė
Technologijų ir dailės vyr. mokytoja Nina Buriašova
Technologijų mokytojas Viktor Bocevič
Šių metų kovo mėnesį daugelis įvairių Lietuvos organizacijų ir institucijų, tame tarpe ir Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, dalyvavo „SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNESIS BE PATYČIŲ“ iniciatyvoje. Mūsų gimnazija, kaip ir daugelis kitų institucijų, siekia gyventi darnioje, saugioje ir tolerantiškoje aplinkoje. Mes siekiame, kad įvairūs žmonių skirtumai būtų mūsų stiprybė, o skirtingos nuomonės atrastų vietos kiekvieno žmogaus širdyje ir mintyse. Mūsų veikloje visada skatiname žmones nebijoti įgyvendinti savo idėjų ar laisvai išsakyti savo minčių. Visą kovo mėnesį žingsniavome nedideliais, bet sąmoningumo pripildytais žingsniais link bendros pergalės: 1-IVG klasių vadovai, socialinė pedagogė ir psichologė, bendruomenės pareigūnė E. Zinevičienė, Jaunoji Šalčininkų policijos rėmėja ir IG klasės mokinė K. Gedroit pravedė įvairių klasių mokiniams užsiėmimus patyčių ir smurto prevencijos klausimais, taip pat informacinius užsiėmimus supratingumo didinimui apie kiekvieno mūsų atsakomybę. Socialinė pedagogė N. Rasiukevičienė kartu su 4 klasės vadove T. Frolova įgyvendino akciją „Darau gerą darbą sau ir kitiems“ kartu su 4-os klasės mokiniais. Akcijos metu mokiniai kasdien burtų kelių traukė po vieną „gerą darbą“ ir stengėsi jį įgyvendinti dienos metu. Tikime, kad šis geras įprotis išliks ilgam 🙂 Gimnazijos socialinė pedagogė N. Rasiukevičienė dalyvavo Nacionalinėje konferencijoje „BE PATYČIŲ 365“, o grįžus iš renginio, gimnazijos pedagogams pristatė naujas idėjas, įžvalgas bei metodinę medžiagą susijusią su patyčių prevencijos tematika, kuria dalinosi šalies pedagogai „BE PATYČIŲ 365“ konferencijos metu. Šio mėnesio eigoje vyko 5-IVG klasių mokinių anketavimas, skirtas patyčių mąsto gimnazijoje įvertinimui. Gauti rezultatai bus palyginti su praeitų metų rezultatais siekiant nustatyti ar mūsų visų pastangos ir atliktas darbas patyčių prevencijos srityje atnešė teigiamų pokyčių į gimnazijos gyvenimą. Gimnazijos mokinių taryba prisijungė prie Lietuvos moksleivių sąjungos vykdomos „Gerų žodžių mėnuo“ iniciatyvos, kurios metu mokiniai sukūrė gerumo korteles: „Pasiimk ko tau trūksta“ ir „Parodyk dėmesį kitam“. Taip mokiniai stengėsi skleisti draugiško ir tolerantiško bendravimo svarbos idėją ir teigiamas emocijas gimnazijos mokinių tarpe. Sakoma: „Jei tau pavyko „išgelbėti“ bent vieną žmogų, tai jau yra pergalė“. Šis žmogus savo ruožtu išgelbės kitą žmogų, o tas kitas dar vieną… Ir tol sklis geros idėjos ir emocijos, pozityvumas, atjauta, gerumas ir švelnumas, kol neliks mūsų žemėje negražių ir neigiamų minčių, pyktų žodžių ir darbų, liūdnų ir nelaimingų žmonių.
Natalja Rasiukevičienė Vyr. socialinė pedagogė




































