Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, tai iškiliausia data mūsų šalies kelyje. Tik būdami vieningi ir nuoširdūs išliksime stiprūs ir kursime Lietuvą, kuria didžiuosis ateities kartos. Ši diena suteikė galimybę laisvai mąstyti, rinktis ir būti laisviems. Daug žmonių mirė kovodami už tai, kad laisvę išsaugotų. Todėl mes turime atminti, saugoti ir puoselėti jų darbus. 

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vasario  15 d. nuo pat ryto vyravo šventinė nuotaika. Kiekvienas gimnazijos bendruomenės narys pasipuošė atributika su tautinėmis spalvomis. II-ojo aukšto fojė parengta paroda, kurioje eksponuoti pradinių klasių mokinių darbai. Mokiniai piešė trispalves, rašė eiles apie savo gimtąją šalį. Aktyvios pertraukos metu mokiniai susirinko pažaisti lietuvių liaudies žaidimus bei pašokti Lietuvai. Gimnazijos IIG klasės mokiniai su istorijos mokytoja Natalja Podcholzina dalyvavo viktorinoje „Ar pažįsti savo valstybę?“. Viktoriną organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Mokiniams tai buvo labai puiki proga sužinoti daugiau apie Lietuvą, jos papročius, tradicijas, gamtą, visuomenę. Daugiausiai taškų viktorinoje surinko Eva Marciševska. Kiekvienas viktorinos dalyvis gavo atminimo dovaneles. 12.00 valandą į aktų salę susirinko visa gimnazijos bendruomenė. Čia vyko integruota lietuvių kalbos, istorijos bei muzikos pamoka-renginys „Lietuvos istorija nuo žilos senovės iki mūsų dienų“. Mokiniai vaizdingai pristatė svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius nuo akmens amžiaus iki Renesanso. Renginį paįvairino 3-4 klasių mokinių  atliekamos dainos „Jei atgal sugrįžtų laikas“ ir „Ši diena brangiausia“. Šventės metu sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Inga Marciševska. Direktorė linkėjo visiems didžiuotis savo nuostabiu kraštu, būti dorais Lietuvos piliečiais, kurie savo darbais puoš gimtąją šalį. 

Tikimės, kad valstybinių švenčių minėjimai, ypač vasario 16-osios, nors maža dalele prisidės prie mūsų pačių ir mokinių pilietiškumo, atsakingumo ugdymo, taip pat kultūrinių vertybių puoselėjimo.

    

 

Istorijos mokytoja Natalja Podcholzina

 

 

 

 

 

 

 

2019 m. vasario 13 d. Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė  mūsų gimnazijos 3-4 klasių mokinius  į literatūrinę popietę „Liaudies išminties poezija“, skirta rusų poeto Ivano Krylovo 250-osioms gimimo metinėms.

Renginio pradžioje  vyr. bibliotekininkė Alina Juchnevič supažindino mokinius su poeto biografija. Vaikai aktyviai deklamavo atmintinai išmoktas pasakėčias. Paskui  buvo pravesta viktoriną pagal I. Krylovo kūrybą, kurioje visi susirinkusieji aktyviai dalyvavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Mokiniai praplėtė savo žinias apie I. Krylovo kūryba ir manau suprato, kad jo pasakėčios niekada nesensta. Aktyvieji dalyviai gavo dovanu po suvenyrą  ir knygučių už viktorinos atsakymus.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja M. Ptašinskaja

Sausio 28 dieną vyresnioji matematikos mokytoja Elena Spiridenkova ir priešmokyklinės grupės pedagogė Natalja Voroneckienė matematikos kabinete surengė integruotą veiklą ,,Geometrinių figūrų šalyje”. Veikla prasidėjo žaidimu-pasisveikinimu ,,Mūsų išmaniosios galvelės”. Atlikdami praktines užduotis vaikai vardijo geometrines figūras: skritulį, kvadratą, trikampį, ovalą, stačiakampį. Auklėtiniai išmoko įvardyti figūrų požymius, palyginti stačiakampį, apskritimą, kvadratą, trikampį, suprato, kad figūros gali būti skirtingų dydžių (mažos, didelės) ir išmoko surasti geometrines figūras mūsų aplinkoje. Vaikai noriai mokėsi dirbti interaktyvioje lentoje – piešė geometrines figūras. Veiklos pabaigoje auklėtiniai surado siurprizą. Vaikai labai susidomėjo veikla, buvo aktyvūs, patyrė daug pozityvių emocijų.

    

Matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova

Sausio 16 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje vaikams vyko užsiėmimas „Kad gripas būtų nebaisus“. Pamokos metu vaikai sužinojo apie vaisių ir daržovių svarbą mūsų organizmui, apie tai, kad žiemą reikia šiltai rengtis, nepamiršti užsidėti kepurę, šaliką ir pirštines. Visuomenės sveikatos specialistė priminė apie čiaudėjimo ir kosėjimo etiketą bei apie prevencines priemones, kurių dėka galima išvengti gripo. Svarbiausia — plauti rankas.

                            

           Visuomenės sveikatos specialistė N. Šilkienė

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias. Ruoštis savo būsimai profesijai pradedame nuo pat mažens, kai įvardijame kuo norėtume būti, koks darbas mums patinka. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Padedamas mokytojų, karjeros specialistų ir tėvų mokinys išmoksta planuoti savo ateitį – kaupia žinias, lavina gebėjimus ir ugdo kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje. Atsižvelgiant į tai, mūsų gimnazijoje organizuojami įvairūs renginiai, išvykos ir ekskursijos, susijusios su profesija ir karjera.

Sausio 23 diena mūsų gimnazijoje buvo netradicinė. Ši diena buvo skirta mokinių ateities karjeros planavimui. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo smagioje fotosesijoje „Kuo būsiu užaugęs“. Nuotraukų paroda galima grožėtis gimnazijos antro aukšto fojė. Taip pat jiems vyko netradicinės pamokos, kurių metu mokinių tėvai supažindino visus klasės vaikus su savo profesija ir darbo ypatumais. 5-8 ir I-IVG klasių mokiniai klasės valandėlių metu paruošė knygeles apie save ir karjeros žemėlapius, kuriuose pavaizdavo svarbiausius karjeros planavimo žingsnius bei juos sąlygojančius veiksnius. Šią dieną netrūko ir svečių. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kai kuriomis profesijomis iš arčiau. 5-7 klasių mokiniai susipažino su visuomenės sveikatos specialisto profesija, apie kurią jiems papasakojo gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė N. Šilkienė. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės vyresnysis specialistas E. Zuikevičius su savo komanda supažindino I-IVG klasių mokinius su pasieniečio ir kinologo profesijomis. Vilniaus Gedimino technikos universiteto stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė V. Bernotienė pristatė studijų VGTU ir karjeros galimybes ir 2019 m. bendrojo priėmimo ir stojimo sąlygas bei naujoves. Dienos pabaigoje II-IVG klasių mokiniai apsilankė miesto komisariate, kur savo akimis pamatė policininko darbo kasdienybę. Ekskursiją mokiniams pravedė Šalčininkų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja E. Zinevičienė.

Visos vykusios pamokos gimnazijoje buvo vedamos kitaip ir skirtos karjeros ugdymo veikloms. Diena buvo pilna ne tik naujos informacijos ir žinių, bet taip pat atnešė daug teigiamų emocijų ir įspūdžių. Dėkojame mokinių tėvams ir svečiams už bendradarbiavimą, už įdomius pasakojimus ir gyvenimiškus pavyzdžius.

     

 

 

 

 

UK grupė

Sausio 17 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi šaunioji „Mobiliosios bioklasės“ komanda. 8, II-IIIG klasių mokiniai turėjo galimybę vienai dienai tapti tikraisiais tyrėjais. Apsivilkę baltais chalatais, užsimovę pirštinės bei užsidėję apsauginius akinius mokėsi dirbti su automatinėmis pipetėmis ir jas atitinkančiais atgaliais. Pirmoje užsiėmimo dalyje buvo surengtos pipetavimo varžybos, kurių nugalėtojai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Antra užsiėmimo dalis buvo skirta DNR tyrinėjimui. Mokiniai pamatė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais – PGR ir elektroforezės metodai. Darbo ir žinių buvo daug, tačiau visi darbai atnešė daug žinių ir patirties – kiekvienas dalyvis pasisėmė naujų žinių, įgijo patirties dirbti su šiuolaikine laboratorine technika, susipažino su naujosiomis biomokslų galimybėmis bei žinoma turėjo galimybę pabendrauti su Vilniaus universiteto studentais, kurie noriai atsakinėjo į visus mokinių klausimus. Dėkojame visai „Mobiliosios bioklases“ komandai už turiningai ir įdomiai praleistą laiką!

           Angelina Naruševičienė,

Biologijos vyr. ir chemijos mokytoja

Gruodžio 14 dieną mūsų gimnazijos mokiniai, įkūrę savo verslo įmonę MMB Saponem, vyko į Vilnių, kur Lietuvos Respublikos Vyriausybėje startavo Kalėdinė mokomųjų mokinių bendrovių, startuolių mugė. Čia jauni verslininkai  pristatė  savo bendrovių idėjas, prekiavo  sukurtais gaminiais ir pasidalino  jau mokyklos suole sukaupta verslumo patirtimi. Mūsų gimnazijos MMB Saponem veiklos rūšis tai muilo gamyba. Kodėl muilas? Todėl, kad tai kasdienė asmens higienos priemonė, tai praktiška ir originali dovana įvairioms progoms, tai spalvingas ir kvapnus akcentas puošiant  vonios kambarį,  galimybė pasirinkti paveikslėlį  ar nuotrauką. Dalyvavimas mugėje mokiniams suteikė puikią progą įvertinti ir geriau suprasti verslo vaidmenį, įgyti verslo praktikos įkuriant ir valdant trumpalaikę akcinę bendrovę. Grįžome kupini  noro kūrybiškai perteikti savo idėjas. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Česlava Levanovič 

Mokyklai 35 metai. Daug tai ar mažai? Svarbu, kuo matuosime. Jei  žmonijos nueitu keliu, tai 35 metai labai mažai, jei matuosime baigusių mokyklą mokinių prirašytais, o mokytojų ištaisytais sąsiuviniais, jų svajonėmis, nuveiktais darbais – tai susidarys gražus margaspalvis ilgas kelias.

 Gruodžio 7 d. mūsų gimnazijos bendruomenei buvo ypatinga. Ugdymo įstaiga minėjo  mokyklos 35-ąjį gimtadienį.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija (tuomet vadinama 2-ąja Šalčininkų vidurinė mokykla) duris atvėrė 1983 metais. Joje buvo mokoma lietuvių ir rusų kalbomis. 1997 metais ji reorganizuota į Šalčininkų 2-ąją vidurinę mokyklą rusų dėstomąja kalba, o 1998 metais – mokyklai suteiktas Šalčininkų „Santarvės“ vidurinės mokyklos vardas. 2015 metais po sėkmingos akreditacijos mokyklai suteiktas gimnazijos statusas. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija yra vienintelė gimnazija rajone, kurioje ugdymas vykdomas rusų kalba. Joje veikia suaugusiųjų klasės, siekiantiems įgyti vidurinį išsilavinimą. Siekiant mokymą ir mokymąsi padaryti įdomesnį, patrauklesnį ir taip sustiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, gimnazijoje įrengta keletas edukacinių erdvių.

Gimnazijos bendruomenę atvyko pasveikinti Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, Šalčininkų parapijos klebonas Vaclav Volodkovič, Šalčininkų stačiatikių šv. Tichono parapijos klebonas Oleg Pristavko, Šalčininkų seniūnijos seniūnas Gžegož Jurgo, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas sportui Valerij Kočan, šio skyriaus specialistės Regina Kazarevskaja, Halina Smykovska, Irina Aikovskaja, Baltarusių kultūros centro vadovė Regina Dmuchovskaja, mokytojai senjorai, vaikų tėvai, mokyklų ir gimnazijų direktoriai ir kiti.

Gimnazijos direktorė Inga Marciševska šventiniame pranešime išskyrė esminius mokyklos kūrimosi etapus ir pasidžiaugė mokinių pasiekimais. Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič pasveikino visa gausią gimnazijos bendruomenę  gražaus jubiliejaus proga ir palinkėjo, kad gimnazija ir toliau klestėtų, joje niekad netrūktų mokinių, nes tai yra pagrindas, ir ji toliau sėkmingai dirbtų ir ugdytų rajono vaikus. Kreipdamasis į gimnazijos auklėtinius, rajono meras linkėjo gerų darbų, didelių siekių, naujų idėjų, sėkmės, kad mokykloje praleistas laikas būtų prasmingas ir įsimintinas.

Gražiais prisiminimais dalijosi ir šiltų žodžių buvusiai mokyklai negailėjo šios ugdymo įstaigos buvę mokytojai Jan Žilinski ir Valerija Kšivec. Nuoširdžias sveikinimo kalbas visai mokyklos bendruomenei sakė  gausus būrys svečių, mokyklą baigusių laidų atstovai, vaikų tėvai.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos šventiniame koncerte dalyvavo dainų ir šokių ansamblis „Karamelė“ ir kiti mokiniai.

Gimnazijos fojė šventės dalyviai grožėjosi įvairiomis parodomis, nuotraukų, projektinių darbų ekspozicijomis. Visi, besirenkantys į šventę, gavo po atminimo dovanėlę – kalendoriuką. Renginio pabaigoje susirinkusieji buvo pakviesti bendrauti prie kavos puodelio su tortu.

                       Šventė pavyko, nes ją kūrė labai geranoriška gimnazijos bendruomenė.   

Gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė

Marina Ptašinskaja

Lapkričio 30 dieną Baltosios Vokės Elizos Ožeskovos gimnazijoje vyko prevencinė moksleivių konferencija „Patyčių, smurto ir žalingų įpročių prevencijos patirtis mokykloje“, kurios metu buvo siekiama atkreipti jaunų žmonių dėmesį į patyčių, smurto bei žalingų įpročių problemą. Mūsų gimnaziją atstovavo IIG klasės mokinė Eva Marciševska ir IVG klasės mokinė Karina Rympo, kurios pasidalino mūsų gimnazijos patirtimi įgyvendinant smurto, patyčių ir žalingų įpročių prevenciją. Taip pat turėjome galimybę susipažinti su kitų mokyklų patirtimi, dalyvauti diskusijoje ir darbo grupėse, susipažinome su atlikto tyrimo „Patyčių, smurto ir žalingų įpročių paplitimas tarp rajono gimnazijų mokinių“ rezultatais ir nepilnamečių teisinės atsakomybės pagrindais.

Biologijos ir chemijos mokytoja

A. Naruševičienė

Lapkričio 26 d. mūsų gimnazijos pradinukai bei priešmokyklinukai linksmai paminėjo mėgstamiausio pliušinio žaisliuko – Meškiuko – dieną. Jau nuo seno visi žino, kad pliušiniai meškiukai yra patys geriausi vaikų draugai, kurie gali mus pralinksminti ir paguosti sunkiu metu.

Visą savaitę į mokinukų klases rinkosi atnešti iš namų pliušiniai žaislai, o pirmadienį vaikai savo žaislinius draugus atnešė į aktų salę. Gimnazijos bibliotekininkė Jevgenija Rogal pristatė pliušinio meškiuko sukūrimo istorijas. Pagal vieną istoriją pirmas meškiukas buvo pasiūtas JAV, pagal kitą – žaislo kūrėja gyveno Vokietijoje. Kaip ten bebūtų, šiam mielam pliušiniam žaisliukui jau per 100 metų.

Visi šventės dalyviai savo minkštiems numylėtiniams skyrė gražiausias eiles, antrokai padovanojo dainą bei smagiai pašokę. 3 klasės mokiniai su klasės auklėtoja paruošė PowerPoint pristatymą eilėraščiui „Kiek yra meškų pasaulyje“ ir visus susirinkusius vaišino mėgstamiausiu meškos maistu-medumi. Renginiui besibaigiant, visi vaikai linksmai pažaidė su meškiukais. Gimnazijos fojė buvo surengta  mokinių darbelių bei piešinių  paroda.

Tikimės, kad šventė ilgai išliks mūsų auklėtinių  atmintyje.  

                   

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja M.Ptašinskaja

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Gimnazija dalyvauja Vaisių, daržovių ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje
Sveikatą stiprinančia mokykla
Kalendorius
2026 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!