Archive for vasario, 2019

 „Niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų, ir niekas nežino
 tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitus“.

Daniel Reyes

Mokinių žiemos atostogų metu vasario 18 d. gimnazijos metodinė taryba pakvietė mokytojus į metodinius užsiėmimus. Tai gerosios pedagoginės patirties sklaidos renginys, kurio devizas – „Mokytojas mokytojui“. Jame kūrybingai dirbantys pedagogai dalijasi ugdomojo darbo naujovėmis, idėjomis ir patirtimi su įvairių dalykų mokytojais. Mintis tokiu būdu tobulinti kvalifikaciją kilo prieš dvejus metus, kai metodinė taryba nusprendė, kad nepakanka dalintis patirtimi vien savo dalyko metodinėje grupėje, o verta pasidairyti ir po kitų dalykų mokytojų metodinę kūrybinę „virtuvę“.

„Mokytojas mokytojui“ yra puiki proga artimiau susipažinti su pedagogų gerais darbais, jų taikomais ugdymo metodais ir išgirsti apie metodines naujienas iš pirmų lūpų.

Metodinių užsiėmimų diena buvo turininga. Apie Užgavėnių kaukių gaminimo ypatybes įdomiai pasakojo anglų kalbos vyr. mokytoja Luiza Michailovskaja ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Natalja Voroneckienė. Savo pranešimą jie iliustravo gauta metodine medžiaga po seminaro „Tradicinės lietuvių šventės: etninės ir šiuolaikinės kultūros sąveika. Užgavėnės“. Kūrybingos mokytojos pamokė kolegas dirbti „papjė mašė“ technika. Į svečius buvo atvykusi iš Butrimonių Annos Krepštul gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rasytė Matulevičienė, kuri dalyvavo nacionaliniame projekte „Mokytojai Lietuvai“ ir pristatė Suomijos švietimo sistemą. Originaliomis idėjomis, kaip pažinti kitus žmones, su kolegomis pasidalino  lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina Komiagienė, grįžęs po mokymų tema „Bendrojo ugdymo mokytojų bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų tobulinimas“. Apie aktyvių metodų taikymą pedagoginiame darbe kalbėjo soc. pedagogė Natalja Rasiukevičienė ir psichologė Ivona Miloš. Savo pranešimą jos iliustravo praktiniais pavyzdžiais bei į veiklą įtraukė visus metodinio renginio dalyvius. Mintimis apie internetinių išteklių panaudojimą pamokose pasidalino matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova. Mokytojai negailėjo gerų žodžių kūno kultūros mokytojai Gražinai Rasimavičienei ir muzikos mokytojai metodininkei Tatjanai Kibutei už pasidalijimą refleksijos metodais.

Metodinės tarybos vardu nuoširdžiai dėkoju  metodinių grupių pirmininkams, pranešėjams ir visiems aktyviems dalyviams.

       

                                                                                               Gimnazijos MT pirmininkė M. Ptašinskaja

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, tai iškiliausia data mūsų šalies kelyje. Tik būdami vieningi ir nuoširdūs išliksime stiprūs ir kursime Lietuvą, kuria didžiuosis ateities kartos. Ši diena suteikė galimybę laisvai mąstyti, rinktis ir būti laisviems. Daug žmonių mirė kovodami už tai, kad laisvę išsaugotų. Todėl mes turime atminti, saugoti ir puoselėti jų darbus. 

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vasario  15 d. nuo pat ryto vyravo šventinė nuotaika. Kiekvienas gimnazijos bendruomenės narys pasipuošė atributika su tautinėmis spalvomis. II-ojo aukšto fojė parengta paroda, kurioje eksponuoti pradinių klasių mokinių darbai. Mokiniai piešė trispalves, rašė eiles apie savo gimtąją šalį. Aktyvios pertraukos metu mokiniai susirinko pažaisti lietuvių liaudies žaidimus bei pašokti Lietuvai. Gimnazijos IIG klasės mokiniai su istorijos mokytoja Natalja Podcholzina dalyvavo viktorinoje „Ar pažįsti savo valstybę?“. Viktoriną organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Mokiniams tai buvo labai puiki proga sužinoti daugiau apie Lietuvą, jos papročius, tradicijas, gamtą, visuomenę. Daugiausiai taškų viktorinoje surinko Eva Marciševska. Kiekvienas viktorinos dalyvis gavo atminimo dovaneles. 12.00 valandą į aktų salę susirinko visa gimnazijos bendruomenė. Čia vyko integruota lietuvių kalbos, istorijos bei muzikos pamoka-renginys „Lietuvos istorija nuo žilos senovės iki mūsų dienų“. Mokiniai vaizdingai pristatė svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius nuo akmens amžiaus iki Renesanso. Renginį paįvairino 3-4 klasių mokinių  atliekamos dainos „Jei atgal sugrįžtų laikas“ ir „Ši diena brangiausia“. Šventės metu sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorė Inga Marciševska. Direktorė linkėjo visiems didžiuotis savo nuostabiu kraštu, būti dorais Lietuvos piliečiais, kurie savo darbais puoš gimtąją šalį. 

Tikimės, kad valstybinių švenčių minėjimai, ypač vasario 16-osios, nors maža dalele prisidės prie mūsų pačių ir mokinių pilietiškumo, atsakingumo ugdymo, taip pat kultūrinių vertybių puoselėjimo.

    

 

Istorijos mokytoja Natalja Podcholzina

 

 

 

 

 

 

 

2019 m. vasario 13 d. Šalčininkų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė  mūsų gimnazijos 3-4 klasių mokinius  į literatūrinę popietę „Liaudies išminties poezija“, skirta rusų poeto Ivano Krylovo 250-osioms gimimo metinėms.

Renginio pradžioje  vyr. bibliotekininkė Alina Juchnevič supažindino mokinius su poeto biografija. Vaikai aktyviai deklamavo atmintinai išmoktas pasakėčias. Paskui  buvo pravesta viktoriną pagal I. Krylovo kūrybą, kurioje visi susirinkusieji aktyviai dalyvavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Mokiniai praplėtė savo žinias apie I. Krylovo kūryba ir manau suprato, kad jo pasakėčios niekada nesensta. Aktyvieji dalyviai gavo dovanu po suvenyrą  ir knygučių už viktorinos atsakymus.

Pradinio ugdymo vyr. mokytoja M. Ptašinskaja

Sausio 28 dieną vyresnioji matematikos mokytoja Elena Spiridenkova ir priešmokyklinės grupės pedagogė Natalja Voroneckienė matematikos kabinete surengė integruotą veiklą ,,Geometrinių figūrų šalyje”. Veikla prasidėjo žaidimu-pasisveikinimu ,,Mūsų išmaniosios galvelės”. Atlikdami praktines užduotis vaikai vardijo geometrines figūras: skritulį, kvadratą, trikampį, ovalą, stačiakampį. Auklėtiniai išmoko įvardyti figūrų požymius, palyginti stačiakampį, apskritimą, kvadratą, trikampį, suprato, kad figūros gali būti skirtingų dydžių (mažos, didelės) ir išmoko surasti geometrines figūras mūsų aplinkoje. Vaikai noriai mokėsi dirbti interaktyvioje lentoje – piešė geometrines figūras. Veiklos pabaigoje auklėtiniai surado siurprizą. Vaikai labai susidomėjo veikla, buvo aktyvūs, patyrė daug pozityvių emocijų.

    

Matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova

Sausio 16 dieną priešmokyklinio ugdymo grupėje vaikams vyko užsiėmimas „Kad gripas būtų nebaisus“. Pamokos metu vaikai sužinojo apie vaisių ir daržovių svarbą mūsų organizmui, apie tai, kad žiemą reikia šiltai rengtis, nepamiršti užsidėti kepurę, šaliką ir pirštines. Visuomenės sveikatos specialistė priminė apie čiaudėjimo ir kosėjimo etiketą bei apie prevencines priemones, kurių dėka galima išvengti gripo. Svarbiausia — plauti rankas.

                            

           Visuomenės sveikatos specialistė N. Šilkienė

Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias. Ruoštis savo būsimai profesijai pradedame nuo pat mažens, kai įvardijame kuo norėtume būti, koks darbas mums patinka. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Padedamas mokytojų, karjeros specialistų ir tėvų mokinys išmoksta planuoti savo ateitį – kaupia žinias, lavina gebėjimus ir ugdo kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje. Atsižvelgiant į tai, mūsų gimnazijoje organizuojami įvairūs renginiai, išvykos ir ekskursijos, susijusios su profesija ir karjera.

Sausio 23 diena mūsų gimnazijoje buvo netradicinė. Ši diena buvo skirta mokinių ateities karjeros planavimui. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo smagioje fotosesijoje „Kuo būsiu užaugęs“. Nuotraukų paroda galima grožėtis gimnazijos antro aukšto fojė. Taip pat jiems vyko netradicinės pamokos, kurių metu mokinių tėvai supažindino visus klasės vaikus su savo profesija ir darbo ypatumais. 5-8 ir I-IVG klasių mokiniai klasės valandėlių metu paruošė knygeles apie save ir karjeros žemėlapius, kuriuose pavaizdavo svarbiausius karjeros planavimo žingsnius bei juos sąlygojančius veiksnius. Šią dieną netrūko ir svečių. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su kai kuriomis profesijomis iš arčiau. 5-7 klasių mokiniai susipažino su visuomenės sveikatos specialisto profesija, apie kurią jiems papasakojo gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė N. Šilkienė. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės vyresnysis specialistas E. Zuikevičius su savo komanda supažindino I-IVG klasių mokinius su pasieniečio ir kinologo profesijomis. Vilniaus Gedimino technikos universiteto stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė V. Bernotienė pristatė studijų VGTU ir karjeros galimybes ir 2019 m. bendrojo priėmimo ir stojimo sąlygas bei naujoves. Dienos pabaigoje II-IVG klasių mokiniai apsilankė miesto komisariate, kur savo akimis pamatė policininko darbo kasdienybę. Ekskursiją mokiniams pravedė Šalčininkų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja E. Zinevičienė.

Visos vykusios pamokos gimnazijoje buvo vedamos kitaip ir skirtos karjeros ugdymo veikloms. Diena buvo pilna ne tik naujos informacijos ir žinių, bet taip pat atnešė daug teigiamų emocijų ir įspūdžių. Dėkojame mokinių tėvams ir svečiams už bendradarbiavimą, už įdomius pasakojimus ir gyvenimiškus pavyzdžius.

     

 

 

 

 

UK grupė

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Kalendorius
2019 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”

error: Content is protected !!