Lapkričio mėnesį „Santarvės“ gimnazijoje tradiciškai vyksta MIF DIENOS, t. y. tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė. Renginiai vyko ne tik pamokų metu, bet ir popamokinėje veikloje, klasių valandėlėse. Prieš MIFo savaitės pravedimą gimnazijoje buvo organizuoti ir paruošiamieji darbai. Mokiniai ruošė matematikos ir fizikos sienlaikraščius, repetavo vaidinimus, fokusus. Parengti stendai, kuriuose buvo galima rasti daug įdomios informacijos apie matematiką, fiziką, informacines technologijas, spręsti galvosūkius bei kryžiažodžius. Į sendaikčių krautuvėlę mokiniai iš namų atnešė įvairius daiktus: grotuvą, lygintuvą, kaitinamą karštomis anglimis, filmoskopą, imtuvą, pirmuosius diskus ir diskelius, skaitytuvus, žibalinę lempą, seną televizorių.
Norėtųsi išskirti 6 klasės mokinių Veronikos Popovos, Karolinos Gedroit, Emilijos Morozovos, Kristiano Eriko Voiničiaus, Ievos Pocevičiūtės, Laurynos Zujevos, Emilijos Balabekovaitės, 7 klasės mokinių Evos Marciševskos, Ivano Poddubno, Arnoldo Roubo, 8 klasės mokinės Margaritos Serafinko, IG klasės mokinių Jekaterinos Nikos Dubeneckajos, Eduardo Serafinko, Tomo Milošo, Karinos Rympo, Valerijos Olenevos bei IIG klasės mokinės Karinos Paškel įdomius darbus.
Šiais mokslo metais MIF savaitės renginiai prasidėjo matematikos vyr. mokytojos Elenos Spiridenkovos ir muzikos vyr. mokytojos Tatjanos Kibutės integruota pamoka 6 klasėje „Trupmenos ir muzika“. Integruotoje pamokoje mokiniai apibendrino žinias apie paprastąsias trupmenas, atliko patikrinamąjį testą. Susipažino su natos sąvoka, suvokė natas kaip savitą trupmenų formų ženklinimą. Atliko užduotis natų trukmei palyginti, ritmo muzikines užduotis, išsprendė galvosūkį, dainavo dainelę apie matematiką.
Linksmoje matematikos pamokėlėje 5 klasės mokiniai susipažino su skaičių pasauliu, sprendė galvosūkius, įdomius uždavinius. Pamoką paruošė ir pavedė matematkos vyr. mokytoja Teresa Gurskaja.
6 klasės mokiniai dalyvavo atviroje klasės valandėlėje „Luisas Kerolis – matematikas ir rašytojas“. Ji skirta knygos „Alisa stebuklų šalyje“ pirmojo leidimo 150-mečiui paminėti, o atvirą klasės valandėlę parengė matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova. Mokiniai susipažino su Luiso Kerolio biografija, sužinojo, kad Luisas Kerolis buvo ne tik rašytojas, parašęs pasaką „Alisa stebuklų šalyje“, bet ir matematikas. Atsakinėdami į viktorinos klausimus mokiniai pakartojo pagrindinius „Alisa stebuklų šalyje“ pasakos epizodus, susidomėjo Luiso Kerolio biografija bei pareiškė norą nupiešti pasakos iliustracijas. Karolina Gedroit, Emilija Balabekovaitė, Anastasija Komar inscenizavo pasakos „Alisa stebuklų šalyje“ 7 dalies vaidinimą Beprotiškas arbatos gėrimas.
Atvirą integruotą fizikos ir klasės valandėlės užsiėmimą „Fizika ir puodelis arbatos“ organizavo fizikos vyr. mokytoja Irena Tumidaj ir lietuvių kalbos mokytoja bei IG klasės auklėtoja Ana Domulevičienė. Mokiniai susipažino su arbatos atsiradimo istorija, arbatos rūšimis, teigiamosiomis jos savybėmis. Be to, išmoko serviruoti stalą arbatos gėrimo ceremonijai. Ne ką mažiau mokiniams patiko stebėti verdantį virdulį ir ieškoti atsakymų, ar vienoda temperatūra vedančio vandens ir garų? Ar galima pakeisti verdančio vandens temperatūrą ir pan. Mokiniai išsiaiškino greitpuodžio veikimo principą, difuzijos reiškinį, rado atsakymus į įvairius temos „Šiluma“ klausimus.
8 ir IIG klasės mokiniai rungėsi MIF integruotoje fizikos ir matematikos pamokoje, kurią paruošė ir pravedė fizikos vyr. mokytoja Irena Tumidaj ir matematikos vyr. mokytoja Teresa Gurskaja. Pamokoje minėtųjų klasių mokiniai atliko fizikos bandymus, sprendė uždavinius.
Vadovaujant matematikos vyr. mokytojai Elenai Spiridenkovai 7 klasėje pravėrė duris kūrybinga matematikos laboratorija „Mobiuso lapas“. IVG klasės mokiniai Anastasija Bulavina, Viktorija Oleneva, Edvin Marfiuk rodė pateiktis, o mokiniai jas analizavo. Vadovaujant IVG klasės mokiniui Denisui Krupičiovičiui 7 klasės mokiniai atliko bandymą su juosta, o rezultatus užrašė į lentelę. Dalyvavo ir eksperimentiniame darbe „Mobiuso lapo siurprizai“. Atlikdami tyrinėjimus mokiniai sužinojo, kad topologija – tai matematikos skyrius, tiriantis tolydumo reiškinį ir susipažino su Mobiuso lapo savybėmis. Sužinojo apie lapo pritaikymą technikoje, dailėje, literatūroje.
Lapkričio 20 dieną 8 ir IG klasės 7 mokiniai dalyvavo Nacionaliniame matematiniame ir gamtamoksliniame konkurse.
Informacinių technologijų vyr. mokytoja Inga Marciševska pravedė netradicines pamokas: 5 klasėje informacinių technologijų viktoriną „Kelionė į informatikos šalį“ bei IG klasėje pamoką-intelektualinį žaidimą „Kodų spyna“. Mokiniai noriai dalyvavo konkursuose, gavo dovanėles.
6 klasės mokiniai dirbdami projekte „Kosmoso platybėse“, kuriam vadovauja geografijos mokytoja Vida Matesovičiūtė, susipažino su Saulės sistema.
Chemijos vyr. mokytoja Marija Jermak ir fizikos vyr. mokytoja Irena Tumidaj atskleidė dalykų paslaptis 8, I-IIG klasės mokiniams fizikos ir chemijos laboratorijoje „Stebuklai ir tiek“.
Apibendrinome MIF savaitės renginius viktorina „Jūros mūšis“ (I-IVG klasės). Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinio būrelio nariai paruošė klausimus logikos ir nuovokos gebėjimams patikrinti. Vyresniųjų klasių mokiniai noriai dalyvavo spręsdami įvairias užduotis. Laimėjo Edvino Marfiuko komanda.
Dalykų savaitės gilina mokinių žinias, skatina kūrybinių ir intelektualių gebėjimų lavinimą, plečia akiratį ir domėjimąsi mokomaisiais dalykais.
Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinio būrelio pirmininkė,
matematikos vyr. mokytoja Elena Spiridenkova