Šiais laikais profesinis orientavimas, ugdymas karjerai – viena svarbiausių švietimo funkcijų. Vaikai jau nuo pat mažų dienų yra supažindinami su įvairių profesijų pasauliu.
Vasario 22-26 dienomis Šalčininkų Santarvės gimnazijoje vyko ugdymo karjerai savaitė, todėl jau dabar apie savo karjerą pradedantiems galvojanti 1 klasės mokiniams buvo organizuota klasės valandėlė „Susipažinimas su veterinaro profesija“. Vasario 25 d. į svečius pas pirmokus atvyko Dariaus Songino mama, kuri plačiau supažindino moksleivius su veterinaro profesija, jo kasdieniu darbu. Bendravimas su Veranika Sonhin vyko nuotoliniu būdu, naudodamiesi nuotolinio bendravimo Google Classroom aplinka.
Mokiniai sužinojo neįprastų dalykų apie šią profesiją, ko jai reikia ir kuo ji įdomi. Pagrindinė veterinarijos gydytojo atsakomybė yra gydyti gyvūnus. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kur jie dirba, jų kasdienė atsakomybė gali skirtis. Pavyzdžiui, veterinarijos klinikoje dirbantis specialistas priima klientus, konsultuoja juos, apžiūri gyvūnus, atlieka reikalingas medicinines procedūras, paskiria gydymą.
Ūkiuose, gyvulių ir naminių paukščių fabrikuose dirbantys veterinarijos gydytojai atlieka įprastus tyrimus, prevencines priemones, kad būtų išvengta gyvūnų (paukščių) ligų ir mirties. Jei veterinaras diagnozuoja gyvūno ligą ar sužeidimą, jis ištiria priežastį ir sukuria gydymo būdus. Šio specialisto pareigos taip pat apima veterinarinių ir sanitarinių priemonių vykdymą, tai yra gyvūnų ir paukščių laikymo, šėrimo ir priežiūros taisyklių laikymąsi, taip pat dezinfekcijos vykdymo kontrolę.
Zoologijos sode, cirke, ūkiuose ir visur, kur yra gyvūnų, yra šios profesijos žmonių. Jų darbas pavojingas ir sunkus. Sentimentalumui nėra vietos: veterinarui reikia stiprių nervų, sugebėjimo greitai mąstyti, būti fiziškai išsivysčiusiems.
Profesijos sudėtingumas susijęs ne tik su pacientų tyla. Šuo gali įrūgti ar net įkąsti. Paukštis pašiepti. Tačiau veterinaras turi išlikti malonus ir neparodyti savo baimės. Galų gale gyvūnai jaučiasi bijodami ir dar labiau priešinsis manipuliacijoms.
Mokiniai sužinojo, kokių mokslų reikia, norint įgyti veterinaro profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti veterinaru.
Veterinarė atsakė į mokinių pateiktus klausimus ir parodė, kaip praktiškai ir tinkamai sušvirkšti į raumenis žiurkėną, pristatė, kokie darbo procese naudojami medicinos instrumentai.
Pirmos klasės vadovė Marina Ptašinskaja