2024-ieji metai yra ypatingi Kaišiadoriams – jie paskelbti Lietuvos kultūros sostine, o Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos mokiniai turėjo unikalią galimybę gilintis į šio krašto istoriją, tradicijas ir kultūrą. Tautinių mažumų departamento dalinai finansuojamas projektas „Mažais žingsneliais iki 2024 metų Lietuvos kultūros sostinės Kaišiadorių“ ne tik skatino mokinius pažinti mūsų šalies paveldą, bet ir ugdė pilietiškumą, kūrybiškumą bei bendruomeniškumą. Kelionės po įvairias Lietuvos vietas ir edukaciniai užsiėmimai tapo vertinga patirtimi, kuri sustiprino jaunuolių ryšį su savo šalimi.

Vienas iš projekto akcentų buvo kelionės po Kaišiadorių kraštą ir jo apylinkes. Mokiniai lankėsi Žasliuose ir Žiežmariuose, kur turėjo galimybę susipažinti su šių miestų istorija ir architektūra. Ypač įdomu buvo palyginti Žaslių, Žiežmarių ir Kaišiadorių bažnyčias – kiekviena jų turi savo unikalų bruožą ir pasakoja skirtingą istoriją apie šį kraštą. Bažnyčių architektūriniai ypatumai ir jų reikšmė bendruomenėms tapo puikia edukacijos dalimi, leidžiančia jauniems žmonėms giliau suprasti religijos ir kultūros ryšį šiame regione.

Mokiniai taip pat dalyvavo edukacinėje programoje Žasliuose, kurios metu buvo ne tik pristatytas šio krašto istorinis paveldas, bet ir ragaujamas tradicinis regiono patiekalas – kokoriai. Šis kulinarinis užsiėmimas ne tik praturtino mokinių žinias apie vietos tradicijas, bet ir leido tiesiogiai patirti, kokia įvairi ir turtinga mūsų šalies kultūra. Ragaudami kokorius, mokiniai galėjo susipažinti su autentiškomis aukštaičių kulinarinėmis tradicijomis, kurios jau šimtmečius perduodamos iš kartos į kartą.

Panašiai kaip ir Žasliuose, edukacija Panemunės pilyje suteikė mokiniams galimybę gilintis į istoriją praktiškai. Edukacijos „Restauravimo magija: sienų tapyba varške!“ metu mokiniai gamino senovinius kazeininius dažus iš varškės, tuo pačiu sužinodami apie Panemunės pilies restauravimo procesus. Ši kūrybinė patirtis ne tik leido pažinti meno restauravimo subtilybes, bet ir ugdė mokinių kūrybiškumą bei praktinius įgūdžius.

Projekto metu mokiniai taip pat lankėsi Vilniuje, kur jų laukė dar viena įdomi edukacija – apsilankymas Iliuzijų muziejuje. Tai buvo puiki proga mokiniams lavinti kritinį mąstymą ir kūrybiškumą, išbandant įvairias iliuzijas ir diskutuojant apie šiuolaikinį meną. Po muziejaus mokiniai įveikė Trijų Kryžių kalną, kur ne tik mėgavosi puikiais vaizdais, bet ir užfiksavo ryškias miesto spalvas – tai tapo kūrybine užduotimi, kuri skatino mokinius pastebėti grožį net pačiuose kasdieniuose dalykuose.

„Mažais žingsneliais iki 2024 metų Lietuvos kultūros sostinės Kaišiadorių“ projektas buvo ne tik kelionė po Lietuvą, bet ir svarbi pilietinio ir kultūrinio sąmoningumo ugdymo pamoka. Mokiniai atrado savo šalies paveldą, išmoko ne tik žiūrėti, bet ir pažinti. Tikime, kad šis projektas taps puikiu įkvėpimu ir toliau tęsti pažintį su Lietuva.

Comments are closed.

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Kalendorius
2025 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!