Archive for 8 gegužės, 2025

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, viešoji įstaiga Vidaus reikalų ministerijos projektų valdymo agentūra ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracija pasirašė valstybės gynybos fondo lėšomis finansuojamo projekto NR. VRM-001-K-036 „Priedangų infrastruktūros plėtra Šalčininkų rajone“ sutartį bei pradėjo projekto (toliau – Projektas) įgyvendinimą.

Projekto tikslas – siekiant užtikrinti gyventojų saugumą ir pasirengimą ekstremalioms situacijoms, plėsti priedangų infrastruktūrą Šalčininkų rajono savivaldybėje.

Projekto įgyvendinimo metu bus pagerintos sąlygos penkiose priedangose. Planuojama pritaikyti išėjimus riboto judumo asmenims, įrengti apsauginius skydus langams, įsigyti ir įrengti rezervinius elektros generatorius, gaisrų aptikimo ir priešgaisrinę signalizaciją. 

Projektą įgyvendins Šalčininkų rajono savivaldybės administracija. Projekto partneriai: Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija, Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, Jašiūnų „Aušros“ gimnazija, Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras ir Vladislavo Kozakevičiaus laisvalaikio ir sporto centras Šalčininkėliuose.

Projekto vertė – 199 846,81 Eur.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos valstybės gynybos fondas.

Balandžio 7, 14, 28 dienomis mūsų gimnazijoje vyko meno terapijos užsiėmimai mokytojams, kuriuos organizavo Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Užsiėmimus vedė edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, sertifikuota geštalto psichoterapeutė, VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėja Dainora Matiukė.

Meno terapija – tai psichoterapijos forma, kuri naudoja kūrybinę veiklą kaip būdą išreikšti jausmus, spręsti emocines problemas ir skatinti asmeninį augimą. Ji remiasi idėja, kad meninė raiška gali padėti žmonėms geriau suprasti save, sumažinti stresą bei pasiekti emocinį balansą.

Dalyvaudami meno terapijos užsiėmimuose, mokytojai stengėsi geriau suprasti save – reflektavo savo jausmus, vertybes ir kasdienius iššūkius. Kūrybos procesas padėjo atrasti vidinę ramybę, sumažinti įtampą. Meno terapija tapo ne tik saviraiškos priemone, bet ir sąmoningo savęs pažinimo bei emocinės sveikatos stiprinimo erdve.

🎒🚫 Paskutinę dieną prieš atostogas surengėme smagią ir kūrybišką akciją „Diena be kuprinių“. Tradicinės kuprinės buvo paliktos namuose, o jas pakeitė įvairiausi ir netikėčiausi daiktai, kuriuose mokiniai atsinešė savo mokymosi priemones. Koridoriais riedėjo lagaminai🧳, pirkinių krepšiai🛍, dėžutės📦 – mokinių išradingumui nebuvo ribų. Akcija ne tik pralinksmino visus, bet ir paskatino bendruomeniškumą bei leidžia laisviau pažvelgti į įprastą mokyklos dieną. Tokios akcijos tampa puikia proga pasitikti atostogas gera nuotaika.

☀️ Nuoširdžiai dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams, prisidėjusiems prie šios nuotaikingos dienos. Ačiū už jūsų išradingumą, entuziazmą ir šypsenas! Linkime visiems gražių, saulėtų atostogų!

Balandžio 17 d. gimnazijoje įvyko įvadinis dalyvaujamojo biudžeto užsiėmimas. Dalyvaujamasis biudžetas – tai inovatyvus būdas gimnazijos bendruomenės nariams tiesiogiai prisidėti prie viešųjų lėšų paskirstymo, suteikiant mokiniams galimybę siūlyti idėjas gimnazijos aplinkai ir gerovei gerinti. Užsiėmimo metu gimnazijos direktorė Inga Marciševska supažindino mokinius su gimnazijos biudžeto formavimo principais, lėšų paskirstymo tvarka ir procesu. Po teorinės dalies mokiniai įsitraukė į idėjų generavimą, siūlė kaip būtų galima prasmingai panaudoti dalį gimnazijos lėšų. Visos idėjos buvo išklausytos, o per artimiausias kelias savaites mokiniai parengs savo idėjų projektus.

2025 m. balandžio 07 d.1-4 klasių mokiniai vyko į Šalčininkų r. policijos komisariatą. Čia, įrengtoje edukacinėje erdvėje – saugaus eismo klasėje vaikai mokėsi saugaus eismo taisyklių, klausėsi įvairių pamokymų, atliko aktyvias užduotis. Dėkojame policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Olgai Jasiukaitei už netradicinę pamoką ir tikimės, jog suteiktos žinios išliks mokinių atmintyje ir šios prevencinės idėjos dėka pavyks išvengti skaudžių nelaimių kelyje.

1 diena, kovo 26 d. 2 diena, kovo 27 d. 3 diena, kovo 28 d.
9 klasės mokiniai dalyvavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose, kurių metu buvo nagrinėjamos svarbios temos, susijusios su išgyvenimo įgūdžiais, pirmąja pagalba ir ekstremalių situacijų valdymu. Mokiniai sužinojo ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurie gali praversti įvairiose gyvenimo situacijose.
Pirmiausia mokiniai susipažino su išgyvenimo paketu — svarbia priemone, kuri gali padėti išgyventi ekstremaliose situacijose. Kiekvienas išgyvenimo paketas turi turėti būtiniausius daiktus: pirmosios pagalbos priemones, šilumos išsaugojimo priemones, žibintuvėlį ir daug kitų elementų, kurie gali padėti išgyventi laukinėje gamtoje arba po nelaimės. Mokiniams buvo paaiškinta, kaip teisingai naudoti šias priemones ir kokią svarbą turi pasiruošimas ekstremalioms situacijoms.
Mokiniai taip pat sužinojo ekstremalių situacijų valdymo pagrindus. Paskaita apie „Ekstremalių situacijų ABC“ suteikė žinių, kaip greitai reaguoti, kad išvengtume pavojų ir apsaugotume save bei aplinkinius. Buvo aptarti įprasti ekstremalių situacijų tipai — gaisrai, potvyniai, žemės drebėjimai ir kt. Mokiniai mokėsi, kaip elgtis tokiose situacijose.
Vienas iš svarbiausių kursų momentų buvo pirmosios pagalbos pamokos. Mokiniai praktikoje išmoko atlikti širdies masažą, kas yra itin svarbu įvykus širdies sustojimui. Taip pat buvo pristatyti turniketai — priemonės, kurios padeda sustabdyti kraujavimą ekstremaliose situacijose, kol bus suteikta profesionali pagalba. Mokiniai mokėsi, kaip tinkamai naudoti šias priemones ir kaip kuo greičiau suteikti pagalbą nukentėjusiam.
Svarbi kursų dalis buvo higienos lauko sąlygomis. Mokiniai sužinojo, kaip išlaikyti švarą ir higieną, kai nėra prieigos prie įprastų sanitarinių patalpų. Diskutuota apie vandens valymą, kaip apsisaugoti nuo ligų ir užkrato, kai gyvenimo sąlygos yra nepalankios.
Šie Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai suteikė mokiniams vertingų žinių ir įgūdžių, kurie gali padėti ne tik ekstremaliose situacijose, bet ir kasdieniame gyvenime. Mokiniai išėjo iš šių kursų ne tik įgiję praktinių žinių, bet ir jautė atsakomybę, kad pilietiškumas ir pasirengimas ekstremalioms situacijoms yra būtinas visiems.
Vos viena diena, o tiek daug patirties. Kitos dienos, manome, bus naudingos ir dar įdomesnės.
Antrąją kurso dieną mokiniai gilino žinias apie įvairius išgyvenimo įgūdžius gamtoje, taip pat išmoko pagrindų, susijusių su saugumu ir taikliu šaudymu.
Pirmiausia mokiniai susipažino su palapinių ir pastogių statymo būdais, sužinojo, kaip tinkamai pasirinkti vietą ir užtikrinti, kad pastogė būtų atspari oro sąlygoms. Mokymuose buvo daug dėmesio skirta mazgų tipams ir jų paskirčiai, kad būtų galima susikurti tvirtas ir patikimas struktūras gamtoje. Tai buvo ypač svarbi tema, nes tinkamai sujungti virvės mazgai gali užtikrinti ne tik patogumą, bet ir saugumą ekstremaliose situacijose.
Mokiniams taip pat buvo pristatyti pagrindiniai žygio pasiruošimo principai. Jie išmoko, kaip pasirinkti reikalingą įrangą, sukomplektuoti kuprinę ir tinkamai pasirūpinti vandens bei maisto atsargomis. Visos šios žinios pravers kiekvienam, norinčiam išbandyti savo jėgas žygiuose gamtoje.
Ne mažiau įdomi buvo tema apie orientavimąsi miške ir mieste, kurios metu mokiniai susipažino su kompasų naudojimo principais ir žemėlapių skaitymu. Tai įgūdžiai, kurie gali būti ypač svarbūs, jei atsitiktinai pasiklystama gamtoje arba neseniai įvykusiose ekstremaliose situacijose.
Šiandien taip pat nebuvo pamiršta ir svarbi saugumo tema – pneumatinis šautuvas. Mokiniai išmoko saugiai elgtis su šautuvais, gavo teorinių žinių apie šaudymo saugumą ir taiklumą. Išbandę šaudymo įgūdžius, jie sužinojo, kokie yra šaudymo principai ir kaip užimti teisingą padėtį, kad būtų užtikrintas tikslus šūvis. Be to, mokiniai išbandė šaudymą iš padėties „gulint“, kas leido įgyti praktinių žinių apie įvairias šaudymo pozicijas.
Ši antroji diena buvo puiki proga gilinti ne tik teorines žinias, bet ir išbandyti jas praktikoje. Mokiniai įgijo svarbių įgūdžių, kurie gali būti naudingi tiek kasdieniniame gyvenime, tiek ekstremaliose situacijose. Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai toliau ruošia jaunąją kartą aktyviai ir atsakingai dalyvauti tiek savo, tiek visuomenės saugumo užtikrinimo procesuose.
Rytoj paskutinioji kursų diena. Mokinių laukia žygis ir žinių patikrinimas.
Rytą mokiniai susirinko mokykloje, kur jų laukė teorinių žinių patikrinimas. Tai buvo puiki proga įvertinti, kiek jie išmoko per pastarąsias dienas. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus apie orientavimąsi gamtoje, pirmosios pagalbos suteikimą bei išgyvenimo principus. Šis patikrinimas padėjo įtvirtinti įgytas teorines žinias prieš leidžiantis į praktinius išbandymus gamtoje.
Po trumpo instruktažo mokiniai išsiruošė į žygį, kur jų laukė įvairios užduotys. Jie mokėsi paruošti laužavietę ir užkurti laužą naudojant skeltuvą, kas pareikalavo ne tik įgūdžių, bet ir kantrybės. Be to, žygio metu stiprėjo jų komandinio darbo įgūdžiai, nes kiekviena užduotis reikalavo bendradarbiavimo ir tarpusavio palaikymo.
Viena sudėtingiausių užduočių buvo netikėta – mokiniams reikėjo pritaikyti pirmosios pagalbos žinias ir suteikti pagalbą „sužeistam“ draugui. Ši praktinė situacija padėjo jiems išmokti veikti greitai, ramiai ir efektyviai.
Žygio metu bandėme išgauti švarų vandenį naudodami savo rankomis pagamintą filtrą iš smėlio, akmenukų, vatos ir vandens buteliuko. Pilant vandenį į filtrą, stebėjome, kaip jis švarėja, ir taip išmokome, kaip ekstremaliomis sąlygomis išgauti švarų vandenį.
Žygio pabaigoje mokiniai gavo pažymėjimus, patvirtinančius jų įgytas žinias ir įgūdžius. Dabar devintokai ne tik geriau supranta pilietiškumo ir gynybos svarbą, bet ir yra pasirengę pritaikyti savo įgūdžius realiose situacijose!
Nuoširdžiai dėkojame kurso instruktoriui Vytautui Tamulynui už parengtą programą, kantrybę ir atsidavimą. Jo dėka per šias tris dienas mokiniai ne tik įgijo vertingų žinių, bet ir sustiprino savo pasitikėjimą savimi, gebėjimą dirbti komandoje bei pasiruošimą veikti ekstremaliomis sąlygomis. Ši patirtis neabejotinai liks atmintyje ilgai!

🌍 Kovo 20 dieną mūsų gimnazijoje paminėjome Pasaulinę Žemės dieną. Tai buvo ypatinga proga susimąstyti apie gamtos išsaugojimą, tvarumą ir mūsų visų atsakomybę už planetos ateitį.

💚 Į šios dienos minėjimą įsitraukė visa gimnazijos bendruomenė – nuo mažiausiųjų mokinių iki vyriausių klasių gimnazistų. Mažieji su didžiuliu smalsumu ryškiomis pavasario spalvomis gražino mūsų planetą Žemę. Vyresnieji savo žinias tikrino ir gilino protmūšyje „Įdomioji ekologija“, kurį organizavo „Kita forma“ – organizacija, skatinanti visuomenės aplinkosauginį švietimą.

🌿 Ši diena ne tik suteikė daug įspūdžių, bet ir paskatino visus susimąstyti, kaip kiekvienas galime prisidėti prie planetos gerovės. Maži kasdieniai įpročiai – rūšiavimas, atsakingas vartojimas ar tiesiog pagarba gamtai – veda mus tvaresnio gyvenimo link.

Projektas „Galimybių mokykla“

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis”
Projektas „Kokybės krepšelis”
Elektroninis dienynas
Patyčių dėžutė
Kalendorius
2025 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Pamokų ir pertraukų laikas

1. 8.00-8.45
2. 8.55-9.40
3. 9.50-10.35
4. 10.55-11.40
5. 12.00-12.45
6. 12.55-13.40
7. 13.50-14.35

Projektas „Sveikatiada”


error: Content is protected !!